Rząd obiecuje pomoc dla rodzin ofiar katastrofy

Powstanie rządowy zespół, który zajmie się pomocą dla rodzin ofiar tragedii w Smoleńsku - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Dziś odbyło się specjalne posiedzenie Rady Ministrów, zwołane w związku z tragiczną katastrofą samolotu prezydenckiego Tu-154 niedaleko Smoleńska.

W katastrofie zginął Prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką oraz towarzyszące im osoby, które leciały na uroczystości związane z obchodami rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Posiedzenie rządu rozpoczęło się minutą ciszy dla uczczenia pamięci ofiar katastrofy lotniczej.

Premier Donald Tusk powiedział, że jest to największa tragedia w historii Polski, która ma wymiar nie tylko ludzki, ale również ustrojowy i konstytucyjny.

Premier poinformował, że dziś wyjedzie do Smoleńska na miejsce katastrofy. Zapowiedział też, że po jego powrocie prawdopodobnie odbędzie się kolejne posiedzenie Rady Ministrów.

Na pokładzie samolotu było 96 osób. Wśród pasażerów byli także m.in.: marszałkowie i posłowie Sejmu i Senatu, wysocy dowódcy Polskich Sił Zbrojnych, szefowie agend rządowych, biskupi, pracownicy Kancelarii Prezydenta, członkowie Rodzin Katyńskich i innych stowarzyszeń oraz pracownicy BOR. W katastrofie zginęła również załoga samolotu Tu-154.