Wracasz do kraju? Zamknij konto osobiste w UK!

Nie lekceważ i dopilnuj jakże ważnej dla osób opuszczających Wyspy UK, procedery zamknięcia konta bankowego w jednym z popularnych banków w Wielkiej Brytanii, jak Lloyds TSB czy Barclays Bank.

zamknij konto osobiste w UK

Niezamknięte konto bankowe w Wielkiej Brytanii, już po kilku miesiącach pobytu w Polsce zaczyna przysparzać wielu problemów jego właścicielowi nie tylko z jego zamknięciem, ale i z możliwością skorzystania z kredytu w Polsce. Kłopot z zamknięciem konta bankowego w UK (United Kingdom) mają tysiące osób, które pracowały w Anglii i powróciły do kraju. Większość z nich sądziła, że skoro opuszczają Wyspy UK na zawsze i wypłaciły z rachunku wszystkie środki, to sprawa jest załatwiona! Konto osobiste przecież nie jest już im potrzebne w tym kraju.

- Przeważnie tamtejsze banki, dopiero po przekroczeniu znacznego zadłużenia na koncie wysyłają do właścicieli pisma — oczywiście w języku angielskim, o uregulowanie zaległych należności za utrzymywanie konta w Wielkiej Brytanii. Nie dotrzymanie wyznaczonego terminu spłaty salda konta, skutkuje przekazaniem rachunku do wyspecjalizowanej firmy windykacyjnej w Wielkiej Brytanii. Wtedy zaczynają się problemy nie tylko z samym zamknięciem takiego rachunku, lecz również w niedługim czasie pojawiają się kłopoty z uzyskaniem kredytu w Polsce.

Często osoby, które przez długie lata ciężko pracowały w Wielkiej Brytanii (UK), za zarobione pieniądze kupują mieszkania, budują domy w Polsce lub otwierają firmy. Gdy fundusze są na wyczerpaniu, zgłaszają się do banków po kredyty mieszkaniowe lub kredyty gotówkowe na dokończenie robót budowlanych, lub prac wykończeniowych. Wówczas dowiadują się, że z powodu zaległego zadłużenia na koncie w Wielkiej Brytanii (United Kingdom) oraz poczynionych stosownych kroków przez wierzycieli — banki, którym przeważnie jest windykacja, nie mogą otrzymać kredytu w banku w Polsce.

Konto osobiste w UK można zamknąć na kilka sposobów

Przede wszystkim trzeba uregulować zadłużenie — wyzerować konto bankowe w Wielkiej Brytanii. Przelew można wykonać z większości banków w Polsce. Skontaktować się z bankiem w Wielkiej Brytanii, można poprzez bezpłatną infolinię (Polska infolinia Lloyds 00 800 55 69 55 69; 44 (0) 8456 030 748) i wyjaśnić wszystkie aspekty sprawy telefonicznie. Po wyzerowaniu salda rachunku należy zwrócić się na piśmie do banku, w którym posiadamy konto o jego zamknięcie.

Zamknąłeś rachunek w Wielkiej Brytanii? Otwórz konto bankowe w Polsce

Możesz założyć konto osobiste w polskim banku, bez wizyty w placówce. Banki w Polsce wdrożyły rozwiązania, które pozwalają bankować online. Dlatego już właściwie w każdym banku znajdziesz konto bankowe, czyli rachunek osobisty na miarę naszych czasów, który można założyć w pełni przez internet.

Wszystkie informacje o nowych kontach osobistych znajdziesz, klikając tutaj — konta bankowe.

Na Getmoney masz najlepsze oferty kont osobistych w promocji — premia w gotówce + pakiet korzyści dla Ciebie. Załóż konto bankowe najwyższych lotów — konto z premią i odbierz bonus do 300 zł. Przypominamy, że konto bankowe można założyć w 100% online.

Rachunek bankowy – czy warto go mieć?

W dzisiejszych czasach trudno szukać osoby, która nie miałaby własnego konta bankowego. Banki oferują konta osobiste nawet dla nastolatków oczywiście pod kontrolą rodziców. Czy jednak owe rachunki bankowe naprawdę są dobre, czy lepiej byłoby zrezygnować z takiej nowoczesności?

Czy warto założyć konto bankowe?

