Numery kont bankowych – jak rozpoznać jaki to bank?

Get-Money.pl - .

Czy bank można zidentyfikować na podstawie numeru konta bankowego? Okazuje się, że tak. Konieczna jest jednak odpowiednia wiedza. Poniżej kilka wskazówek dotyczących wspomnianej kwestii. Zachęcamy do lektury!

Jak rozpoznać bank?

Aby rozpoznać bank po numerze konta bankowego, musimy dysponować wiedzą na temat:

  • znaczenia cyfr, które znajdują się w numerze konta
  • nadawanych przez bank centralny identyfikatorów banku

Żeby zidentyfikować nazwę banku, należy skupić się na cyfrach od 3 do 6 ‒ to właśnie te cyfry rachunku bankowego dostarczą nam informacji na temat identyfikatora instytucji bankowej.

W przypadku banków komercyjnych do identyfikacji wystarczą nam wyłącznie 3 cyfry, czwartą zawsze jest 0. W przypadku banków spółdzielczych konieczne są cztery cyfry.

Gdy już poznamy numer identyfikatora, pozostanie nam sprawdzenie, czy bank ma nadany identyfikator. Poniżej tabelka, która z pewnością okaże się przydatna:

Identyfikator banku — Nazwa banku


1010 — Narodowy Bank Polski

1020 — PKO BP

1030 — Bank Handlowy (Citi Handlowy)

1050 — ING Bank Śląski

1060 — Bank BPH

1090 — Santander Bank Polska

1130 — BGK

1140 — mBank, Kompakt Finanse

1160 — Bank Millennium

1240 — Pekao SA

1280 — HSBC

1320 — Bank Pocztowy

1540 — BOŚ Bank

1580 — Mercedes-Benz Bank Polska

1610 — SGB-Bank

1680 — Plus Bank

1840 — Societe Generale

1870 — Nest Bank

1930 — Bank Polskiej Spółdzielczości

1940 — Credit Agricole Bank Polska

1950 — Idea Bank

2030 — BNP Paribas

2120 — Santander Consumer Bank

2160 — Toyota Bank

2190 — DNB Bank Polska

2480 — Getin Noble Bank

2490 — Alior Bank


Rozpoznanie nazwy banku krok po kroku

Posłużmy się przykładem, załóżmy, że chcemy się dowiedzieć, w jakim banku ma konto osoba posiadająca następujący numer konta:

86 1020 2398 1111 2222 3333 4444

Jak już wspomnieliśmy, interesują nas liczby od 3 do 6, czyli: 1020. Sprawdzamy identyfikator w tabeli: 1020 to PKO BP. Gotowe!

Nazwę banku możemy rozpoznać po numerze rachunku bankowego (ROR). Aby tego dokonać, potrzebujemy cyfr od 3 do 6 oraz informacji na temat identyfikatorów nadanym poszczególnym bankom. Numer identyfikatora przypisanego do konkretnego banku możemy sprawdzić w tabeli.

Najlepsze konta bankowe i Internetowe

Najlepsze konta - Ranking kont bankowych

konta bankowe

Warto zmienić konto bankowe na lepsze i bezpłatne. Standardem jest już dostęp do konta przez Internet, możliwość zarabiania na wysokooprocentowanych lokatach bankowych oraz możliwość korzystania z linii kredytowej w koncie. Obsługa w 100% on-line - bankomaty za 0 zł, prowadzenie konta 0 zł, karta 0 zł, przelewy 0 zł. Załóż najlepsze konto osobiste! Wybierz konto bankowe w promocji z premią pieniężną. Sprawdź oferty »

Szybkie pożyczki przez Internet

Pożyczki gotówkowe przez Internet

chwilówki online

Pożyczki przez Internet. Pożyczenie dodatkowej gotówki w dzisiejszych czasach nie jest trudnym zadaniem. Firmy pozabankowe oferują nam wręcz błyskawiczną obsługę. Od momentu wypełnienia wniosku do przelania pieniędzy na konto może minąć jedynie kilkanaście minut. Szybko, wygodnie, korzystnie i bez zbędnych formalności. Gdzie warto wziąć pożyczkę online? Sprawdź oferty »

Pożyczki i kredyty pozabankowe online 24h/7

Szybka pożyczka gotówkowa dla każdego 24/7

szybka pożyczka gotówkowa

Szybkie pożyczki online. Popadając w problemy finansowe, bardzo łatwo stracić głowę. Na szczęście ratunkiem w takich sytuacjach może być szybka pożyczka gotówkowa ratalna lub krótkoterminowa z przelewem na konto. Obie te formy mogą skutecznie podreperować nasz domowy budżet. Gdzie, kiedy i jak wziąć pożyczkę, by cieszyć się najlepszymi efektami? O tym piszemy na stronie. Sprawdź oferty »

Kredyty gotówkowe - porównywarka kredytów gotówkowych

Porównanie kredytów gotówkowych

porównywarka kredytów gotówkowych

Porównaj kredyty gotówkowe i wybierz najlepszy, najkorzystniejszy dla siebie kredyt gotówkowy z niską ratą. Kredyt gotówkowy szybko pomoże załatać dziurę w domowym budżecie. Sprawdź, które banki pożyczą Tobie pieniądze na najlepszych warunkach i ile wyniesie miesięczna rata kredytu. Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy i zamów go przez Internet. Szybka decyzja kredytowa! Sprawdź ofertę »

Kredyty mieszkaniowe - porównywarka kredytów mieszkaniowych

Porównywarka kredytów mieszkaniowych

kredyty mieszkaniowe

Kredyty hipoteczne. Skorzystaj z najkorzystniejszej oferty kredytu hipotecznego spośród wielu banków i zyskaj bezpłatne wsparcie eksperta w całym procesie. Porównaj kredyty hipoteczne, oblicz ratę kredytu na zakup mieszkania i wybierz najlepszy kredyt hipoteczny z prowizją już od 0%, dzięki któremu zrealizujesz swoje plany mieszkaniowe. Kredyt hipoteczny z oprocentowaniem stałym lub zmiennym oraz niską marżą. Sprawdź ofertę »