Kredyt dla mikroprzedsiębiorstw. Kredyt dla firmy

Getmoney - .

Kredyt dla mikroprzedsiębiorstw, najprostszy kredyt gotówkowy dla firm w Polsce można znaleźć na wielu stronach banków i kilku instytucji finansowych, które proponują kredyty dla mikroprzedsiębiorstw bez zaświadczeń z uproszczonymi formalnościami ne cele biznesowe firmy.

Faktycznie, oferty pożyczki dla mikroprzedsiębiorstw w internecie wyglądają świetnie. Wysoka kwota, niskie oprocentowanie, rata łatwa do spłaty, szybka wypłata środków z możliwością odbioru gotówki w dniu złożenia wniosku o kredyt dla mikroprzedsiębiorstw zachęcają do aplikowania o tego rodzaju kredyty. Trzeba tylko wybrać najlepszy kredyt dla mikroprzedsiębiorcy, najbardziej atrakcyjny kredyt dla mikroprzedsiębiorstw na rynku, zwłaszcza często poszukiwany szybki kredyt gotówkowy dla mikroprzedsiębiorstw. Gdzie więc szukać najlepszego finansowania działalności gospodarczej? Najlepszego szybkiego kredytu gotówkowego dla mikroprzedsiębiorstw z niskim promocyjnym oprocentowaniem, które nie przekracza 5% w skali roku? Zanim jednak odpowiemy na to pytanie, zastanówmy się, czym jest kredyt dla mikroprzedsiębiorstw i jakie są możliwości na rynku finansowania małych firm?

Kredyt dla mikroprzedsiębiorstw jest to rozwiązanie kredytowe oferowane przez instytucje bankowe w Polsce dla podmiotów, które osiągają wyniki finansowe w Polsce do 800 tys. zł w skali roku. Kredyt dla mikroprzedsiębiorstw jest dostępny dla wszystkich osób prowadzących działalność gospodarczą, które tak naprawdę stanowią serce polskiej gospodarki. W dzisiejszej bankowości można znaleźć już rozwiązania kredytowe dedykowane dla tego segmentu i warto poszukiwać najlepszego kredytu dla mikroprzedsiębiorstw i warto zweryfikować to, co oferują banki, bo tylko najlepsze rozwiązania wpisują się w potrzeby mikroprzedsiębiorców i mogą odpowiadać na ich potrzeby dnia codziennego.

Czy o kredyt dla mikroprzedsiębiorstw mogą starć się startupy? Te rozwiązania kredytowe, które obecnie dostępne są na rynku kredytów dla firm, są dostępne dla firm w każdej fazie rozwoju, także dla nowych firm, osób, które stawiają swoje pierwsze kroki w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Czy kredyt dla mikroprzedsiębiorstw w banku to dobre rozwiązanie? Kredyt dla mikroprzedsiębiorstw w banku to bardzo dobre rozwiązanie kredytowe, gdyż przede wszystkim jest to wiarygodne źródło finansowania firm. Ponadto warunki oferowanych kredytów i pożyczek dla mikroprzedsiębiorstw naprawdę są bardzo dobre, przyjazne mikroprzedsiębiorcą.

Jaka jest maksymalna kwota, jaką można uzyskać w kredytowaniu mikroprzedsiębiorców? Jeśli chodzi o kredyty dla mikroprzedsiębiorstw, to kwota kredytu uzależniona jest od rodzaju wybranego produktu przeznaczonego dla firm, który zaciąga osoba prowadząca działalność gospodarczą. Jeżeli Twoja firma potrzebuje niewielkiego kredytu na szybko, to wybierz krótkoterminowy kredyt dla firm. Dzięki tej ofercie otrzymasz do kilkudziesięciu tysięcy złotych na rozwój firmy. Maksymalna kwota niewielkiej, ale szybkiej pożyczki dla mikroprzedsiębiorstw, o jaką może ubiegać się mikro firma, to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Do 100 000 zł pożyczki dla mikroprzedsiębiorstw najczęściej udzielają banki w rachunku firmowym, w rachunku bieżącym (limit kredytowy dla firm w rachunku bieżącym). Natomiast średnioterminowe kredyty dla mikroprzedsiębiorstw bez określonego szczegółowo celu biznesowego oraz długoterminowe kredyty dla mikroprzedsiębiorstw oscylują w granicach 200 000 zł, a nawet 500 000 zł.

Tak tanio jeszcze nie było!

BNP Paribas Bank Polska oferuje bardzo atrakcyjny kredyt gotówkowy dla mikroprzedsiębiorstw ze stałym oprocentowaniem już od 4,99%. Maksymalna dostępna kwota kredytu dla mikroprzedsiębiorstw to nawet 500 000 zł. Do tego atrakcyjny okres kredytowania, który jednak nie może przekroczyć 7 lat (kredyt dla mikroprzedsiębiorstw w BNP Paribas Bank Polska do 500 tys. zł do 7 lat) oraz szybka decyzja kredytowa, którą mikroprzedsiębiorca otrzymuje w 24 godziny. Minimum formalności oraz możliwość uzyskania do 300 000 zł kredytu dla mikroprzedsiębiorstw bez zabezpieczenia również dla nowych klientów sprawia, że to bardzo atrakcyjna oferta dla wszystkich firm w Polsce. Środki wypłacane są od razu, a finansowanie uruchamiane jest w rachunku bieżącym. Oprocentowanie kredytu dla mikroprzedsiębiorstw w BNP Paribas wynosi 4,99% w skali roku i dotyczy kredytów zabezpieczonych. W przypadku kredytu dla mikroprzedsiębiorstw bez zabezpieczenia w BNP Paribas oprocentowanie wynosi 6,99%.

