Pożyczka ratalna Hapi Pożyczki z odroczonym terminem spłaty

Redakcja - .

Hapi Pożyczki to jedyna obecnie na rynku pożyczka ratalna przez Internet, która daje spore możliwości ustalenia karencji w spłacie (wakacje od spłat). Zresztą to, ile razy będzie można odroczyć ratę, zależy od całkowitego okresu kredytowania, a maksymalna ilość przełożeń to 4. Jest to więcej niż w bankach, a na tym wcale pula korzystnych opcji się nie kończy.

hapi pożyczki ratalne

Ustal początek spłaty pożyczki

W Hapi Pożyczki można ustalić dość dowolnie dzień pierwszej spłaty. To duża ulga, ponieważ domyślnie w większości przypadków dniem spłaty pierwszej raty pożyczki jest dzień wypadający równo za miesiąc od daty zaciągnięcia zobowiązania. Paradoksalnie przybliżenie tego dnia jest w wielu przypadkach bardzo korzystne, tym bardziej w świetle warunków karencji, o czym za chwilę. Wiele osób decyduje się szybko spłacić pierwszą ratę, ponieważ jest to bardzo łatwe, jeśli weźmie się minimalnie większą pożyczkę.

Karencja w Hapi Pożyczki – czym jest i jak działa?

Pożyczkę ratalną Hapi Pożyczki można spłacać elastycznie, składając wniosek o odroczenie terminu spłaty raty. To, jak wiele można z tego przywileju korzystać, zależy od całkowitego okresu kredytowania: do 11 miesięcy raz, do 17 dwa razy, do 23 trzy razy, a w przypadku pożyczek na 24 miesiące aż 4 razy. Po złożeniu wniosku i jego akceptacji (trzeba sprawdzić, czy spełnione są wszystkie przesłanki formalne), rata zostaje odroczona.

Warunki odroczenia spłaty zobowiązań w Hapi Pożyczki

Aby móc skorzystać z prawa do przesunięcia terminu płatności raty, musisz spełnić kilka warunków:

  • wcześniej trzeba spłacić co najmniej 3 raty zgodnie z harmonogramem (dlatego czasem opłaca się skrócić okres oczekiwania na datę spłaty pierwszej raty, nawet jeśli trzeba w tym celu wziąć większą pożyczkę);
  • do spłacenia musi zostać co najmniej równowartość 150% raty (nie można przełożyć płatności ostatniej raty);
  • umowa pożyczki musi obowiązywać w minimalnym zakresie 6 miesięcy (w przypadku krótszych, a Hapi Pożyczki pożycza też na 3 miesiące, nie ma możliwości skorzystania z wakacji kredytowych);
  • wniosek o karencję musi zostać złożony przed dniem spłaty 3. raty według harmonogramu.

Po co interesować się wakacjami kredytowymi?

W przypadku chwilówek normalną procedurą jest korzystanie z przedłużenia terminu spłaty. W przypadku pożyczek ratalnych takiej możliwości nie ma, ponieważ byłoby to trudne do określenia na kanwie obowiązujących przepisów, dlatego wprowadzono wakacje kredytowe. Układ, w którym można z nich skorzystać częściej przy większych pożyczkach jest logiczny i uczciwy, dlatego Hapi Pożyczki właśnie za to posunięcie zebrało pozytywne uwagi w przeciwieństwie do innych firm, w których często można odroczyć spłatę tylko raz.

Oczywiście – nikt nie bierze pożyczki na raty Hapi Pożyczki tylko po to, żeby odroczyć jej spłatę, ale warto pamiętać, że czasem nawet zaplanowanie wydatków na kwartał do przodu jest trudne, a co dopiero mówić o okresie dwuletnim. Możliwość odroczenia płatności raty jest doskonałym zabezpieczeniem na wypadek wystąpienia sytuacji losowych lub konieczności zaciśnięcia pasa.

Najlepsze konta bankowe i Internetowe

Najlepsze konta - Ranking kont bankowych

konta bankowe

Warto zmienić konto bankowe na lepsze i bezpłatne. Standardem jest już dostęp do konta przez Internet, możliwość zarabiania na wysokooprocentowanych lokatach bankowych oraz możliwość korzystania z linii kredytowej w koncie. Obsługa w 100% on-line - bankomaty za 0 zł, prowadzenie konta 0 zł, karta 0 zł, przelewy 0 zł. Załóż najlepsze konto osobiste! Wybierz konto bankowe w promocji z premią pieniężną. Sprawdź oferty »

Szybkie pożyczki przez Internet

Pożyczki gotówkowe przez Internet

chwilówki online

Pożyczki przez Internet. Pożyczenie dodatkowej gotówki w dzisiejszych czasach nie jest trudnym zadaniem. Firmy pozabankowe oferują nam wręcz błyskawiczną obsługę. Od momentu wypełnienia wniosku do przelania pieniędzy na konto może minąć jedynie kilkanaście minut. Szybko, wygodnie, korzystnie i bez zbędnych formalności. Gdzie warto wziąć pożyczkę online? Sprawdź oferty »

Pożyczki i kredyty pozabankowe online 24h/7

Szybka pożyczka gotówkowa dla każdego 24/7

szybka pożyczka gotówkowa

Szybkie pożyczki online. Popadając w problemy finansowe, bardzo łatwo stracić głowę. Na szczęście ratunkiem w takich sytuacjach może być szybka pożyczka gotówkowa ratalna lub krótkoterminowa z przelewem na konto. Obie te formy mogą skutecznie podreperować nasz domowy budżet. Gdzie, kiedy i jak wziąć pożyczkę, by cieszyć się najlepszymi efektami? O tym piszemy na stronie. Sprawdź oferty »

Kredyty gotówkowe - porównywarka kredytów gotówkowych

Porównanie kredytów gotówkowych

porównywarka kredytów gotówkowych

Porównaj kredyty gotówkowe i wybierz najlepszy, najkorzystniejszy dla siebie kredyt gotówkowy z niską ratą. Kredyt gotówkowy szybko pomoże załatać dziurę w domowym budżecie. Sprawdź, które banki pożyczą Tobie pieniądze na najlepszych warunkach i ile wyniesie miesięczna rata kredytu. Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy i zamów go przez Internet. Szybka decyzja kredytowa! Sprawdź ofertę »

Kredyty mieszkaniowe - porównywarka kredytów mieszkaniowych

Porównywarka kredytów mieszkaniowych

kredyty mieszkaniowe

Kredyty hipoteczne. Skorzystaj z najkorzystniejszej oferty kredytu hipotecznego spośród wielu banków i zyskaj bezpłatne wsparcie eksperta w całym procesie. Porównaj kredyty hipoteczne, oblicz ratę kredytu na zakup mieszkania i wybierz najlepszy kredyt hipoteczny z prowizją już od 0%, dzięki któremu zrealizujesz swoje plany mieszkaniowe. Kredyt hipoteczny z oprocentowaniem stałym lub zmiennym oraz niską marżą. Sprawdź ofertę »