Walutomat uruchomił ekspresowe przelewy w euro

Iwona Wasilczuk - .

Kantor wymiany walut walutomat.pl i internetowykantor.pl uruchomiły ekspresowe przelewy w euro, które będą realizowane bezpośrednio z kantoru. Firma Currency One, która jest właścicielem marek Walutomat i InternetowyKantor wyszła naprzeciw oczekiwaniom klientów w Polsce, którzy poszukiwali platformy, dzięki której mogliby realizować szybkie przelewy w euro.

Poznańska spółka Currency One uzyskała status uczestnika systemu SEPA, które jest rozwiązaniem stosowanym do wykonywania przelewów ekspresowych w euro. Nowoczesny systemu SEPA umożliwia zaoferowanie klientom rachunków płatniczych z indywidualnym numerem IBAN bardzo szybkich przelewów w euro, które realizowane są już w 60 sekund. Do tej pory błyskawicznego przelewu w euro nie oferuje żaden kantor ani bank w Polsce – czytam w informacji prasowej Currency One.

Przeczytaj także: Pożyczki pozabankowe na raty online dostępne od ręki

Jako pierwsza polska pozabankowa instytucja płatnicza Currency One będzie mogła zaoferować rachunek w walucie euro. Oznacza to, że klienci walutomat.pl i internetowykantor.pl nie będą potrzebowali już rachunków walutowych w euro w banku. Nowoczesny rachunek będzie teraz w stanie zrealizować ekspresowy przelew w euro, jak i odbioru euro, a klient bezpośrednio będzie widniał jako nadawca lub odbiorca przelewu – powiedział Miron Miesczak, dyrektor ds. partnerstw strategicznych w Currency One.

Internetowykantor.pl i walutomat.pl należą do grupy najstarszych na polskim rynku serwisów umożliwiających wymianę walut online. Będąca ich właścicielem spółka Currency One informuje, że w obu internetowych serwisach wymiany walut zarejestrowało się do tej pory ponad 650 tys. klientów. Kilka lat temu w firmę Currrency One zainwestował operator serwisu płatności internetowych Przelewy24. Niewątpliwie, była to bardzo dobra decyzja. Obecnie prezesem Currency One jest Piotr Kurczewski, jednocześnie szef operatora systemu Przelewy24.

Przeczytaj również: Banki rozdają pieniądze za otwarcie konta. Oto zasady

Walutomat.pl jest największą i najdłużej działającą platformą wymiany walut w Polsce. Korzysta z niego ponad 315 tys. osób, które wymieniają waluty między sobą, po bardzo atrakcyjnych kursach. Serwis jako pierwszy e-kantor w Polsce wprowadził możliwość wpłat przez Pay-By-Link (PBL), we współpracy z Przelewy24. Walutomat.pl umożliwia także m.in. korzystne przelewy zagraniczne do ponad 40 krajów świata, wpłatę kartą czy wypłatę gotówki w euro.

Internetowy Kantor to wymiana walut nawet 6% taniej niż w bankach i kantorach stacjonarnych, tanie i szybkie przelewy w 19 walutach, dostęp do usługi 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu oraz darmowe przelewy do 11 banków w Polsce. Z internetowego kantoru wymiany walut — internetowykantor.pl korzysta ponad 335 tys. osób.