Kredyt gotówkowy w Banku Spółdzielczym. Czy to się opłaca?

Marek Brocki - .

W Polsce istnieje około 540 banków spółdzielczych, a mimo to częściej słyszy się o dużych bankach komercyjnych. Większy kapitał, duża liczba placówek oraz ogromne środki wydawane na marketing sprawiają, że banki komercyjne są nie tylko lepiej znane, ale również chętniej wybierane do usług finansowych.

Tymczasem banki spółdzielcze mają często bardzo korzystne oferty, dzięki czemu można wziąć kredyt gotówkowy na dobrych warunkach. Czym charakteryzuje się kredyt w banku spółdzielczym? Jak wziąć kredyt gotówkowy online od banku spółdzielczego i czy takie oferty są opłacalne? Poznaj szczegóły oferty kredytów BPS. Znajdziesz je poniżej.

Czym są banki spółdzielcze?


Banki spółdzielcze różnią się od banków komercyjnych formą prawną, ale oba rodzaje instytucji finansowych podlegają Prawu Bankowemu oraz nadzorowi przez KNF. Banki spółdzielcze charakteryzują się tym, że mają ograniczony zasięg, oferty są proste, a ich głównym celem nie jest zysk, tylko działalność bankowa. Cały kapitał założycielski pochodzi od członków, a więc jest on w pełni polski, niezwiązany z żadnymi zagranicznymi firmami.

Banki spółdzielcze ze względu na działanie lokalne mają zazwyczaj niewielką ilość placówek. Co ważne, w banku spółdzielczym można założyć rachunek osobisty, ubiegać się o kartę kredytową, kredyt gotówkowy, a nawet kredyt hipoteczny. Pod wieloma względami jest to więc taka sama instytucja jak banki komercyjne.

W dalszej części artykułu odpowiadamy na pytania: Czy rzeczywiście kredyt w banku spółdzielczym może być konkurencyjny pod względem oprocentowania do kredytu udzielanego przez banki komercyjne?; Czy pożyczka w banku spółdzielczym może być udzielona bez prowizji?; Jak wziąć kredyt w banku spółdzielczym?; Jak banki spółdzielcze podchodzą do oceny zdolności kredytowej?; Czy ubezpieczenie kredytu gotówkowego w banku spółdzielczym jest konieczne?

Jak znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy online w banku spółdzielczym?

Znalezienie dobrego kredytu gotówkowego w banku spółdzielczym nie jest łatwe, ze względu na dużą liczbę ofert, które znacznie się od siebie różnią. Dlatego poniżej znajduje się pełna oferta kredytowa banków spółdzielczych. Zebranie ich w jednym miejscu ułatwia znalezienie odpowiedniej oferty, która będzie doskonale dopasowana do naszych potrzeb.

Dostępne są kredyty gotówkowe, pożyczki gotówkowe i konsolidacyjne z maksymalną kwotą kredytu do 250 000 zł i maksymalnym okresem spłaty do 120 miesięcy. Dzięki temu można szybko znaleźć najlepszy kredyt w Banku Spółdzielczym w regionie swojego zamieszkania. Jak to działa? Wystarczy wypełnić krótki wniosek (podstawowe dane kontaktowe), a po chwili otrzymasz oferty przygotowane specjalnie dla Ciebie. To dobry sposób na szybkie porównanie różnych ofert i wybranie najlepszej! Przedstawione zostaną oferty pożyczek Banków Spółdzielczych regionalnych, w tym także Kasy Stefczyka i SKOK Chmielewskiego.

Zajrzyj do oferty kredytów Banków Spółdzielczych i zobacz, gdzie dostaniesz najtańszy kredyt gotówkowy. Wszystkie Banki Spółdzielcze w jednym miejscu. Wybierz kwotę i okres pożyczki gotówkowej. Wypełnij jeden krótki wniosek – wpisz imię, nazwisko i dane do kontaktu, a poznasz oferty pożyczek przygotowane specjalnie dla Ciebie. Zrób ten pierwszy krok! Lista Banków Spółdzielczych w Polsce udzielających kredytów gotówkowych.

