Pożyczka dla zadłużonych na raty – sprawdź, czy to możliwe

Marek Brocki - .

Niezmiennie od dłuższego czasu panuje wśród nas opinia, iż pożyczki pozabankowe to produkty przeznaczone głównie dla osób mających problemy finansowe. Niestety jest to dość mylne spostrzeżenie, ponieważ to głównie ta grupa osób ma najtrudniej. W niektórych przypadkach uzyskanie pożyczki dla zadłużonych na raty jest niezwykle skomplikowane. Czy to oznacza, że posiadając długi, nie otrzymamy pomocy finansowej? Sprawdź, gdzie szukać pożyczki dla zadłużonych na raty i na co zwrócić szczególną uwagę!

pożyczki dla zadłużonych na raty

Zacznijmy od tego, że każda instytucja finansowa – banki, ale również firmy pozabankowe sprawdzą zdolność kredytową każdego potencjalnego klienta przed udzieleniem mu jakiekolwiek pożyczki. Na ostateczny efekt duży wpływ ma przede wszystkim nasza aktualna sytuacja materialna.

Dla instytucji, która oferuje nam pożyczkę, liczą się głównie nasze miesięczne dochody i wydatki. Mając to na uwadze, doskonale zdajemy sobie sprawę, że osoby posiadające długi nie będą miały zbyt dobrej zdolności kredytowej. To automatycznie sprawia, że szansa na otrzymanie pożyczki znacząco maleje.

Pożyczka na raty – jakie szanse mają osoby zadłużone?

Każda firma pozabankowa, choć kusi nas minimum formalnościami to kieruje się przede wszystkim polityką odpowiedzialnego pożyczania. To oznacza, że nie będzie ona w stanie pożyczyć pieniędzy osobie, która ma bardzo złą historię kredytową lub nie posiada zabezpieczenia finansowego. Patrząc w wielu przypadkach realnie na sytuację osób zadłużonych, kolejna pożyczka pozabankowa długoterminowa może przyczynić się jedynie do jeszcze większych problemów – można utracić płynność finansową i sprawić kłopoty samemu pożyczkodawcy nie spłacając swoich zobowiązań na czas.

Przygotowaliśmy dla Ciebie: pożyczki pozabankowe przez Internet [OFERTY]

Wbrew pozorom instytucje pozabankowe w ten sposób niejako dbają o dobro swoich potencjalnych klientów, nie narażając ich na wpadnięcie w spiralę długów. Same wiele również na tym zyskują, ponieważ trudno jest wyegzekwować należne pieniądze od takich osób. Dzięki temu firmy pożyczkowe nie narażają się na niepotrzebne straty.

Nasuwa się zatem pytanie – gdzie w takim razie pomocy mogą szukać osoby zadłużone? Czy istnieje jakiś rodzaj pożyczki na raty, gdzie owi pożyczkobiorcy mieliby szansę na jej zdobyci?

O standardowej pożyczce udzielanej na raty możemy właściwie zapomnieć. Na szczęście pożyczkodawcy posiadają w swojej ofercie rozwiązania nieco inne, które są wręcz idealne dla osób posiadających zobowiązania.

Pożyczka — alternatywne rozwiązania dla osób z długami

Firmy pozabankowe doskonale zdają sobie sprawę, że wiele osób zadłużonych szuka u nich pomocy finansowej. Należało jedynie znaleźć nieco inne opcje, które będą zabezpieczały obydwie strony. Stąd też w tym przypadku pożyczkodawców nie interesują tylko nasze dochody. W takich sytuacjach należało znaleźć dodatkowe zabezpieczenie, dzięki któremu firmy będą mogły się w pewien sposób czuć bezpieczniej w przypadku braku spłaty przez nas zobowiązania.

Jeśli chodzi o pożyczki pozabankowe dla zadłużonych, to już dzisiaj widzimy oferty, gdzie zabezpieczeniem jest: poręczyciel - poręczenie osoby trzeciej, zastaw auta lub hipoteka na nieruchomości (pożyczka pod zastaw domu lub mieszkania). Przyjrzyjmy się każdej z tych opcji.

1. Pożyczka pod zastaw samochodu. Już teraz możemy zauważyć co najmniej kilka firm pożyczkowych, które specjalizują się tylko i wyłącznie w takich pożyczkach. Czego możemy się spodziewać po takiej ofercie?

