Zaplo czy SuperGrosz - jaką pożyczkę wybrać? Która najlepsza?

Ekspert Finansowy - .

W poszukiwaniach pożyczek ratalnych prędzej czy później przychodzi ten moment, w którym na stole zostaje już tylko kilka firm pozabankowych. Bardzo często w tym zestawieniu brakuje nazw z pierwszej ligi, które nie są w stanie zaoferować tak dobrych warunków, jak nieco mniej rozpoznawalne firmy pożyczkowe. W tym artykule przyjrzymy się hipotetycznemu pojedynkowi pożyczek z Zaplo i SuperGrosz. Które z tych dwóch rozwiązań – pożyczka ratalna online okaże się lepsza?

Zaplo – pożyczka dla każdego

Zaplo oferuje pożyczki ratalne w kwocie sięgającej 15000 zł. To zdecydowanie więcej, niż można dostać w klasycznej chwilówce, niższe jest też oprocentowanie. W przeciwieństwie do potentatów rynku chwilówek Zaplo nie czyni z darmowej pożyczki swojego najważniejszego atutu, choć taka promocja cały czas jest dostępna. To raczej tylko dodatek do oferty – cenny, ale na pewno niemogący przesądzić o wyborze żadnej z opcji.

Tym, co zwraca uwagę, to dość dobre opinie Zaplo. Żaden parabank nie zebrał tylu pozytywnych komentarzy, iloma chwali się w swoich materiałach promocyjnych, natomiast o Zaplo faktycznie mówi się w większości dobrze, a to najlepszy prognostyk, biorąc pod uwagę fakt, że pożyczkę spłaca się od 3 miesięcy do 3 lat. Warto mieć pewność, że w tym czasie w razie potrzeby będzie można się z firmą pożyczkową porozumieć.

Wadą w pojedynku z ofertę pożyczki SuperGrosz będzie nieco wyższe oprocentowanie. Oczywiście – jak zawsze zależy ono od wielu czynników i w pewnych przypadkach tańsza będzie pożyczka w Zaplo, jednak gdyby patrzeć tylko na ceny, to tutaj trzeba by odjąć punkt.

Pożyczka w SuperGrosz – będzie taniej

Niższe oprocentowanie jest w zasadzie największym atutem pożyczki SuperGrosz. Warto tu jednak dodać, że i tu, i w Zaplo maksymalne RRSO jest praktycznie identyczne i wynosi niecałe 80%. To dużo, ale w większości przypadków wartość ta będzie oscylowała raczej w okolicy 50-70%. Też niemało, ale już zdecydowanie lepiej.

SuperGrosz ma pewien problem z opiniami. Przede wszystkim jest ich zdecydowanie mniej, więc tu wnioski są mniej stanowcze. Wydaje się jednak, że komunikacja z firmą pożyczkową jest nieco słabsza. Inna sprawa, że Zaplo pod tą samą nazwą działa w wielu krajach, natomiast spółka będąca właścicielem marki SuperGrosz nazwy ma w poszczególnych krajach inne i trudniej tu dokonać pełnego porównania. Ogólnie rzecz biorąc, wydaje się, że pożyczka na raty online SuperGrosz jednak wypada pod tym względem odrobinę słabiej.

Porównanie pożyczki Zaplo z SuperGrosz w praktyce

Żeby mieć lepszy obraz sytuacji, warto przyjrzeć się kilku szczególnym przypadkom. Najpierw dwa oczywiste: kwota minimalna i maksymalna.

Przy kwocie pożyczki 1000 zł – minimalnej wysokości pożyczki w obu firmach – Zaplo rozłoży należność na 3 raty po 424 złote, a SuperGrosz da taką kwotę na co najmniej 4 miesiące po 345 złotych. Sumarycznie SuperGrosz zabierze kilkadziesiąt złotych więcej. Przy tej kwocie ma to realne znaczenie i zasadniczo lepszym rozwiązaniem będzie pożyczka z Zaplo.

Maksymalna kwota w obu firmach to 15 tysięcy złotych. Przy maksymalnym okresie kredytowania w Zaplo trzeba będzie oddać 32425 złotych (36 rat), a w SuperGrosz przede wszystkim pierwsza pożyczka może być udzielona jedynie do 10000 złotych, a po drugie maksymalny okres kredytowania wynosi 48 miesięcy. W przypadku kwoty maksymalnej 15 tys. zł cała suma do zwrotu to 33262 zł. Znowu trochę więcej niż w Zaplo, ale w tym przypadku różnica, choć widoczna, jest akceptowalna.

Warto spojrzeć jeszcze na dwa inne przykłady. Pierwszy: 10 000 zł, ponieważ na tyle mogą liczyć nowi klienci SuperGrosz, a drugi: 5000 zł, bo o tę kwotę bardzo często proszę pożyczkobiorcy. A zatem...