Przede wszystkim należałoby się zastanowić, do czego będzie nam ono potrzebne. Czasami jesteśmy postawieni pod ścianą, ponieważ firma wymaga, żebyśmy je mieli, ponieważ pracodawcy o wiele łatwiej jest zrobić przelew niż wypłacić gotówkę z kasy. W przypadku samodzielnej decyzji nie warto iść za modą, tylko przeanalizować, czy jest nam konto bankowe potrzebne. Dla kogoś, kto do najbliższego bankomatu czy banku ma daleko zaś w pobliżu wszystko jest płatne gotówką, otrzymywanie wypłaty na rachunek bankowy może nie być dobrym pomysłem. Chyba że chcemy robić przelewy, zamiast stać w kolejce. W takiej sytuacji warto mieć tego typu opcję.

Konto bankowe to w dzisiejszych czasach praktycznie konieczność komfortowego funkcjonowania. Możemy przelewać pieniądze, dokonywać płatności online i korzystać z produktów bankowych bez wychodzenia z domu lub z dowolnego miejsca na świecie. Aby mieć dostęp do usług bankowości elektronicznej w koncie osobistym, potrzebny jest internet i urządzenie mobilne.

Jak dopasować rachunek bankowy do potrzeb?

Przede wszystkim należałoby przeanalizować, co na nim będzie robione. Jeśli nie zakładamy płatności kartą, nie ma sensu mieć opcji karty bezpłatnej przy odpowiednim wykorzystaniu, ponieważ i tak nie będziemy w stanie tego robić. Nie warto też mieć 10 przelewów bezpłatnych, jeśli do wykonania mamy 2 czy 3 w miesiącu. Nie liczmy na to, że w pewnym momencie będzie nam potrzebne więcej opcji, ponieważ przy każdej są konkretne opłaty, których nie musimy ponosić, jeśli nie mamy potrzeby. W przypadku, gdy nie mamy blisko macierzystego banku czy bankomatu, darmowe wypłaty z innych są dobrym pomysłem. Będziemy mogli wypłacić pieniądze z bankomatu bez dodatkowych opłat.

Jak wybrać bank? Opłaty za prowadzenie konta i wypłaty z bankomatów

Często wybierając bank, stawiamy sobie pytanie, gdzie najlepiej założyć rachunek osobisty, czyli tak zwane konto. Zanim jednak podejmiemy odpowiednią decyzję, musimy rozważyć kilka ważnych dla nas spraw. Musimy wiedzieć, że wszystkie banki, które prowadzą rachunki osobiste, proponują zwykle swoim klientom różnego rodzaju karty płatnicze, za pomocą których możemy wypłacać środki pieniężne i płacić bieżące rachunki. Karty płatnicze pozwalają nam przede wszystkim na wygodne i komfortowe wypłacanie pieniędzy w bankomatach, co nie wiąże się z bezpośrednimi wizytami w placówce.

Jakie różnice występują w ofertach banków, jeżeli chodzi o kwestię wypłaty środków za pomocą karty płatniczej z bankomatów?

Przede wszystkim różnice te tyczą się wysokości opłat, czy też różnego rodzaju warunków, które zwalniają od ich poboru, a także sieci bankomatów, które są bezpłatne, czyli nie pobierają od nas żadnych opłat.

Większość banków proponuje swoim klientom darmowe konta bankowe, inne zaś stawiają warunki w postaci aktywności na koncie osobistym. To znaczy, że musimy na przykład w ciągu miesiąca dokonać kilku opłat lub płatności za pomocą karty wydanej do konta osobistego. Dlatego, zanim zdecydujemy się na taki krok, jakim jest założenie konta bankowego przez Internet, warto zastanowić się jak, często będziemy dokonywali płatności naszą plastikową kartą płatniczą oraz nad tym, kiedy i gdzie będziemy nasze środki pieniężne wypłacać. Bardzo przydatnym narzędziem, które pomoże nam w wyborze odpowiedniego konta bankowe, jest porównywarka rachunków osobistych. Pozwoli nam ona określić, który rodzaj konta osobistego będzie dla nas najkorzystniejszy.

