Rośnie liczba ślubów - koniec „Rodziny na Swoim” bliski

M. Pawlikowski - .

W ostatnim czasie, Polacy coraz częściej zawierają śluby cywilne. Koniec programu „Rodzina na Swoim” oraz spadki cen mieszkań, to główne przyczyny takiego stanu rzeczy.

koniec programu rodzina na swoim

Większość to pary z dłuższym stażem, które właśnie teraz podjęły decyzję o złożeniu ślubów. Wynika to z chęci zakupu nowego mieszkania i skorzystania z systemu wsparcia finansowego ze strony państwa. Dokładnie chodzi o pomoc w spłacie kredytu mieszkaniowego, wygaszanego już programu "Rodzina na Swoim".

Kuszące są również ceny nowych mieszkań. W większości dużych miast ceny za metr kwadratowy spadły do ponad 13%. Można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Część nowożeńców mówi: "to dobry moment na zakup mieszkania i ostatnia szansa, żeby skorzystać z preferencyjnego kredytu mieszkaniowego z dopłatami BGK".

Przypomnijmy tylko - "Rodzina na Swoim" to rządowy program w ramach którego udzielane są dopłaty do kredytów na preferencyjnych warunkach przez okres 8 lat i tylko w polskiej walucie. Wysokość dopłat wynosi do 50% wartości odsetek raty kredytu. Pomoc skierowana jest do młodych małżeństw. Mąż i żona muszą mieć mniej niż 35 lat. Współfinansowanie dotyczy tylko mieszkań nowych i tańszych niż 5,5 tys. zł za metr kwadratowy. BGK, co kwartał podaje aktualne limity cen dla programu Rodzina na swoim.

Z nadejściem 2013 roku, program „Rodzina na Swoim” zostanie zakończony.