Promocja kont firmowych w Banku Nest

Marek Brocki - .

Nest Bank wprowadził promocyjną ofertę rachunku BIZnest Konto: konto dla firm, spółek, fundacji i stowarzyszeń. Bank nie będzie pobierał opłat za prowadzenie konta firmowego, jak również za wszystkie internetowe przelewy krajowe Elixir, w tym do ZUS i US oraz za wpłaty i wypłaty z bankomatów Euronet w Polsce i wpłaty i wypłaty BLIKIEM z bankomatów. W ramach pakietu udostępnia też sieć bezpłatnych bankomatów i wpłatomatów. Nowa oferta konta firmowego w Nest Bank Polska zapewnia właścicielom firm zmniejszenie kosztów bankowych i umożliwia zapoznanie się funkcjonalnością rozwiązań w Banku Nest.

promocja kont firmowych w banku nest

Każda osoba, która chce założyć własną działalność gospodarczą, musi przejść przez szereg formalności, różniących się od siebie w zależności od formy prawnej przedsiębiorstwa. Jednak elementem budującym wiele wątpliwości wśród młodych biznesmenów jest firmowy rachunek bankowy. Warto zaznaczyć, że każda osoba rozpoczynająca działalność gospodarczą musi posiadać konto firmowe. Szukając atrakcyjnej oferty konta dla firm z możliwością uzyskania finansowania w rachunku bieżącym, opłaci się otworzyć konto firmowe w Nest Banku. Konto dla firm w promocji za bezwarunkowe 0 zł.

Promocyjne konto firmowe w Nest Banku

  • 0 zł za prowadzenie konta firmowego.
  • 0 zł za wszystkie internetowe przelewy krajowe Elixir, w tym do ZUS i US.
  • 0 zł za wpłaty i wypłaty z bankomatów Euronet w Polsce.
  • 0 zł za wpłaty i wypłaty BLIKIEM z bankomatów.
  • 0 zł za pierwszą kartę debetową VISA.
  • 0 zł za kody SMS do autoryzacji przelewów w Bankowości internetowej.

Konto firmowe w Nest Banku jest szczególnie przydatne dla firm, które nie dysponują dużym budżetem firmowym, ale potrzebują środków na rozwój przedsiębiorstwa. O ile w przypadku firm z dłuższym stażem na rynku kredyt dla firm nie jest problemem, to młodzi przedsiębiorcy mogą się spotkać z dużymi trudnościami w otrzymaniu finansowania. W Nest Banku jest jednak inaczej! Posiadając konto firmowe w Nest Banku, każdy przedsiębiorca może liczyć na kredyt dla firm online w rachunku bieżącym.

Ofertę promocyjnego konta firmowego Nest Banku znajdziesz na naszej stronie w zakładce: Promocyjne konto dla firm w ofercie specjalnej

Niskooprocentowane i elastyczne kredyty dla firm, czyli debety i karty kredytowe dla przedsiębiorców — sprawdź, czym są, na jakiej zasadzie funkcjonują i dlaczego warto korzystać właśnie z nich?

Elastyczne i niskooprocentowane formy pożyczania pieniędzy to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla przedsiębiorców, jeśli zależy nam na pożyczeniu środków z banku. Plasują się one na pierwszych miejscach na długiej liście produktów finansowych przeznaczonych dla osób prowadzących działalność gospodarczą, a przy ich pomocy pożyczymy pieniądze w sposób komfortowy, a także korzystny finansowo. W naszym portalu prezentujemy limity w koncie oraz karty debetowe jako korzystne, niskokosztowe i elastyczne sposoby pożyczania pieniędzy, które powinniśmy wybierać w pierwszej kolejności.

Limity w koncie i karty kredytowe, czyli pożyczanie niskokosztowe

Pierwszym z dwóch niskooprocentowanych sposobów pożyczenia pieniędzy są limity w koncie dla firm. Są to tzw. ujemne salda, które umożliwiają wypłacenie z konta bankowego więcej pieniędzy, aniżeli się na nim w danej chwili znajduje. Aby móc korzystać z limitu kredytowego należy złożyć wniosek kredytowy w banku o taki limit oraz otrzymać pozytywną decyzję banku. Aby była ona pozytywna, musimy mieć zdolność kredytową i nie być zadłużonymi. Bank zaproponuje nam maksymalną kwotę kredytu w rachunku bieżącym dla firm, a my będziemy mogli wybrać, jak wysoki limit uruchomimy w koncie firmowym.

Debety są popularną formą kredytowania i możemy skorzystać z nich w praktycznie każdym banku, który oferuje linie kredytowe w rachunku firmowym. Za otworzenie limitu w koncie możemy opcjonalnie zapłacić, o ile nie będzie dostępny w promocji, co często ma miejsce. Na podobnej zasadzie działa również opłata roczna za dostęp do limitu kredytowego w koncie dla firm również w postaci ok. kilkudziesięciu złotych.

Podpowiedź: Jeśli zamierzamy wnioskować o limit w koncie dla firmy, a naszą słabą stroną jest zdolność kredytowa z uwagi np. na niskie zarobki czy słabą sytuację finansową firmy, w pierwszej kolejności warto udać się do banku, w którym posiadamy już nasze konto firmowe. Bank ten będzie posiadał naszą historię wpływów na konto i znacznie chętnie udzieli nam takiego limitu, mając te informacje niż bank, który będzie podejmował decyzję jedynie na podstawie dokumentów firmowych i zdolności kredytowej.

