Ranking pożyczek gotówkowych TOP 10

Wszystkie pożyczki gotówkowe TOP 10 kredyty gotówkowe i oferty dostępne w polskich bankach – sierpień 2022 r. Pomożemy Ci wybrać najtańszy kredyt gotówkowy dostępny również online. Zobacz ranking Getmoney i poznaj najlepsze pożyczki gotówkowe polecane w sierpniu 2022 roku. Pożyczki gotówkowe od flagowców po budżetowce. Najlepsze kredyty gotówkowe od 500 zł do pożyczki gotówkowej Fit z niskim RRSO 8,19% do 200 000 zł.

top 10 kredyty gotówkowe 2022Pożyczka gotówkowa Alior Banku w TOP 10 najczęściej wybieraną ofertą kredytu przez Klientów największych miast w Polsce m.in. w Warszawie, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Krakowie, Szczecinie, Bydgoszczy, Lublinie i Wrocławiu.

Jaki kredyt gotówkowy wziąć w sierpniu 2022 roku, aby nie żałować? Najlepiej najtańszy, świetnie dopasowany, z minimum formalności, jak najlepszymi warunkami i niskim oprocentowaniem w odpowiedniej dla nas kwocie, a do tego dostępny online i w dobrej cenie. I takie właśnie pożyczki gotówkowe znajdziesz w TOP 10 polecanych pożyczek gotówkowych przez serwis Getmoney.

Pożyczka gotówkowa ranking sierpień 2022 – recepta na najtańszy kredyt gotówkowy (niskie oprocentowanie kredytu gotówkowego i prowizja). Rynek kredytów i pożyczek gotówkowych ma się dobrze i ciągle rośnie, a klienci mogą przebierać w przeróżnych propozycjach – można się o tym przekonać, zerkając choćby na 4 oferty pożyczki PKO BP. Postanowiliśmy pomóc Ci trochę w wyborze najlepszego kredytu gotówkowego, przedstawiając kilka własnych sugestii, by odpowiedzieć na ważne pytanie – który kredyt gotówkowy wziąć w sierpniu 2022 roku?

Ważna uwaga: wybór najlepszego kredytu gotówkowego to bardzo indywidualna sprawa – każdy z nas od banku wymaga czegoś innego i na inne szczegóły oferty pożyczki gotówkowej zwraca uwagę (oprocentowanie, prowizja, dostępna kwota, okres kredytowania, RRSO czy możliwość wzięcia pożyczki gotówkowej online). Dlatego w naszym zestawieniu znajdziecie przeróżne pożyczki gotówkowe – tanie, tańsze i nieco droższe, na małe i duże kwoty. Łączy je jedno – to kredyty gotówkowe pod wieloma względami najlepsze i zdecydowanie warte Twojej uwagi.

Zerknij na nasz TOP 10 najlepszych kredytów gotówkowych na rynku w sierpniu 2022 roku. Jednak gdy uważasz, że lepsza będzie pożyczka gotówkowa, to zajrzyj do naszego TOP 10 polecanych pożyczek gotówkowych do 150 000 złotych. Mamy też w zestawieniu TOP 10 pożyczki gotówkowe polecane w sierpniu 2022 roku, dwie pożyczki gotówkowe online PKO BP dla nowych, jak i obecnych klientów Banku PKO BP oraz kredyt gotówkowy BNP Paribas na zielone zmiany do 200 000 zł.

Przejdźmy do sedna – który kredyt gotówkowy w sierpniu 2022 roku warto wziąć? Nie przepłacaj! Oto najbardziej opłacalne pożyczki gotówkowe – one warte są swojej ceny.

TOP-10 kredytów, które warto wziąć – ranking kredytów 2022

  1. Miejsce Alior Bank: Pożyczka gotówkowa internetowa
  2. Miejsce Kasa Stefczyka: Pożyczka gotówkowa Fit
  3. Miejsce Alior Bank: Nowa pożyczka gotówkowa z gwarancją do 70 000 zł
  4. Miejsce PKO Bank Polski: Pożyczka gotówkowa do 24 miesięcy
  5. Miejsce PKO Bank Polski: Pożyczka gotówkowa online dla klientów Banku PKO BP
  6. Miejsce Bank Pekao: Pożyczka gotówkowa do 200 000 zł
  7. Miejsce Getin Bank: Kredyt gotówkowy z prowizją 0%
  8. Miejsce Credit Agricole Bank Polska: Kredyt dla Ciebie
  9. Miejsce Santander Consumer Bank: Kredyt gotówkowy online do 30 000 zł
  10. Miejsce Bank BNP Paribas: Kredyt gotówkowy BNP Paribas do 200 000 zł