Wybierz kredyt gotówkowy od Banku BPS do 20 000 zł

Wybierz kredyt gotówkowy w Banku BPS do 20 000 zł z okresem kredytowania do 8 lat i nie płać prowizji za otrzymanie kredytu gotówkowego w Banku BPS – prowizja 0%. Wybierz kredyt gotówkowy w Banku BPS do 20 000 zł i skorzystaj ze stałego, atrakcyjnego oprocentowania kredytu gotówkowego przez cały okres kredytowania – 8,5%. Sprawdź, jak krok po kroku wziąć kredyt gotówkowy w Banku BPS do 20 000 zł? Promocja nowego kredytu gotówkowego do 20 000 zł od Banku BPS.

Kredyty Bank Spółdzielczy – zobacz szeroki wybór kredytów gotówkowych BPS

Kredyty Bank Spółdzielczy, kredyt gotówkowy SKOK Chmielewskiego, pożyczki Kasy Stefczyka. Zobacz szeroki wybór kredytów gotówkowych Banków Spółdzielczych. Dostępne są pożyczki gotówkowe, kredyty gotówkowe i konsolidacyjne. Kwoty kredytu do 250 000 zł z maksymalnym okresem spłaty do 120 miesięcy. Wystarczy wypełnić jeden krótki wniosek w wyniku czego, klient zainteresowany kredytem na atrakcyjnych warunkach cenowych dostaje kilka ofert Banków Spółdzielczych i ofertę pożyczki Kasy Stefczyka. Następnie wybierasz najlepszą ofertę kredytu bądź pożyczki, a pieniądze są na Twoim koncie nawet w dniu złożenia wniosku.

Czy warto wziąć kredyt gotówkowy w banku spółdzielczym?

Warto wiedzieć, że poszczególne banki spółdzielcze mogą znacząco różnić się ofertą, ale często oferują one kredyt gotówkowy na bardzo korzystnych warunkach, co jest związane z wcześniej wspomnianym brakiem nastawienia na zysk. Z tego powodu pożyczka gotówkowa w banku spółdzielczym może być dużo tańsza (niższe oprocentowanie) niż ta udzielana przez bank komercyjny. Wadą takiego rozwiązania jest fakt, że większość banków spółdzielczych wymaga założenia konta osobistego, jednak zazwyczaj wszystkich formalności można dokonać przez Internet.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kredyt gotówkowy?

Porównując oferty kredytów gotówkowych, czy pożyczek trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów. Są to przede wszystkim:

  • wysokość oprocentowania;
  • wysokość prowizji banku;
  • wysokość RRSO;
  • wymagane dokumenty;
  • warunki, które trzeba spełnić;
  • okres spłaty.

Warto pamiętać, że należy porównywać oferty, zakładając taką samą kwotę kredytu oraz okres spłaty. Porównywanie warunków kredytu na 100 000 i na 50 000 nie ma sensu, bo oferta może się znacząco różnić. Najważniejszym parametrem jest oprocentowanie i prowizja baku spółdzielczego oraz ewentualne, dodatkowe opłaty, gdyż to one wpływają na kluczowy czynnik, czyli wysokość miesięcznej raty oraz całkowity koszt kredytu. Najłatwiej te parametry porównać, sprawdzając RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania), które mówi o całkowitych kosztach, które będzie trzeba ponieść w związku z zaciągnięciem kredytu. Wskaźnik ten ma ułatwić klientom podjęcie świadomej decyzji.

