Konta bankowe: Rodzaje, oferta kont osobistych w promocji

Spis treści

Oczywiście najlepiej jest wybrać takie konto, które będzie gwarantowało nam to, czego oczekujemy. Atutami przy wyborze konta osobistego może być brak opłat za prowadzenie rachunku, kartę i przelewy krajowe zewnętrzne oraz przelewy wewnętrzne przez internet, a także brak opłat za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, obsługa przez www, serwis mobilny, telefon, SMS, kredyt w koncie z niższym oprocentowaniem, atrakcyjne zniżki oraz inne unikalne rozwiązania np. bezpłatny pakiet funkcjonalnych ubezpieczeń.

Pierwszym krokiem może być zapoznanie się z ofertą każdego z banków osobiście, pozbieranie wszystkich informacji oraz ich porównanie. Następnie można skorzystać oczywiście z porównywarki kont osobistych. To właśnie ona w sposób najszybszy będzie w stanie pokazać nam wszystkim wszystkie informacje, które znać powinniśmy na temat wszystkich kont. Można również oczywiście skorzystać z równego rodzaju rankingów kont zamieszczonych w internecie. W dzisiejszych czasach można w bardzo łatwy i szybki sposób znaleźć możliwość porównania i sposób dowiedzenia się, co jest najlepsze lub najodpowiedniejsze.

Jak wybrać konto osobiste, darmowe, internetowe?

Wszystkie oferty zawsze powinny być rozpatrywane pod kątem naszych osobistych potrzeb. Przy zakładaniu konta nie wiemy jeszcze dokładnie, z czego będziemy korzystać a z czego nie. Oczywiście z czasem będzie można dołożyć do pakietu rzeczy, które będą dla nas niezbędne. Reszta jest już uzależniona jedynie od naszych potrzeb oraz oczekiwań. Można znaleźć w tej chwili oprocentowany ROR, przykładowo Alior Bank oferuje nam takowy.

Jednak najbardziej popularne jest w dalszym ciągu oszczędzanie na kontach oszczędnościowych. Bardzo często tak się robi dla bezpieczeństwa, ponieważ z ROR-u środku mogą bardzo szybko zniknąć i zamiast zaoszczędzić, tylko się straci. Jednak każdy z nas będzie dobierał dla siebie odpowiednio konto. Warto o tym wszystkim pamiętać, aby nie zawieść się na niektórych ofertach. Najważniejsze jest spełnienie własnych oczekiwań, niesugerowanie się niczyją opinią. Koniecznie trzeba o tym pamiętać, wybierając konto bankowe dla siebie.

Konto Direct w ING Banku

Konto Direct to wielofunkcyjne i nowoczesne konto internetowe z bankowością mobilną. Dla klientów, którzy większość operacji bankowych robią sami. W Koncie Direct większość operacji możesz robić samodzielnie przez Internet i telefon i dlatego kosztuje to 0 zł:

  • 0 zł za prowadzenie konta (z wyjątkiem wpłaty/wypłaty gotówki i przelewu w oddziale banku),
  • 0 zł za kartę do konta,
  • 0 zł za krajowe przelewy w PLN przez telefon2 i internet (z wyjątkiem przelewów Express ELIXIR i SORBNET),
  • 0 zł za usługę Cashback,
  • 0 zł za wypłaty z bankomatów ING Banku Śląskiego i sieci Planet Cash w kraju,
  • 0 zł za pierwszą w miesiącu wypłatę gotówki kartą i pierwszą wypłatę BLIKIEM z pozostałych bankomatów w kraju.

Porównaj oferty kont osobistych i wybierz najlepsze dla siebie. Stale aktualizowane zestawienie kont osobistych. Załóż darmowe konto osobiste przez Internet. Korzystaj z wygody i płać rachunki przez Internet. Najlepsze bezpłatne internetowe konta bankowe. Wybierz konto osobiste najbardziej dopasowane do Twoich potrzeb.

Konta osobiste, darmowe, internetowe – porównanie kont

Konto osobiste to produkt bankowy, inaczej również ROR, z którego korzystamy codziennie, dokonując zarówno małych płatności, na które nie zwracamy uwagi, ale i do dużych przelewów czy transakcji, jakie wykonujemy w różnych dziedzinach naszego życia. Chcąc otworzyć konto bankowe, przeważnie nie wiemy, do jakiego banku się udać, jaki typ rachunku bankowego otworzyć i na co zwrócić uwagę. W naszym zestawieniu kont bankowych (rankingu) odpowiadamy na te wszystkie zagadnienia i podpowiadamy, jakie otworzyć dobre konto osobiste w banku. Rodzaje kont bankowych oraz oferta kont osobistych w promocji.

Konto dla seniora – jakie powinno być?

Czy w ofercie banków znajdziemy propozycje kont osobistych dla osób starszych? Tak! W tym przypadku trzeba przyznać, że instytucje bankowe trafiają do bardzo szerokiego grona odbiorców – posiadają bowiem one konta dla młodzieży, jak i konta osobiste dla seniorów. Zresztą, nic w tym dziwnego. Wyniki badań wskazują, iż niespełna 50% osób starszych korzysta z Internetu, a także z e-bankowości. Nie boją się oni zatem zmian i chętnie podejmują tematy związane z nowościami, również finansowymi. To nie umknęło instytucjom bankowym, które oferują konto dla seniora. Biorąc pod uwagę dość dużą konkurencję na rynku kont bankowych, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru.

