Bliskość dwuletnich szczytów na GPW skusiła do realizacji zysków w poniedziałek

Ceny akcji na GPW nieznacznie spadały w poniedziałek, przy znacznie niższych niż w piątek obrotach. Najwyższe od dwóch lat wartości indeksów prowokują do realizacji zysków, uważają analitycy.

„Inwestorzy nie kontynuowali dziś zakupów, po tym jak w ostatnim tygodniu WIG20 zyskał 2,6%, a indeks WIG zanotował najwyższe zamknięcie od dwóch lat. Mimo silnych zwyżek w Azji, czy wcześniej (w piątek) w USA, inwestorzy na całym kontynencie pozostawali sceptyczni co do dalszych wzrostów, a wobec pustego kalendarium niewiele się na giełdach działo. Rozpiętość wahań WIG20 wyniosła zaledwie 17 pkt” – podsumował analityk Open Finance, Emil Szweda.

Akcje PKO BP przeceniono 2%, po tym jak w ostatni piątek ich kurs znalazł się na poziomie najwyższym od dwóch lat. O 1,4% potaniały papiery TVN po informacjach o poszukiwaniu nabywców na kolejny pakiet akcji należący do spadkobierców Jana Wejcherta. W najniższym punkcie notowań TVN spadł poniżej 17 zł po raz pierwszy od miesiąca, ale inwestorzy wykorzystali ten moment do zakupów, ponieważ według prasy, media mogą liczyć na zwiększone wpływy z reklam w końcówce roku.

„Indeksy w Europie także krążyły w pobliżu poziomów z piątku, z tym że części udało się nieznacznie wzrosnąć (FTSE, BUX), a niektóre notowały 1% straty (w Madrycie, Atenach). Tematem dnia były informacje dziennika Handelsblatt, którego zdaniem Irlandia była bliska sięgnięcia po międzynarodową pomoc w zeszłym tygodniu, ze względu na wysoki koszt finansowania rynkowego. Z tej też przyczyny rekordowe spadki notowały dziś obligacje Anglo Irish Bank. Słabły też notowania obligacji belgijskiego rządu, ponieważ w warunkach destabilizacji politycznej nie sposób przeprowadzić reform zmierzających do ograniczenia deficytu budżetowego. Dług publiczny Belgii wynosi 97 proc. PKB” – zaznaczył Szweda. WIG20 zniżkował o 0,18% i wynosi 2.602,14 pkt.

WIG stracił 0,26% i wynosi 45.017,26 pkt. Obroty wyniosły 1,28 mld zł.

Najlepsze konta bankowe i Internetowe

Najlepsze konta - Ranking kont bankowych

konta bankowe

Warto zmienić konto bankowe na lepsze i bezpłatne. Standardem jest już dostęp do konta przez Internet, możliwość zarabiania na wysokooprocentowanych lokatach bankowych oraz możliwość korzystania z linii kredytowej w koncie. Obsługa w 100% on-line - bankomaty za 0 zł, prowadzenie konta 0 zł, karta 0 zł, przelewy 0 zł. Załóż najlepsze konto osobiste! Wybierz konto bankowe w promocji z premią pieniężną. Sprawdź oferty »

Szybkie pożyczki przez Internet

Pożyczki gotówkowe przez Internet

chwilówki online

Pożyczki przez Internet. Pożyczenie dodatkowej gotówki w dzisiejszych czasach nie jest trudnym zadaniem. Firmy pozabankowe oferują nam wręcz błyskawiczną obsługę. Od momentu wypełnienia wniosku do przelania pieniędzy na konto może minąć jedynie kilkanaście minut. Szybko, wygodnie, korzystnie i bez zbędnych formalności. Gdzie warto wziąć pożyczkę online? Sprawdź oferty »

Pożyczki i kredyty pozabankowe online 24h/7

Szybka pożyczka gotówkowa dla każdego 24/7

szybka pożyczka gotówkowa

Szybkie pożyczki online. Popadając w problemy finansowe, bardzo łatwo stracić głowę. Na szczęście ratunkiem w takich sytuacjach może być szybka pożyczka gotówkowa ratalna lub krótkoterminowa z przelewem na konto. Obie te formy mogą skutecznie podreperować nasz domowy budżet. Gdzie, kiedy i jak wziąć pożyczkę, by cieszyć się najlepszymi efektami? O tym piszemy na stronie. Sprawdź oferty »

Kredyty gotówkowe - porównywarka kredytów gotówkowych

Porównanie kredytów gotówkowych

porównywarka kredytów gotówkowych

Porównaj kredyty gotówkowe i wybierz najlepszy, najkorzystniejszy dla siebie kredyt gotówkowy z niską ratą. Kredyt gotówkowy szybko pomoże załatać dziurę w domowym budżecie. Sprawdź, które banki pożyczą Tobie pieniądze na najlepszych warunkach i ile wyniesie miesięczna rata kredytu. Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy i zamów go przez Internet. Szybka decyzja kredytowa! Sprawdź ofertę »

Kredyty mieszkaniowe - porównywarka kredytów mieszkaniowych

Porównywarka kredytów mieszkaniowych

kredyty mieszkaniowe

Kredyty hipoteczne. Skorzystaj z najkorzystniejszej oferty kredytu hipotecznego spośród wielu banków i zyskaj bezpłatne wsparcie eksperta w całym procesie. Porównaj kredyty hipoteczne, oblicz ratę kredytu na zakup mieszkania i wybierz najlepszy kredyt hipoteczny z prowizją już od 0%, dzięki któremu zrealizujesz swoje plany mieszkaniowe. Kredyt hipoteczny z oprocentowaniem stałym lub zmiennym oraz niską marżą. Sprawdź ofertę »