Limit kredytowy w koncie dla firm działa na bardzo prostej zasadzie. Jeśli został nam już przyznany i możemy rozpocząć korzystanie z niego, wystarczy wypłacić wszystkie nasze środki z konta bankowego, a następnie wypłacić środki na minus. Możemy zrobić to maksymalnie do sumy limitu kredytowego, jaki został nam przyznany. W momencie wypłacenia kwoty z limitu kredytowego na minus rozpocznie naliczanie się odsetek od wykorzystanej sumy, które będą najczęściej doliczane miesięcznie do salda naszego konta firmowego i będą powodowały delikatne zadłużanie się.

Prowadzisz działalność? Sprawdź, w którym Banku otrzymasz najlepszy kredyt dla firm z prowizją 0%

Limit w koncie możemy zwrócić w dowolnym momencie i zrobić to zarówno na drugi miesiąc, jak i po kilku miesiącach. Oprocentowanie limitu w koncie firmowym to ok. 10% RRSO. Ważną wiadomością odnośnie do funkcjonowania debetu jest to, że jest spłacany automatycznie przy każdej wpłacie na rachunek firmowy. Jeśli zatem mając debet na naszym koncie w wysokości minus 500 zł, wpłacimy na naszą rachunek 700 zł, w pierwszej kolejności zostanie pokryty debet, a na naszym koncie bankowym zostanie zaksięgowane 200 zł. W tym momencie możemy wypłacić swoje 200 zł oraz skorzystać z limitu.

Karty kredytowe to drugi sposób niskokosztowego pożyczania pieniędzy, które również są oprocentowane na ok. 10% RRSO. Karty kredytowe wyrabia się w bankach jako oddzielny produkt finansowy. Aby je otrzymać, również należy posiadać zdolność kredytową i również złożyć wniosek kredytowy. Dostępne są w różnych bankach oraz w wielu promocjach, które pozwalają często uniknąć kilkudziesięciu złotych opłaty za wyrobienie lub opłaty rocznej.

Gdy bank przyzna nam kartę kredytową z konkretnym limitem kredytowym, będziemy mogli rozpocząć korzystanie z niej. Sama karta kredytowa działa jak odrębny produkt finansowy, mając swój indywidualny rachunek do zasileń. Aby wypłacać pieniądze z naszej karty kredytowej, możemy uczynić to w bankomacie w formie gotówkowej lub płacąc kartą za zakupy w internecie i tradycyjnie.

Okres rozliczeniowy karty kredytowej to blisko dwumiesięczny okres bezodsetkowy. Składa się on z miesięcznego okresu rozliczeniowego i miesięcznego okresu na spłatę zadłużenia. Jeśli zatem wykorzystamy pieniądze z karty na początku okresu rozliczeniowego, będziemy mieli prawie dwa miesiące na darmowe korzystanie z gotówki – a jeśli pod koniec to ponad miesięczny okres, w którym będziemy mogli zwrócić pieniądze za darmo do banku. Jeśli nie zdecydujemy się na zwrot pożyczki w ciągu okresu bezodsetkowego, rozpocznie się naliczanie odsetek od wykorzystanej sumy.

Środki na kartę kredytową możemy zwrócić w dowolnym momencie — zarówno w całości, jak i w części, ale niemniej miesięcznie niż kwota minimalna spłaty, czyli ok. kilkudziesięciu złotych. Suma ta będzie pokrywała na bieżąco odsetki od wykorzystywanej sumy.

Dlaczego karty kredytowe i limity w koncie są korzystne

Karty kredytowe i limity w koncie dla firm są bardzo korzystne pod wieloma względami. Pierwszym i największym plusem tych produktów finansowych jest niskie oprocentowanie. 10% w skali roku jest znacznie niższe niż nawet kilkadziesiąt procent RRSO przy pożyczkach dla firm w prywatnych firmach pożyczkowych czy przy nawet kredytach bankowych przeznaczonych na modernizację firm.

Pożyczanie pieniędzy w ten sposób jest również niezwykle elastyczne, gdyż to my samodzielnie decydujemy, kiedy i z jakiej sumy korzystamy z limitu kredytowego w rachunku firmowym. Jest to szczególnie istotne, jeśli chcemy mieć dostęp do rezerwy finansowej, z której możemy skorzystać w każdej chwili bez konieczności składania wniosku kredytowego każdorazowo przy nowym kredycie. Elastyczna możliwość spłaty zobowiązania również zwiększa komfort pożyczenia pieniędzy, gdyż dany kredyt dla firm możemy spłacać w takich sumach, jakie aktualnie posiadamy wolne w naszym budżecie firmowym, a nie zgodnie ze sztywnym harmonogramem rat.

Na rynku produktów finansowych, zarówno limity w koncie dla firm, jak i karty kredytowe są bardzo szeroko dostępne. Możemy skorzystać z nich nawet w aplikacji mobilnej banku, nie wychodząc z domu. Dużą korzyścią takiego sposobu pożyczenia pieniędzy, jest również współpracowanie z renomowanym bankiem, który jest instytucją zaufania publicznego. Dzięki temu mamy pewność ochrony naszych interesów, gdyż oba produkty finansowe bazują na prawie bankowym, a nie na prawie cywilnym, które jest mniej korzystne dla pożyczkobiorców.

Kredyt w rachunku firmowym

Jednym z polecanych przez ekonomistów produktów dla przedsiębiorców, jest kredyt w rachunku firmowym z prowizją 0%. Mogą z niego skorzystać wszystkie mikrofirmy i małe firmy, które otworzą rachunek bieżący firmowy w Alior Banku lub w Nest Banku. Kredyt jest zabezpieczony gwarancją de minimis lub Cosme oraz wekslem własnym wystawionym na rzecz banku, w którym zamierzamy uruchomić kredyt w rachunku firmowym i Banku Gospodarstwa Krajowego. Trzeba wiedzieć, że każdy bank uzależnia decyzję o przyznaniu kredytu firmowego od oceny wiarygodności i zdolności kredytowej firmy.