TOP 10 pożyczki gotówkowe 2022

Najtańsze i zarazem najlepsze oferty kredytów gotówkowych oraz najlepsze oferty pożyczek gotówkowych 2022 – oferta pożyczek gotówkowych TOP 10. Sprawdź nasz ranking najtańszych kredytów 2022 i wybierz jeden kredyt gotówkowy z TOP 10 lub najlepszą ofertę pożyczki gotówkowej online w 2022, która znajduje się w powyższym rankingu ↑ Oszczędzisz pieniądze.

Ranking kredytów gotówkowych 2022 – najlepsze kredyty gotówkowe na sierpień 2022 wg rankingu Getmoney → sprawdź nasz ranking pożyczek gotówkowych 2022. Hity na czasie: Kredyt na wakacje 2022. Oferty kredytów online, które idealnie sprawdzą się na letni wypad. Kredyt na wczasy nad morzem 2022 – urlop we dwoje lub rodzinne wczasy z dziećmi nad Bałtykiem. Sprawdź najlepsze kredyty gotówkowe na dowolny cel oraz zobacz najnowszy ranking pożyczek ratalnych – najlepsze pożyczki w Polsce!

Nasz TOP 10 najlepszych pożyczek gotówkowych zawiera wyłącznie kredyty gotówkowe z najwyższej półki, które (co bardzo istotne) są dostępne od ręki na polskim rynku kredytów bankowych. To absolutnie topowe kredyty gotówkowe – lepszej oferty pożyczki gotówkowej na rynku próżno szukać. Dobierz z Getmoney kredyt gotówkowy do swoich potrzeb + okres spłaty − +.

Kredyt gotówkowy – co warto o nim wiedzieć?

Kredyt gotówkowy jest jednym z najczęściej wybieranych przez konsumentów produktem finansowym oferowanym zarówno przez banki, jak i firmy pożyczkowe. O popularności ofert tego typu zobowiązań decyduje w głównej mierze stosunkowo łatwa procedura ubiegania się o kredyt i krótki czas oczekiwania na decyzję. Kredyt gotówkowy to wciąż jedno z najpopularniejszych źródeł pozyskiwania gotówki nie tylko na realizację konkretnego celu, ale także jako ratunek w nagłych sytuacjach, gdy potrzebujemy pieniędzy praktycznie od ręki. Jak wyglądają formalności i ile czeka się na decyzję kredytową?

Czym charakteryzuje się kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to rodzaj kredytu konsumpcyjnego, który udzielany jest osobom fizycznym na cel niezwiązany z prowadzoną działalnością gospodarczą bądź zawodową. Pieniądze z kredytu gotówkowego mogą zostać wypłacone klientowi do ręki bądź przelane na wskazany przez niego rachunek bankowy.

Kredyty gotówkowe służą najczęściej do sfinansowania prywatnych celów i dla wielu klientów są rozwiązaniem na uzupełnienie domowego budżetu o dodatkowe środki. Decydując się na zaciągnięcie kredytu tego rodzaju, warto zwrócić nie tylko na podane przez instytucję finansową oprocentowanie, ale także na RRSO. Dzięki temu łatwiej będzie nam porównać oferty i wybrać najkorzystniejszą opcję.

Kto może ubiegać się o kredyt gotówkowy?

Podstawą ubiegania się o kredyt gotówkowy jest ukończenie 18 roku życia, posiadanie aktualnego dowodu osobistego oraz wykazanie odpowiedniej zdolności kredytowej. Potencjalny kredytobiorca oceniany jest przez bank, a analiza ta ma charakter ilościowy i jakościowy. Jeżeli chodzi o ocenę ilościową, bank sprawdza wysokość uzyskiwanych dochodów, koszty utrzymania kredytobiorcy w skali miesiąca oraz jego aktualny poziom zadłużenia.

Analiza jakościowa z kolei obejmuje aspekty takie jak wiek kredytobiorcy, jego wykształcenie, status mieszkaniowy czy rodzaj wykonywanego zawodu. Oprócz tego bank ma wgląd również w dotychczasową historię kredytową klienta, co wiąże się między innymi ze sprawdzeniem ewentualnych wpisów w Biurze Informacji Kredytowej i Biurze Informacji Gospodarczej.

