Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Zakupy, Finanse, Lokaty, Inwestycje.

Wszystkie tematy z tym związane. Który bank przygotował atrakcyjną ofertę funduszu z lokatą, lokatę terminową z gwarancją stałego oprocentowania?

Ankieta: Czy popierasz wzrost płac ?

Tak 3 100%
Nie Bez głosów 0%
nie wiem ? Bez głosów 0%
Łącznie oddanych głosów: 3 ( Wirus, Jaro, @MasterWeb )
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą wziąć udział w tej ankiecie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: płaca minimalna 1600 zł od 2013 ? mało ?

Odp: płaca minimalna 1600 zł od 2013 ? mało ? 7 lata 5 miesiąc temu #33

• @MasterWeb
  • ( Użytkownik )
  • @MasterWeb Avatar
  • Junior Boarder
  • Internet = ;)
  • Thank you received: 1
  • Oklaski: 0
no kolego widzę wyłożyłeś karty na stół. Bravo dla Cibie!!
super wypowiedz. Nie każdy zobaczy jak jest naprawdę ;) złodzieje i nic więcej, ceny do góry szybują jak szalone. Co rano robię zakupy (śniadanie, obiad, kolacja) co dziennie cena jest coraz wyższa. ;( Żle to wygląda. Wracają ale po to aby tu siedzieć bo i tam nędza za granicą ;) ;(
- Jak masz Pytania związane z Hostingiem napisz ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: płaca minimalna 1600 zł od 2013 ? mało ? 7 lata 5 miesiąc temu #32

• Wirus
  • ( Użytkownik )
  • Wirus Avatar
  • Fresh Boarder
  • Magda
  • Thank you received: 2
  • Oklaski: 3
1600 porażka i co za to mam kupić? Chyba sznur i się "wiechnąć"!!!

Pracodawcy zawsze będzie źle bo musi odjąć sobie, żeby dać pracownikowi, a to już nie pasuje im, bo 100zł więcej dla pracownika na miesiąc znaczy, że na siebie będzie mógł wydać mniej. A po co? Skoro może płaci tyle aby pracownik nie zdechł i przyszedł jutro do pracy!!! Co za patologia w tym kraju! Jak tu gospodarka ma funkcjonować skoro pracodawcy nabijają własną kieszeń i nikomu poza sobą nie dadzą zarobić!!!

Rób po 12 godzin cały miesiąc, to z wielką łaską do 1100 zł jeden z drugim dołoży razem 50 zł do tej nędznej wypłaty. A ja za samo mieszkanie mam 700 zł/mc czynszu! Poszaleli! Nie da się za takie pieniądze w tym kraju żyć. Po co ja się nabrałam na te puste słowa Premiera Tuska "Polacy wracajcie do kraju". :angry: Narobiłam sobie strasznych kłopotów - bo posłuchałam, uwierzyłam. Gdzie ta praca? Gdzie te zarobki? Się pytam...

płaca minimalna 1600 zł od 2013 ? mało ? 7 lata 5 miesiąc temu #31

• @MasterWeb
  • ( Użytkownik )
  • @MasterWeb Avatar
  • Junior Boarder
  • Internet = ;)
  • Thank you received: 1
  • Oklaski: 0
Ma zostać to wprowadzone jak się uda oczywiście w życie od 2013 roku. Płaca minimalna wzrasta od jakiegoś czasu bardzo szybko.

Każdy może być zadowolony z tego. Pracodawcy mówią, że takie zwiększanie płac, może doprowadzić do lekkiego kryzysu gospodarki. Każdy domyśla się, czemu. Firmy będą zarabiać mniej, a więcej pracownik, ale koło się zamyka.

Chodzi tutaj także o podatek i ubezpieczenie człowieka.
Następna sprawa, nie każdy pracodawca wypłaci takie pieniądze. No nikt nie wygra z takim jak to można ująć cham.. Em;)

Chodzi tu o prace, które są wykonywane w firmach nie prywatnych tylko Państwowych. Firmy budowlane nie mają chyba problemów z płaceniem dla innych. Bo sami zarabiają dużo. Więc płaca może w ich przypadku wzrosnąć, bo wiedzą, że ją dostaną.

Pamiętam jak płaca minimalna była 1050 zł, co najlepsze słyszałem o przypadkach, że są osoby, co mają jeszcze takie umowy.
Myślę, że jest to niemożliwe. Ale jak tak twierdzą inni. To ja wole sprawdzić;-)

Sam wszystko sprawdzam czy to nie jakieś false. Bardzo jestem zadowolony, że rząd podjął się takich kroków.
- Jak masz Pytania związane z Hostingiem napisz ;)
Ostatnio zmieniany: 6 lata 11 miesiąc temu przez admin.
  • Strona:
  • 1
Time to create page: 1.037 seconds