Oczywiście przed zaciągnięciem kredytu należy dokładnie sprawdzić wszystkie warunki umowy takie jak dodatkowe opłaty (za udzielenie kredytu, wcześniejszą spłatę itp.), czy konieczność zakupu dodatkowych usług. Dzięki temu można uniknąć wielu przykrych niespodzianek. Dużym ułatwieniem jest nasza porównywarka, w której w szybki i łatwy sposób można sprawdzić wszystkie propozycje, jakie oferują regionalne banki spółdzielcze, w tym również pożyczka kasy Stefczyka i kredyt gotówkowy SKOK Chmielewskiego.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać kredyt gotówkowy w banku spółdzielczym?

Warunki udzielenia kredyty w poszczególnych bankach spółdzielczych mogą znacznie się między sobą różnić. Warto jednak pamiętać, że zgodnie z obowiązującym prawem bankowym, banki zobowiązane są do sprawdzenia zdolności kredytowej, a wymagania i warunki stawiane klientom są z reguły podobne do tych, które obowiązują w bankach komercyjnych.

Zatem niezbędne jest złożenie zaświadczenia o dochodach (zaświadczenie o pracy, wyciąg bankowy lub rozliczenie podatkowe za poprzedni rok) oraz przedstawienie szczegółowych informacji na temat sytuacji osobistej (forma zatrudnienia, wykształcenie, zawód, stan cywilny, posiadane dzieci itp.) oraz finansowej (koszty utrzymania, inne kredyty i zobowiązania). Zazwyczaj większość tych informacji podaje się we wniosku kredytowym.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń

Niektóre banki spółdzielcze umożliwiają wzięcie kredytu bez zaświadczeń o dochodach. W takim przypadku udzielany jest kredyt na oświadczenie, a wszystkie informacje na temat dochodów wpisuje się w specjalnym formularzu i na tej podstawie bank ocenia zdolność kredytową wnioskodawcy. To dobra opcja dla osób, które nie posiadają stałych dochodów lub mają trudności w ich udokumentowaniu. To również duże ułatwienie, jeśli na zaświadczenie o zatrudnienie i dochodach trzeba czekać w zakładzie pracy, a gotówka potrzebna jest „na już”.

Kredyt gotówkowy a dodatkowe usługi

Zaciągając kredyt gotówkowy, trzeba liczyć się z faktem, że może być konieczne wykupienie dodatkowych usług. Co więcej, nawet jeśli nie są one wymagane, to warto rozważyć np. otwarcie konta osobistego, gdyż często pozwala to uzyskać lepsze warunki pożyczki. Jakie dodatkowe usługi trzeba wykupić, aby dostać kredyt?

Wiele banków spółdzielczych wymaga posiadania konta osobistego (rachunku ROR) w tej samej instytucji. Nie jest to droga usługa, więc często opłaca się to zrobić, aby dostać tańszy kredyt lub uzyskać wyższą kwotę kredytu.

Zdarza się również, że banki wymagają poręczenia lub wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, które w razie braku możliwości spłaty kredytu, zabezpieczy interesy banku. Jest to wiec ubezpieczenie na życie i na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Zazwyczaj składki ubezpieczenia nie są wysokie, a jego wykupienie zabezpiecza nie tylko bank, ale i kredytobiorcę, który na skutek trudnej sytuacji (określonych w polisie) może mieć problem ze spłatą zobowiązania.

Jak bank spółdzielczy sprawdza zdolność kredytową?

Bank wyliczając zdolność kredytową, będzie brał pod uwagę zarówno wysokość przychodów, jak i wysokość zobowiązań finansowych. To oznacza, że niskie dochody nie muszą oznaczać niskiej zdolności kredytowej, jeśli klient ma niskie koszty utrzymania i nie posiada innych kredytów. Co więcej, niska zdolność kredytowa nie wyklucza udzielenia pożyczki, ale przyznana kwota może być niższa, niż na początku się planowało.

