Zarobki w handlu

Jak wynika z najnowszego raportu płacowego 2016 „Trendy na rynku pracy w 2016 r.” przygotowanego przez Hays Poland w sektorze Retail (sieci detaliczne) obserwowany jest stabilny wzrost sprzedaży i rozwój zespołów sprzedażowych, marketingowych oraz e-commerce, opartych na stanowiskach o wąskiej specjalizacji.

W sektorze coraz bardziej zaznacza się tendencja wzrostu oczekiwań potencjalnych pracowników, co świadczy o tworzeniu się tzw. rynku kandydata. W roku 2015, firmy z sektora Retail analizowały swoje pakiety wynagrodzeń i benefitów, aby pozyskać i zatrzymać w swoich strukturach najlepszych pracowników. Rosnące oczekiwania kandydatów sprawiają, że przedsiębiorstwa konstruując swoją ofertę, coraz więcej uwagi poświęcają programom rozwojowym dla pracowników oraz atrakcyjnym ścieżkom awansu przypisanym do każdego poziomu stanowisk. Trendem staje się również mierzenie poziomu satysfakcji i lojalności zatrudnionego zespołu. Dlatego też przewidujemy dalszy rozwój działań employer brandingowych jako stałego elementu kampanii rekrutacyjnych.

Polska branża e-Commerce wciąż znajduje się na etapie dynamicznego rozwoju i popularyzacji handlu internetowego, co przejawia się względnie dużą liczbą ofert pracy. Wyraźnym trendem na rynku sprzedaży internetowej jest dalszy rozwój wyspecjalizowanych obszarów stanowisk-owych. Dotyczy to zarówno obszaru e-sprzedaży, jak również e-marketingu. Specjaliści tego sektora często budują swoją karierę w projektach startupowych, jednak docelowo coraz chętniej wiążą się na stałe z najbardziej stabilnymi firmami w branży.

Przykładowe zarobki na stanowiskach menedżerskich w branży retail:

 1. Dyrektor Sprzedaży/Operacyjny od 20 do 35 tys. zł, średnio 25 tys.
 2. Kierownik ds. Sprzedaży Detalicznej od 15 do 22 tys. zł, średni o18 tys.
 3. Regionalny Kierownik Sprzedaży od 8 do 16 tys. zł, średnio 12 tys. zł
 4. Dyrektor Marketu (hipermarkety) od 9 do 20 tys. zł, średnio 15 tys.
 5. Kierownik Sklepu (branża odzieżowa) od 3,5 do 8 tys. zł; średnio 5 tys.
 6. Zastępca Kierownika Sklepu od 2,8 do 4,5 tys. zł, średnio 3,5 tys.
 7. Sprzedawca (branża odzieżowa) od 1,8 do 3 tys. zł, średnio 2,2 tys.
 8. Kierownik Visual Merchandisingu od 8 do 14 tys. zł, średnio 12 tys.
 9. Kierownik Marketingu i PR od 10 do 16 tys. zł; średnio 12 tys.
 10. Kierownik Marketingu Internetowego od 10 do 20 tys. zł, średnio 14 tys.
 11. Kierownik Marki/Produktu od 14 do 25 tys. zł, średnio 18 tys.
 12. Dyrektor Kolekcji/Zakupów (branża odzieżowa) od 15 do 25 tys. zł, średnio 20 tys.
 13. Kupiec (branża odzieżowa) od 5 do 10 tys. zł, średnio 7 tys.
 14. Kierownik ds. Planowana Asortymentu od 13 do 20 tys. zł, średnio 17 tys.
 15. Alokator/Specjalista ds. Planowania Asortymentu od 4 do 7 tys. zł, średnio 5,5 tys.

Najlepsze konta bankowe i Internetowe

Najlepsze konta - Ranking kont bankowych

konta bankowe

Warto zmienić konto bankowe na lepsze i bezpłatne. Standardem jest już dostęp do konta przez Internet, możliwość zarabiania na wysokooprocentowanych lokatach bankowych oraz możliwość korzystania z linii kredytowej w koncie. Obsługa w 100% on-line - bankomaty za 0 zł, prowadzenie konta 0 zł, karta 0 zł, przelewy 0 zł. Załóż najlepsze konto osobiste! Wybierz konto bankowe w promocji z premią pieniężną. Sprawdź oferty »

Szybkie pożyczki przez Internet

Pożyczki gotówkowe przez Internet

chwilówki online

Pożyczki przez Internet. Pożyczenie dodatkowej gotówki w dzisiejszych czasach nie jest trudnym zadaniem. Firmy pozabankowe oferują nam wręcz błyskawiczną obsługę. Od momentu wypełnienia wniosku do przelania pieniędzy na konto może minąć jedynie kilkanaście minut. Szybko, wygodnie, korzystnie i bez zbędnych formalności. Gdzie warto wziąć pożyczkę online? Sprawdź oferty »

Pożyczki i kredyty pozabankowe online 24h/7

Szybka pożyczka gotówkowa dla każdego 24/7

szybka pożyczka gotówkowa

Szybkie pożyczki online. Popadając w problemy finansowe, bardzo łatwo stracić głowę. Na szczęście ratunkiem w takich sytuacjach może być szybka pożyczka gotówkowa ratalna lub krótkoterminowa z przelewem na konto. Obie te formy mogą skutecznie podreperować nasz domowy budżet. Gdzie, kiedy i jak wziąć pożyczkę, by cieszyć się najlepszymi efektami? O tym piszemy na stronie. Sprawdź oferty »

Kredyty gotówkowe - porównywarka kredytów gotówkowych

Porównanie kredytów gotówkowych

porównywarka kredytów gotówkowych

Porównaj kredyty gotówkowe i wybierz najlepszy, najkorzystniejszy dla siebie kredyt gotówkowy z niską ratą. Kredyt gotówkowy szybko pomoże załatać dziurę w domowym budżecie. Sprawdź, które banki pożyczą Tobie pieniądze na najlepszych warunkach i ile wyniesie miesięczna rata kredytu. Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy i zamów go przez Internet. Szybka decyzja kredytowa! Sprawdź ofertę »

Kredyty mieszkaniowe - porównywarka kredytów mieszkaniowych

Porównywarka kredytów mieszkaniowych

kredyty mieszkaniowe

Kredyty hipoteczne. Skorzystaj z najkorzystniejszej oferty kredytu hipotecznego spośród wielu banków i zyskaj bezpłatne wsparcie eksperta w całym procesie. Porównaj kredyty hipoteczne, oblicz ratę kredytu na zakup mieszkania i wybierz najlepszy kredyt hipoteczny z prowizją już od 0%, dzięki któremu zrealizujesz swoje plany mieszkaniowe. Kredyt hipoteczny z oprocentowaniem stałym lub zmiennym oraz niską marżą. Sprawdź ofertę »