7 rzeczy, na które zwracaj uwagę, zanim wybierzesz bank

Mój bank, moja pani Jadzia z banku — przyznaj, ile razy tak mówiłeś. Nie ma co, przywiązujemy się do tych instytucji finansowych i zwykle brak nam zapału, by sprawdzać oferty konkurencji. Tylko lojalność nie popłaca, bo bank ma tylko jeden cel i absolutnie nie jest nim troska o Ciebie, klienta, a o swoje interesy. Dlatego warto dobrze sprawdzić warunki, a potem przenieść konto osobiste do konkurencji lub już przy pierwszym rachunku, prawidłowo wybadać „dobry” bank. Na co uważać?

Opłaty za prowadzenie rachunku

Tak, to te smutne czasy, gdy bank ma dokładnie w nosie nasze pieniądze. To dlatego oferuje nam znikome odsetki, za ulokowanie na koncie naszych oszczędności i jeszcze częściej pobiera od nas pieniądze w zamian za to, że prowadzi nasz rachunek. Trudno dziś o bezwarunkowo bezpłatne konto lub kartę. Dokładnie sprawdźmy, czy warunki są dla nas proste do spełnienia: wysokość wpłaty na konto, liczba operacji wykonywanych przy pomocy karty, to wszystko ma znaczenie. Chodzi o to, by warunki były całkowicie dostosowane do naszych potrzeb.

Dostępność bankomatów

Program polska bezgotówkowa zrobił swoje i faktycznie niewiele jest miejsc, w których nie zapłacimy kartą. Nie oznacza to, że wcale przestały istnieć: drobne przydają się przy płatnościach za usługi, małych zakupach, akcjach charytatywnych czy zakupach na osiedlowym bazarku. Warto mieć dostęp do bankomatów i to takich, z których pieniądze wypłacimy bez żadnej prowizji.

Funkcjonalność aplikacji

Serwis bankowy czy aplikacja mają być proste i funkcjonalne. Nie może być tak, że po każdym zalogowaniu na stronę swojego banku po prostu dostajesz szalu, zanim zyskasz dostęp do potrzebnej funkcji. Aplikacja sprawia, że masz stały dostęp do konta z poziomu telefonu, czyli robisz przelewy, płacisz lub sprawdzasz stan konta z każdego miejsca, w którym akurat jesteś. Tylko musi to być intuicyjna aplikacja, dlatego sprawdź, jak oceniają ją inni klienci najlepiej w bankowym informatorze.

Gromadzenie oszczędności

Nie jest łatwo nauczyć się dobrze zarządzać swoim budżetem i gromadzić oszczędności, a to konieczne. Musimy pamiętać o poduszce bezpieczeństwa finansowego, konieczności wykształcenia dzieci czy własnej emeryturze. To, dlatego wszelkie funkcje, które motywują nas do oszczędzania, są przydatne. Nieważne, czy to możliwość ustawiania odpowiednich celów finansowych, czy odkładania końcówek z płatności kartą, ważne by opcji było dużo i aby faktycznie były dopasowane do twoich potrzeb. Jeśli jeszcze konta oszczędnościowe i lokaty były przyzwoicie (bo o dobrym trudno mówić w dzisiejszych czasach) oprocentowane, byłoby naprawdę świetnie.

Nieskomplikowane warunki prowadzenia konta

Nad tym nie trzeba się specjalnie rozwodzić. Ile to razy dostawałeś w banku plik papierów do podpisania i nawet nie byłeś w stanie opanować pierwszej strony, ze słownikiem pojęć. Bankowcy kochają mówić językiem, którego zwykły człowiek nie pojmie. Staraj się wybrać bank, który mówi po ludzku i w którym regulamin nie jest wielotomowym dziełem wymagającym wielogodzinnej lektury.

Kontakt i jeszcze raz kontakt

W życiu zdarzają się różne sytuacje: błędny przelew, zły PIN, czy awaria systemu. Z bankiem trzeba móc się skontaktować i to w każdym momencie. Nie dość na tym, czasem przydaje się kontakt z człowiekiem, dlatego miło by było, aby bank miał przynajmniej jeden oddział w twoim mieście.

Inwestycje

Każdy, kto dobrze zarządzą swoim budżetem, z czasem zaczyna interesować się pomnażaniem swoich pieniędzy. To, dlatego miło jest, jeśli z poziomu konta podstawowego możesz także zacząć inwestowanie, choćby na początek w produkty emerytalne, za pomocą IKZE czy IKE. Na pewno przyda ci się też dostęp do kantoru i konta maklerskiego.