Oczywiście warunki przydzielania kredytu mogą się znacznie różnić pomiędzy poszczególnymi bankami, a różne promocje i oferty specjalne (np. dla osób, które założą również konto osobiste) mogą ułatwiać uzyskanie pożyczki gotówkowej.

Warto wiedzieć, że duże banki komercyjne korzystają ze specjalnych algorytmów, które automatycznie wyliczają zdolność kredytową. Z kolei w banku spółdzielczym wniosek zazwyczaj jest analizowany całkowicie przez człowieka, co oznacza, że sytuacja klienta może być rozpatrzona w bardziej elastyczny sposób. Dzięki temu w banku spółdzielczym zazwyczaj łatwiej jest uzyskać kredyt gotówkowy na korzystnych warunkach. Jest to szczególnie korzystna sytuacja dla osób z niską zdolnością kredytową i często umożliwia wzięcie wyższego kredytu na atrakcyjnych warunkach.

Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy?

Złożenie wniosku o kredyt w banku spółdzielczym jest niezwykle prosty. Wystarczy skorzystać z naszej porównywarki kredytów i wysłać wniosek (imię i nazwisko, dane kontaktowe), a szybko zostaną przedstawione wszystkie najlepsze oferty banków spółdzielczych pasujące do miejsca zamieszkania wnioskodawcy.

Po wybraniu odpowiedniego kredytu gotówkowego należy wypełnić wniosek i dołączyć wymagane dokumenty, a bank szybko podejmie decyzję o przyznaniu lub odmowie udzielenia kredytu. Warto pamiętać, że wysłanie wniosku do niczego nie zobowiązuje, a kluczowe jest podpisanie umowy, która zostanie przesłana klientowi. To oznacza, że wniosek można złożyć do kilku banków spółdzielczych. Tak samo, jeśli jeden bank spółdzielczy odmówi udzielenia pożyczki, to można złożyć wniosek do innego banku.

Na co można przeznaczyć pieniądze z pożyczki online?

Banki spółdzielcze oferują kredyty gotówkowe na dowolny cel, co oznacza, że pieniądze można wydać zgodnie ze swoimi upodobaniami. Można je przeznaczyć na bieżące potrzeby, realizację marzeń, czy zażegnanie kryzysów. Może to być przykładowo zakup auta, remont mieszkania, wycieczka marzeń, czy pieniądze na organizację wesela lub spłatę innych zobowiązań.

Warto pamiętać, że banki spółdzielcze oferują również kredyty konsolidacyjne, a nawet kredyty hipoteczne. Szczególnie ciekawą opcją jest kredyt konsolidacyjny, który pomaga spłacić kilka różnych zobowiązań i poprzez połączenie ich umożliwia obniżenie miesięcznych zobowiązań.

Kiedy zostaną wypłacone pieniądze z kredytu online od banku spółdzielczego?

Wiele banków spółdzielczych umożliwia klientom skorzystanie ze swoich usług za pośrednictwem Internetu. To oznacza, że wniosek można wypełnić i złożyć bez wychodzenia z domu, co pozwala zaoszczędzić dużo czas i pieniędzy. Dodatkowo cała obsługa usług również może odbywać się za pomocą bankowości internetowej. Dzięki temu pieniądze z kredytu zostaną wypłacone nawet 15 minut. Warunkiem jest złożenie poprawnie wypełnionego wniosku oraz wszystkich wymaganych dokumentów, których wykaz można znaleźć na stronie internetowej wybranego banku spółdzielczego.

Dodatkowa gotówka w banku spółdzielczym

Zdarza się, że już w trakcie spłaty kredytu gotówkowego potrzebna jest dodatkowa gotówka. W takiej sytuacji większość banków daje możliwość zwiększenia kwoty kredytu lub wzięcia kredytu konsolidacyjnego, w którego poczet zaliczone zostaną stare i nowe zobowiązania. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku nagłych sytuacji, które wymagają szybkich pieniędzy. Trzeba jednak pamiętać, że to oznacza ponowne sprawdzenie zdolności kredytowej. Banki chętniej udzielają dodatkowego finansowania osobom, które dotychczas regularnie spłacały swoje zobowiązania.