10 tysięcy pożyczki w Zaplo, jeśli chce się oddać je w 24 miesiące – to rozsądny termin – zmieni się w 19574,80 zł, czyli niecałe 816 złotych miesięcznie. W SuperGrosz będzie to praktycznie tyle samo – miesięczna różnica wyniesie kilkadziesiąt groszy, a całkowity koszt zmieni się o 10 złotych.

Pożyczając 5 tysięcy złotych w Zaplo, oddać trzeba (przyjmijmy, że pożyczkę weźmiemy na 12 miesięcy) 8024,96 zł, a 5000 zł pożyczki w SuperGrosz 8029,07 zł. Różnica znowu jest tylko symboliczna i nie wystarcza, żeby podjąć decyzję o wyborze najlepszej firmy pożyczkowej.

Gdzie pożyczyć? W Zaplo czy w SuperGrosz?

Same kwoty często niczego nie rozstrzygają. Musisz samodzielnie sprawdzić oferty obu firm pożyczkowych, jakie masz możliwości, ponieważ wiele zależeć też będzie od ilości wybranych rat. Przy identycznych warunkach zwykle w wyścigu o niższe koszty wygrywa pożyczka Zaplo, ale to przewaga tak mała, że w zasadzie o niczym nie rozstrzyga.

Warto dodać, że decyzję może się udać podjąć już na etapie obliczenia – sam kalkulator w Zaplo jest irytujący, a z kolei na stronie SuperGrosz cierpliwość jest ćwiczona przez wyskakujące okienko z prośbą o numer telefonu (ha! Nie myśl, że raz je zamkniesz i masz spokój!). Generalnie więc, mimo pewnych różnic w regulaminach i cennikach pożyczki Zaplo i SuperGrosz mogą ze sobą śmiało konkurować. Rozstrzygające będzie to, na jaki okres chcesz pożyczyć daną kwotę, bo SuperGrosz daje zwykle możliwość dłuższego kredytowania. To już będzie jednak tylko Twoja decyzja.

Najlepsze konta bankowe i Internetowe

Najlepsze konta - Ranking kont bankowych

konta bankowe

Warto zmienić konto bankowe na lepsze i bezpłatne. Standardem jest już dostęp do konta przez Internet, możliwość zarabiania na wysokooprocentowanych lokatach bankowych oraz możliwość korzystania z linii kredytowej w koncie. Obsługa w 100% on-line - bankomaty za 0 zł, prowadzenie konta 0 zł, karta 0 zł, przelewy 0 zł. Załóż najlepsze konto osobiste! Wybierz konto bankowe w promocji z premią pieniężną. Sprawdź oferty »

Szybkie pożyczki przez Internet

Pożyczki gotówkowe przez Internet

chwilówki online

Pożyczki przez Internet. Pożyczenie dodatkowej gotówki w dzisiejszych czasach nie jest trudnym zadaniem. Firmy pozabankowe oferują nam wręcz błyskawiczną obsługę. Od momentu wypełnienia wniosku do przelania pieniędzy na konto może minąć jedynie kilkanaście minut. Szybko, wygodnie, korzystnie i bez zbędnych formalności. Gdzie warto wziąć pożyczkę online? Sprawdź oferty »

Pożyczki i kredyty pozabankowe online 24h/7

Szybka pożyczka gotówkowa dla każdego 24/7

szybka pożyczka gotówkowa

Szybkie pożyczki online. Popadając w problemy finansowe, bardzo łatwo stracić głowę. Na szczęście ratunkiem w takich sytuacjach może być szybka pożyczka gotówkowa ratalna lub krótkoterminowa z przelewem na konto. Obie te formy mogą skutecznie podreperować nasz domowy budżet. Gdzie, kiedy i jak wziąć pożyczkę, by cieszyć się najlepszymi efektami? O tym piszemy na stronie. Sprawdź oferty »

Kredyty gotówkowe - porównywarka kredytów gotówkowych

Porównanie kredytów gotówkowych

porównywarka kredytów gotówkowych

Porównaj kredyty gotówkowe i wybierz najlepszy, najkorzystniejszy dla siebie kredyt gotówkowy z niską ratą. Kredyt gotówkowy szybko pomoże załatać dziurę w domowym budżecie. Sprawdź, które banki pożyczą Tobie pieniądze na najlepszych warunkach i ile wyniesie miesięczna rata kredytu. Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy i zamów go przez Internet. Szybka decyzja kredytowa! Sprawdź ofertę »

Kredyty mieszkaniowe - porównywarka kredytów mieszkaniowych

Porównywarka kredytów mieszkaniowych

kredyty mieszkaniowe

Kredyty hipoteczne. Skorzystaj z najkorzystniejszej oferty kredytu hipotecznego spośród wielu banków i zyskaj bezpłatne wsparcie eksperta w całym procesie. Porównaj kredyty hipoteczne, oblicz ratę kredytu na zakup mieszkania i wybierz najlepszy kredyt hipoteczny z prowizją już od 0%, dzięki któremu zrealizujesz swoje plany mieszkaniowe. Kredyt hipoteczny z oprocentowaniem stałym lub zmiennym oraz niską marżą. Sprawdź ofertę »