Rachunki łatwiej płacić z domu

MultiBank udostępnił klientom usługę BILIX - nową funkcjonalność umożliwiającą sprawne regulowanie faktur i rachunków on-line, bez wychodzenia z domu.

Operatorem usługi BILIX jest Krajowa Izba Rozliczeniowa, która pośredniczy w przekazywaniu elektronicznych faktur i rachunków pomiędzy usługodawcą a klientem, przesyłając je bezpośrednio do bankowego serwisu transakcyjnego. Klienci MultiBanku mogą akceptować otrzymane faktury i realizować płatności jednym kliknięciem, bez potrzeby wypełniania danych odbiorcy.

Jak działa BILIX?

  1. Po aktywacji usługi BILIX w serwisie transakcyjnym MultiBanku wybrany przez klienta usługodawca zaczyna dostarczać faktury i rachunki w formie elektronicznej, wysyłając je do KIR razem z ewentualnymi załącznikami (np. bilingi, informacje o promocjach itp.).
  2. KIR przekazuje otrzymane dokumenty do MultiBanku, który prezentuje je klientowi w serwisie transakcyjnym.
  3. Po zapoznaniu się ze szczegółami, klient może zaakceptować lub odrzucić płatność.
  4. Informacje o decyzji klienta są przekazywane poprzez KIR do usługodawcy, który wystawił fakturę.
  5. W przypadku akceptacji płatności, zostanie ona zrealizowana z MultiKonta jak normalny przelew internetowy.

Ze względu na poziom zabezpieczeń i swoją funkcjonalność internetowe rachunki bankowe zaczynają w sposób naturalny pełnić rolę platformy integrującej wszystkie operacje finansowe Klienta. – mówi Konrad Kinderman Naczelnik Wydziału Rozwoju Systemów Informatycznych MultiBanku - Już dziś, oprócz ułatwień w zarządzaniu produktami kredytowymi, depozytowymi, ubezpieczeniowymi czy inwestycyjnymi, dzięki rozwiązaniom takim jak BILIX, możemy udostępnić klientom narzędzia pozwalające usprawnić obsługę ich codziennych płatności.

W ten sposób korzystają wszyscy zainteresowani. Właściciel rachunku oszczędza czas i pieniądze, co przekłada się na jego współpracę z bankiem, a usługodawca ma pewność, że jego należności zostaną uregulowane w możliwie najkrótszym czasie – dodaje.

źródło: MultiBank