Dlaczego historia kredytowa jest tak ważna dla banku?

Zgodnie z zaleceniami Komisji Nadzoru Finansowego, banki są zobowiązane do wysłania zapytania do Biura Informacji Kredytowej. Na tej podstawie ocenie podlega historia kredytowa klienta. Jest to niezwykle ważne przez wzgląd na zabezpieczenie spłaty długu. Osoby z nienaganną historią kredytową mają dużo większe szanse na uzyskanie kredytu gotówkowego, gdyż są dla banku bardziej wiarygodne. Jeżeli do tej pory klient wywiązywał się ze swoich zobowiązań i spłacał je na czas, bank nie ma podstaw, by obawiać się, że nie będzie spłacał kredytu i tym razem.

W przypadku, gdy nasza historia kredytowa zawiera informacje o opóźnieniach w spłacie, wiązać się to może z odrzuceniem wniosku kredytowego bądź obwarowaniem jego udzielenia dodatkowymi wymogami w tym wymaganym zabezpieczeniem spłaty. Z reguły, jeżeli uda się nam uzyskać kredyt pomimo wpisu w rejestrze, warunki kredytowe będą mniej korzystne niż gdybyśmy mieli nienaganną historię.

Warunki, które trzeba spełnić, by uzyskać kredyt gotówkowy

Jak już wcześniej wspomniano, osoba ubiegająca się o kredyt musi wykazać się nienaganną historią kredytową oraz mieć odpowiednią zdolność kredytową. Oprócz tego bank do samego wszczęcia procedury ubiegania się o kredyt będzie wymagał dostarczenia odpowiednich dokumentów.

Potencjalny kredytobiorca poza dokumentem potwierdzającym jego tożsamość musi przedłożyć zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach, które jest niezbędne do analizy zdolności kredytowej. Dowodem stabilności sytuacji finansowej jest też wyciąg z rachunku bankowego, dzięki któremu możemy udokumentować regularne wpływy.

Instytucje udzielające kredytów gotówkowych

Kredyt gotówkowy jest bardzo popularnym produktem finansowym. Wnioskować o taki kredyt możemy nie tylko w bankach, ale również w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych oraz innych instytucjach pozabankowych np. popularnych firmach pożyczkowych. Co ciekawe, o kredyt gotówkowy możemy ubiegać się nie tylko podczas wizyty w placówce, ale także poprzez wypełnienie wniosku online. W tym ostatnim wypadku konieczna będzie dodatkowa weryfikacja tożsamości. Najczęściej wykorzystywaną metodą jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego.

Jaki jest koszt kredytu gotówkowego?

Na koszt kredytu gotówkowego wpływa kilka czynników, wśród których najważniejsze jest oprocentowanie. Odsetki stanowią istotny składnik kosztów kredytowych, dlatego porównując oferty, warto zwrócić na nie uwagę. Składowych jest jednak więcej i oprócz oprocentowania koniecznie musimy zapoznać się z RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopą oprocentowania, która zawiera w sobie wszystkie koszty poniesionego kredytu łącznie z prowizjami i pozostałymi opłatami.

Obecnie dużym ułatwieniem dla klientów jest fakt, że wszystkie instytucje finansowe, w tym przede wszystkim banki i firmy pożyczkowe są zobowiązane do informowania klienta o wszystkich kosztach w sposób jasny i przejrzysty. Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu zobowiązania powinniśmy również dowiedzieć się, czy do udzielenia kredytu nie jest konieczny zakup innych produktów finansowych jak np. karty kredytowej, co generuje dodatkowe koszty.

Decyzja kredytowa – jak długo trzeba czekać?

Dużym plusem procedury udzielania kredytów gotówkowych jest ograniczenie formalności do minimum. Dzięki temu potencjalny kredytobiorca nie musi długo czekać na decyzję banku. Po przejściu weryfikacji zdolności kredytowej i złożeniu wszystkich niezbędnych dokumentów, w niektórych przypadkach kredyt udzielany jest w zasadzie od ręki.

Co ważne, część instytucji finansowych daje klientowi możliwość złożenia wniosku online, co sprawia, że można ubiegać się o kredyt, nie wychodząc z domu. W przypadku pozytywnej oceny konieczne jest jeszcze podpisanie umowy kredytowej i dokładne zapoznanie się z harmonogramem rat spłaty kredytu.