Choć seniorzy coraz chętniej uczą się i korzystają w nowinek technologicznych to i tak nadal tworzą specyficzną grupę klientów. W tym przypadku, poszukując konta bankowego, należy mieć na uwadze elementy, które dopasują się do tempa życia emerytów.

Konto dla seniora – czy powinno się charakteryzować?

Banki doskonale zdają sobie sprawę, iż konto dla emeryta musi mieć zupełnie inne cechy od standardowego konta bankowego, nie wspominając już o koncie dla młodzieży. Każda z tych grup ma bowiem inne wymagania. W tym przypadku należało zastanowić się nad tym, co jest ważne dla seniora? Poniżej znajdziemy odpowiedzi na pytania i jednocześnie cechy, którymi powinno charakteryzować się konto dla osób starszych.

Jak daleko jest placówka banku?

Mając już przysłowiowe swoje lata, oczywiste jest, iż osoby starsze nie są już tak mobilne. Dlatego też szukając banku, który oferuje konto dla seniora, klienci sprawdzają, jak daleko od miejsca zamieszkania znajduje się najbliższa placówka banku, w której można załatwić swoje sprawy. Bo pomimo tego, że coraz chętniej korzystają oni z bankowości elektronicznej, to nadal cenią sobie możliwość bezpośredniej rozmowy z doradcą.

Czy należy płacić za prowadzenie rachunku bankowego?

Teoretycznie każdy bank posiada darmowe konta bankowe dla seniorów. W praktyce bywa to już zupełnie inaczej. Wiele instytucji bankowych zastrzega, że co prawda nic nie zapłacimy za prowadzenie konta bankowego, ale musimy w danym miesiącu wykonać kartą debetową 5 płatności i mieć wpływ na konto w banku. Oczywiście jest to jedynie przykład, ale warto zapytać pracownika banku, jakie musimy spełnić kryteria, by faktycznie nie ponosić z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat. Dla osób starszych to niezwykle ważna kwestia, ponieważ wydanie np. 8-10 złotych za prowadzenie rachunku bankowego jest w większości sytuacji kwestią nie do przyjęcia. Konto dla emeryta powinno być bezpłatne.

Czy usługi bankowe są płatne?

Osoby starsze coraz bardziej przekonują się do korzystania z karty debetowej. Co prawda płatności w sklepach nie wiążą się z żadnymi dodatkowymi opłatami, ale wypłaty z bankomatów mogą już generować koszty. Warto sprawdzić, czy będą pobierane opłaty z owych urządzeń w banku, w którym posiadamy konto bankowe. Choć należy zauważyć, że tu nie powinniśmy spodziewać się żadnych kosztów i to niezależnie od tego ile razy będziemy wypłacać pieniądze.

Może się to jednak zmienić, kiedy będziemy chcieli skorzystać z bankomatów innych banków czy sieci. Niektóre banki nie pobierają zupełnie żadnych opłat i dają nam możliwość wypłaty gotówki na terenie Polski. Nie jest to jednak standardem, dlatego warto na to zważyć uwagę w trakcie wyboru konta bankowego.

Czy trzeba korzystać z karty debetowej?

Konta bankowe zazwyczaj ściśle powiązane są z kartami płatniczymi. Biorąc pod uwagę, że nadal jest wielu seniorów, którzy z różnych względów nie chcą korzystać z kart płatniczych wydanych przez bank do konta, to warto sprawdzić, czy można z nich zrezygnować. Jak już zostało wyżej wspomniane, niekiedy za wydanie karty nic nie płacimy i nawet jeśli korzystamy z niej nieregularnie, to również nie zostaną pobrane z tego tytułu żadne opłaty. Są jednak i takie banki, które podczas zakładania konta dla seniora nie wymagają korzystania z karty debetowej. Możemy z niej zupełnie zrezygnować, posiadając jedynie rachunek w danej instytucji bankowej.

Czy wraz z kontem bankowym otrzymamy dodatkowe bonusy i promocje na inne produkty finansowe banku?

Konkurencja wśród banków jest naprawdę duża. Dla klientów jest to jednak pozytywna wiadomość. Dlaczego? W takiej sytuacji instytucje bankowe prześcigają się w ofertach kont bankowych i kredytów, byleby zyskać nowych konsumentów. Dlatego też prócz wyżej wymienionych aspektów warto zwrócić uwagę, czy podczas zakładania konta dla seniora możemy liczyć na dodatkowe bonusy, czy promocje w banku. Czego możemy oczekiwać w tym przypadku?

Być może bank zaoferuje darmowy pakiet medyczny, który dla osób starszych może być jak najbardziej przydatny. Ciekawą opcją są także rabaty w aptekach. Tych możliwości może być mnóstwo. Jedno jest pewne – chcąc założyć konto w banku dla emeryta, warto zapytać doradcę o takie dodatki, które mogą pozwolić zaoszczędzić pieniądze.

