"Rodzina na swoim" będzie dostępna do końca 2012 roku

Cieszący się bardzo dużą popularnością program „Rodzina na swoim” ma być dostępny do końca 2012 roku – informuje „Rzeczpospolita”. Obecnie możliwość wzięcia kredytu z dopłatą proponuje 19 banków.

„Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przygotowała projekt nowelizacji ustawy o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania. Przewiduje on, że państwo będzie wspierało nabycie mieszkań tylko na rynku pierwotnym, a na wtórnym, jak jest obecnie, już nie. Tak ma być od 1 lipca 2011 r.” donosi dziennik.

„Z tego kredytu będą mogły także korzystać samotne i bezdzietne osoby, pod warunkiem że powierzchnia lokalu nie przekroczy 50 mkw. Dopłata objęłaby tylko 30 mkw. takiego lokum. Kolejny warunek będzie taki, że musi to być pierwsze mieszkanie kredytobiorcy” czytamy w „Rzeczpospolitej”. „Rodzina na swoim” to program rządowy, dzięki któremu w ciągu ostatnich kilku miesięcy można było zaobserwować ożywienie na rynku nieruchomości.

Także dzięki „RnS”, ceny za metr kwadratowy mieszkań stały się horrendalnie wysokie. Program jest więc stworzony nie tylko z myślą o niesieniu pomocy małżeństwom – to ogromne wsparcie również dla deweloperów i banków.

Więcej w „Rzeczpospolitej” w artykule Renaty Krupy-Dąbrowskiej „Za dwa lata koniec „Rodziny na swoim”.

H.B. / Rzeczpospolita