Czy kredyt gotówkowy w banku spółdzielczym jest bezpieczny?

Wiele osób zastanawia się, czy pożyczka w banku spółdzielczym jest bezpieczna. Wynika to głównie z faktu, że rzadko słyszy się o upadku dużego banku komercyjnego, podczas gdy sprawa upadku jednego z Banków Spółdzielczych sprzed kilku lat była głośna. Warto jednak pamiętać, że była to tylko jedna tak głośna sprawa, a ryzyko, że coś takiego się powtórzy, jest stosunkowo niewielkie.

Dodatkowo banki spółdzielcze, których kapitał jest mniejszy niż 5 milionów euro, nie mogą działać samodzielnie, ale mogą funkcjonować w zrzeszeniu z innymi, co zapewnia ich większą stabilność finansową. W praktyce praktycznie wszystkie banki spółdzielcze (poza jednym) działają w jednym z dwóch zrzeszeń: Spółdzielcza Grupa Bankowa (SGB) i Bank Polskiej Spółdzielczości (BPS), co znacznie ogranicza ryzyko ich upadku.

Kredyt w banku spółdzielczym – dodatkowe korzyści

Wiadomo już, że pożyczka gotówkowa w banku spółdzielczym może być korzystniejsza niż kredyt w banku komercyjnym. Jest to ogromna zaleta dla klientów i pozwala zaoszczędzić znaczną kwotę pieniędzy. Jednak to nie jedyna zaleta banków spółdzielczych. Warto wiedzieć, że tego typu instytucje często mocno angażują się w rozwój lokalnej społeczności, dofinansowując różnego rodzaju przedsięwzięcia i akcje charytatywne. Dodatkowo często prowadzą działania edukacyjne w zakresie bankowości oraz wykazują bardziej indywidualne podejście do klienta niż ma to miejsce w bankach komercyjnych.

Na co zwracać uwagę porównując oferty banków spółdzielczych?

Oferta kredytów gotówkowych od banków spółdzielczych to idealna propozycja dla klientów, którym nie udało się pozyskać kredytu w banku komercyjnym lub oferty nie były dla nich zadowalające. Ze względu na dużą liczbę różnych banków spółdzielczych poszczególne oferty i proponowane warunki mogą się znacznie od siebie różnić. Dlatego dla ułatwienia znalezienia najlepszej oferty, na górze strony znajdują się wszystkie oferty kredytów gotówkowych od banków spółdzielczych, w tym również pożyczka kasy Stefczyka i kredyt gotówkowy SKOK Chmielewskiego.

Wystarczy wypełnić krótki, niezobowiązujący wniosek, podając w nim imię i nazwisko oraz dane kontaktowe, a zostaną przedstawione wszystkie oferty z regionalnych banków. Co więcej, po wybraniu najlepszej oferty i wysłaniu wniosku, pieniądze można otrzymać nawet w 15 minut!

Porównując oferty banków spółdzielczych, warto zwrócić uwagę na oprocentowanie i RRSO, które wpływają na wysokość miesięcznej raty. Warto pamiętać, że usługi finansowe od banków spółdzielczych są odpowiednio zabezpieczone, a ryzyko wzięcia kredytu nie odbiega znacznie od żadnego innego kredytu gotówkowego i wynika głównie z brakiem terminowego spłaty miesięcznych rat. Natomiast dużą zaletą jest zaangażowanie banków spółdzielczych w rozwój lokalnej społeczności.

Uzyskaj promocyjną pożyczkę dopasowaną do Twoich potrzeb. Kredyt gotówkowy 10 000 zł na 2 lata. Bank Polskiej Spółdzielczości to gwarancja dobrze dobranej pożyczki i korzystne warunki kredytowania.