Pożyczka ratalna Hapi Pożyczki z odroczonym terminem spłaty

Redakcja - .

Hapi Pożyczki to jedyna obecnie na rynku pożyczka ratalna przez Internet, która daje spore możliwości ustalenia karencji w spłacie (wakacje od spłat). Zresztą to, ile razy będzie można odroczyć ratę, zależy od całkowitego okresu kredytowania, a maksymalna ilość przełożeń to 4. Jest to więcej niż w bankach, a na tym wcale pula korzystnych opcji się nie kończy.

hapi pożyczki ratalne

Ustal początek spłaty pożyczki

W Hapi Pożyczki można ustalić dość dowolnie dzień pierwszej spłaty. To duża ulga, ponieważ domyślnie w większości przypadków dniem spłaty pierwszej raty pożyczki jest dzień wypadający równo za miesiąc od daty zaciągnięcia zobowiązania. Paradoksalnie przybliżenie tego dnia jest w wielu przypadkach bardzo korzystne, tym bardziej w świetle warunków karencji, o czym za chwilę. Wiele osób decyduje się szybko spłacić pierwszą ratę, ponieważ jest to bardzo łatwe, jeśli weźmie się minimalnie większą pożyczkę.

Karencja w Hapi Pożyczki – czym jest i jak działa?

Pożyczkę ratalną Hapi Pożyczki można spłacać elastycznie, składając wniosek o odroczenie terminu spłaty raty. To, jak wiele można z tego przywileju korzystać, zależy od całkowitego okresu kredytowania: do 11 miesięcy raz, do 17 dwa razy, do 23 trzy razy, a w przypadku pożyczek na 24 miesiące aż 4 razy. Po złożeniu wniosku i jego akceptacji (trzeba sprawdzić, czy spełnione są wszystkie przesłanki formalne), rata zostaje odroczona.

Warunki odroczenia spłaty zobowiązań w Hapi Pożyczki

Aby móc skorzystać z prawa do przesunięcia terminu płatności raty, musisz spełnić kilka warunków:

  • wcześniej trzeba spłacić co najmniej 3 raty zgodnie z harmonogramem (dlatego czasem opłaca się skrócić okres oczekiwania na datę spłaty pierwszej raty, nawet jeśli trzeba w tym celu wziąć większą pożyczkę);
  • do spłacenia musi zostać co najmniej równowartość 150% raty (nie można przełożyć płatności ostatniej raty);
  • umowa pożyczki musi obowiązywać w minimalnym zakresie 6 miesięcy (w przypadku krótszych, a Hapi Pożyczki pożycza też na 3 miesiące, nie ma możliwości skorzystania z wakacji kredytowych);
  • wniosek o karencję musi zostać złożony przed dniem spłaty 3. raty według harmonogramu.

Po co interesować się wakacjami kredytowymi?

W przypadku chwilówek normalną procedurą jest korzystanie z przedłużenia terminu spłaty. W przypadku pożyczek ratalnych takiej możliwości nie ma, ponieważ byłoby to trudne do określenia na kanwie obowiązujących przepisów, dlatego wprowadzono wakacje kredytowe. Układ, w którym można z nich skorzystać częściej przy większych pożyczkach jest logiczny i uczciwy, dlatego Hapi Pożyczki właśnie za to posunięcie zebrało pozytywne uwagi w przeciwieństwie do innych firm, w których często można odroczyć spłatę tylko raz.

Oczywiście – nikt nie bierze pożyczki na raty Hapi Pożyczki tylko po to, żeby odroczyć jej spłatę, ale warto pamiętać, że czasem nawet zaplanowanie wydatków na kwartał do przodu jest trudne, a co dopiero mówić o okresie dwuletnim. Możliwość odroczenia płatności raty jest doskonałym zabezpieczeniem na wypadek wystąpienia sytuacji losowych lub konieczności zaciśnięcia pasa.