Osoby starsze z wielką rezerwą podchodzą do usług bankowych. Oszczędności trzymają zazwyczaj w mieszkaniach zamiast na koncie bankowym lub lokacie, które jest o wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem. Na szczęście banki doskonale znają owe realia i tworzą ofertę przeznaczoną dla seniorów w taki sposób, by chętniej z niej korzystali. Dzięki temu nie ma powodów, by bać się w kwestii bezpieczeństwa czy opłat. Owe rachunki są w pełni dostosowane do tej grupy wiekowej.

Konto bankowe dla seniora może być pozbawione dodatkowych kosztów i wygodne w użytkowaniu. W przypadku jego założenia warto wziąć pod uwagę powyższe kwestie, które pomogą znaleźć najlepsze konto dla emeryta.


Konta bankowe osobiste, porównanie, oferty banków

W Inteligo wystarczy raz w miesiącu dokonać transakcji kartą debetową na kwotę minimum 100 zł, aby uniknąć opłat za korzystanie z niej. Dla klientów indywidualnych bezpłatne stają się również krajowe przelewy i zlecenia stałe samodzielnie wykonywane przez Internet lub telefon.

PKO Bank Polski wprowadził pierwsze zmiany w ofercie Inteligo. Nowe warunki obowiązują wszystkich, którzy otworzą konto. Dynamiczny rozwój bankowości elektronicznej to jeden z kluczowych celów PKO Banku Polskiego określonych w strategii banku. Zgodnie z nią Internet staje się coraz ważniejszym kanałem dostępu do zróżnicowanych usług, a Inteligo to lider innowacji oferujący nowoczesne i efektywne rozwiązania w odpowiedzi na potrzeby klientów. Zmiany w ofercie wirtualnego banku to pierwsze atrakcyjne rozwiązania przewidziane w tym roku.

Ostatnie decyzje biznesowe są ważnym krokiem na drodze umacniania przez PKO Bank Polski pozycji lidera w bankowości internetowej. Jestem przekonany, że już wkrótce PKO BP się bankiem powszechnie kojarzonym nie tylko z bezpieczeństwem i stabilnością, ale również nowoczesnością, innowacyjnością, a pionierskie rozwiązania staną się powszechnie uznawanymi standardami rynkowymi.

Strategia PKO Banku Polskiego przewiduje dla Inteligo ważną rolę w akwizycji nowych klientów z segmentu detalicznego. Wirtualny bank jest platformą pozyskiwania depozytów oraz sprzedaży produktów kredytowych osobom już korzystającym z oferty banku.

Wysoki limit zadłużenia w koncie Inteligo, od razu na start!

Dla klientów zniesiono opłat za przelewy krajowe i zlecenia stałe wykonywane samodzielnie przez Internet i telefon oraz zniesienie opłaty za kartę debetową do konta - dokonanie w miesiącu kartą płatniczą transakcji na kwotę 100 zł wystarczy, aby nie płacić za jej użytkowanie. Klienci mogą wysyłać z rachunków prywatnych i firmowych pieniądze na cały świat.

W ramach konta Inteligo, PKO Bank Polski klientom Inteligo atrakcyjną ofertę oraz innowacyjne serwisy transakcyjne. Wirtualny bank jest wspierany przez nowoczesne centrum obsługi telefonicznej zapewniające klientom wsparcie doświadczonych konsultantów oraz umożliwiające samodzielną i wygodną realizację transakcji.

W Inteligo otrzymasz kredyt gotówkowy online

Posiadacze tego konta osobistego mogą składać online – przez Internet wnioski o pożyczki gotówkowe. Dotychczas klienci tego banku mogli korzystać jedynie z debetu lub kredytu odnawialnego.

Pożyczka gotówkowa w koncie

Klienci mogą ją zaciągać na dowolny cel, a maksymalna kwota pożyczki bez zaświadczeń o dochodach to 20 tys. zł. Raty mogą być rozłożone do 96 miesięcy, przy czym oprocentowanie pożyczki jest bardzo atrakcyjne. O pożyczkę można wnioskować online bezpośrednio z poziomu systemu transakcyjnego lub zadzwonić na infolinię. O decyzji bank będzie informował klienta telefonicznie, natomiast uruchomienie środków zostanie zatwierdzone SMS-em z odpowiednią informacją.

Kredyt odnawialny w koncie Inteligo

Oprocentowanie kredytu odnawialnego jest atrakcyjne na tym polu. Kredyty mają trafić do stałych klientów, którzy nie powinni mieć problemów ze spłatą zobowiązań. Inteligo chce położyć tutaj nacisk jakość, a nie ilość. Jest to idealne uzupełnienie luki w dotychczasowej ofercie konta. Uzyskać pożyczkę w trybie online mogą też klienci mBanku. Ciekawostką jest natomiast możliwość rozpoczęcia spłaty pożyczki w koncie po trzech miesiącach od jej otrzymania, bez przedłużenia okresu kredytowania.