Podstawą będzie oczywiście podpisanie odpowiedniej umowy – będzie to przewłaszczenie samochodu przez instytucję pożyczkową. To sprawi, że firma oferująca nam pożyczkę stanie się w 51% właścicielem naszego auta. Bardzo ważne jest, by zgłosić to w wydziale komunikacji.

Zabezpieczenie w postaci samochodu sprawi, że będąc zadłużonym mamy realną szansę na pożyczenie nawet kilkunastu tysięcy złotych! Jednocześnie musimy mieć świadomość, że mając problem z terminową spłatą pożyczki, całość praw do samochodu przejdzie w ręce pożyczkodawcy. Na szczęście, kiedy uregulujemy zaległości, wszystkie prawa wracają do nas z powrotem.

2. Pożyczka z gwarantem. Drugim sposobem na uzyskanie dodatkowej gotówki dla osób zadłużonych są pożyczki z gwarantem. Czyli pożyczka z dodatkową osobą, która udzieli nam poręczenia.

Wybierając to rozwiązanie, musimy być świadomi tego, że w przypadku kiedy my nie spłacimy swojego zobowiązania w terminie, będzie to musiał zrobić wskazany przez nas poręczyciel. Jest to zatem dość poważna decyzja, która wcześniej musi zostać zaakceptowana przez pożyczkodawcę odpowiednimi dokumentami.

Pożyczka z gwarantem to produkt finansowy, na który godzi się już o wiele mniej klientów niżeli na pożyczki pod zastaw samochodu lub nieruchomości. Głównym powodem jest znalezienie osoby, która podżyruje nam pożyczkę. Mimo wszystko, jeśli bardzo zależy nam na uzyskaniu dodatkowych pieniędzy, warto mieć na uwadze, że taka opcja również istnieje.

Czy warto decydować się na alternatywne rozwiązania?

Wymienione wyżej propozycje pożyczek dają możliwość ubiegania się o pomoc finansową nawet wtedy, kiedy potencjalny klient ma już spore zadłużenia. Warto jednak na spokojnie przemyśleć czy faktycznie chcemy zdecydować się na pożyczkę z gwarantem, czy pod zastaw auta, a może lepiej będzie wziąć pożyczkę pod zastaw mieszkania. To są opcje, które niosą za sobą spore ryzyko.

Jeśli interesuje nas pożyczka pod zastaw samochodu, musimy mieć świadomość, że możemy auto stracić. Z kolei w przypadku pożyczki z gwarantem możemy sprawić niemałe problemy drugiej osobie. Stąd też nie warto podejmować w tych przypadkach decyzji zbyt pochopnie.

Przygotowaliśmy także dla Ciebie: pożyczki pozabankowe bez zaświadczeń [OFERTY]

Kolejną ważną kwestią jest sprawdzenie instytucji finansowej, która oferuje owe pożyczki. Niestety w Internecie jest wielu oszustów. Oni doskonale wiedzą, że osoby zadłużone zgodzą się właściwie na każdy układ, byleby tylko móc pożyczyć pieniądze.

Wykorzystując naszą trudną sytuację, mogą tak skonstruować umowę, że w łatwy sposób możemy stracić samochód czy mieszkanie. Dlatego też przed złożeniem wniosku sprawdźmy dokładnie daną firmę. Starajmy się korzystać tylko i wyłącznie z usług sprawdzonych pożyczkodawców. Wszystkie bezpieczne i sprawdzone przez ekspertów z branży finansowej oferty firm pożyczkowych znajdziesz tutaj.

Podsumowując, zanim podpiszesz czy też zaakceptujesz umowę pożyczki, dokładnie zapoznaj się z jej warunkami. Natomiast jeszcze wcześniej dokładnie prześwietl pożyczkodawcę. Wiele opinii znajdziemy z pewnością w sieci – w tym przypadku warto odwiedzić co najmniej kilka stron internetowych. Jeśli choć niewielki szczegół będzie budził Twoje wątpliwości najlepiej, jeśli zrezygnujesz z oferty danej firmy. W innym przypadku możesz narazić się na większe długi i jeszcze gorsze problemy.