Kto może skorzystać z oferty kredyty dla mikroprzedsiębiorstw w BNP Paribas? Każdy przedsiębiorca, który prowadzi działalność gospodarczą powyżej 24 miesięcy (2 lata) albo wykonuje wolny zawód od minimum 12 miesięcy (1 rok).

Kredyt dla mikroprzedsiębiorstw — na co uważać?

Czy o kredyt dla mikroprzedsiębiorstw może starać się firma zadłużona? Oczywiście tak! Nawet o kredyt dla firm w banku. O kredytowanie w banku może starać się każda zadłużona firma, bo słowo "zadłużona" może mieć różne znaczenia, natomiast z perspektywy banku zadłużenie nie jest niczym złym. Ubiegając się o kredyt dla mikroprzedsiębiorstw, bank zweryfikuje poziom zadłużenia, sprawdzając klienta na etapie wnioskowania o kredyt dla firmy. Każdy bank zawsze posiłkuje się zewnętrznymi bazami np. Biurem Informacji Kredytowej (dalej: „BIK”), gdzie sprawdzi, w jaki sposób klient ubiegające się o kredyt dla firm, funkcjonował wcześniej, w jaki sposób klient spłacał wcześniej swoje zobowiązania i z jakiego tytułu powstało zadłużenie. Jeśli mikroprzedsiębiorca spłacał swoje zobowiązania w sposób prawidłowy i nawet w danym momencie posiada inne zobowiązania finansowe do spłaty, to nie jest to przeszkodą, żeby uzyskać kredyt dla firm w banku. A już żadnego problemu z uzyskaniem pożyczki dla mikroprzedsiębiorstw nie będzie, jeżeli zdecydujemy się wziąć pożyczkę w firmach pożyczkowych pozabankowych, które oferują szybkie pożyczki pozabankowe dla firm już od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej również bez weryfikacji w BIK i KRD.

Należy jednak pamiętać, że jeżeli myślmy o kolejnym zadłużeniu kredytowym, to należy to dobrze przemyśleć. Oprocentowanie kolejnego kredytu dla firm może być nieco wyższe, niż w przypadku, gdyby kredytobiorca nie miał żadnego zadłużenia, albo posiadane zadłużenie byłoby niższe. Firmy, które posiadają już zobowiązania finansowe, dla banków są bardziej przewidywalne, wiarygodne w ocenie kredytowej, bo bank w rejestrach widzi, jaką historię kredytową mikroprzedsiębiorca zbudował. Na podstawie tych danych, bank, w którym mikroprzedsiębiorca, będzie starał się o kredyt dla firm, będzie umiał precyzyjnie ocenić na podstawie historii kredytowej, na jaką kwotę kredytu przedsiębiorca może sobie pozwolić.

Jakie dokumenty są potrzebne przy kredycie? Jeśli chodzi o dokumenty potrzebne w procesie kredytowym, to podstawowym dokumentem jest dowód osobisty. Następnie potrzebne będą dokumenty finansowe, które w przypadku mikroprzedsiębiorców, zależą od sposobu rozliczania się z urzędem skarbowym.

Dokumenty potrzebne do uzyskania kredytu dla mikroprzedsiębiorstw:

  • Księga Przychodów i Rozchodów za bieżący okres oraz ostatni PIT 36/36L z potwierdzeniem nadania do US.
  • Decyzja Urzędu Skarbowego dot. ustalenia stawki podatkowej na dany rok (karta podatkowa).
  • Ostatni PIT 28 z potwierdzeniem nadania do US (ryczałt ewidencjonowany).
  • Bilans i Rachunek Zysków i Strat (pełna księgowość).

Bank może również poprosić, o wgląda do konta bankowego, rachunku firmowego.

Pamiętaj, że w skład ceny kredytu dla mikroprzedsiębiorstw wchodzi prowizja oraz oprocentowanie kredytu. Mogą pojawić się również inne opłaty dodatkowe, zwłaszcza za możliwość wcześniejszej spłaty kredytu. Należy więc przeczytać umowę kredytową, łącznie z regulaminem kredytowania oraz z tabelą opłat i prowizji. Dokładnie zapoznać się z harmonogramem spłaty, który po wzięciu kredytu dla firm jest kluczowym sposobem do określenia budżetu miesięcznego wszystkich wydatków w firmie.

Kredyt dla mikroprzedsiębiorstw — złota rada

I na koniec złota rada! O kredyt dla firm warto zwrócić się do instytucji finansowej, która specjalizuje się w obsłudze mikroprzedsiębiorstw, ponieważ, tylko wtedy można rozmawiać z partnerem — bankiem lub firmą pożyczkową pozabankową, który rozumie wyzwania dzisiejszego przedsiębiorcy i będzie w stanie dopasować kredyt dla mikroprzedsiębiorstw szyty na miarę. Wszystkim potrzebującym kredytu dla firm polecamy kredyt dla mikroprzedsiębiorstw w BNP Paribas Bank Polska, kredyt dla firm Biznest kredyt do 550 000 zł Nest Bank, kredyt dla firm Idea Bank, odnawialną linia finansowa dla firm Finiata, kredyt dla firm nawet do 3 mln złotych W Alior Banku oraz pożyczki pozabankowe dla firm Aforti Finance i Aasa Polska (link do oferty kredytów dla firm — TUTAJ). Oferty pożyczki dla firm oraz kredyty dla mikroprzedsiębiorstw zostały przygotowane przez zespół analityków Get-Money.pl.