Promocja kart kredytowych PKO Banku Polskiego

Marek Brocki.

Karta kredytowa PKO BP. Dobry produkt czy pułapka? Karta kredytowa PKO BP to specyficzny produkt finansowy, który bank wydaje klientom w bardzo różnych wariantach. Praktycznie każdy szanujący się bank ma karty złote, platynowe, srebrne czy czarne, premium i standardowe. To oczywiste, że różnice i specyficzne nazwy służą określonym celom. Przede wszystkim są związane z budowaniem renomy banku i dopieszczaniem prestiżowych klientów. Na czym polega promocja kart kredytowych PKO Banku Polskiego?

karta kredytowa pko bp

Wystarczy dokonać tylko jednej transakcji bezgotówkowej lub gotówkowej kartą kredytową PKO Banku Polskiego, by zostać zwolnionym z pierwszej opłaty rocznej za korzystanie z karty.

Karta kredytowa PKO Bank Polski. O co w tym chodzi?

Wiele osób zupełnie nie odróżnia kart, które możemy mieć w swoim portfelu i uznaje, że skoro jedną już ma, kolejne nie są im potrzebne. Ta najpowszechniejsza to karta debetowa PKO BP, którą dostajemy przy zakładaniu rachunku osobistego w Banku KO BP, po to, by dokonywać nią płatności czy korzystać z bankomatu. Tylko możemy nią płacić tylko do wysokości salda, czyli do tej kwoty, którą faktycznie mamy na koncie.

Karta kredytowa PKO BP to z kolei produkt, który nie musi być powiązany z naszym kontem, bo to po prostu karta z przyznanym limitem pożyczki. Oznacza to, że możemy za pomocą tej karty pożyczać sobie pieniądze od Banku PKO BP i oddawać zgodnie z zawartą umową.

Złota, platynowa, srebrna

Nie od dziś wiadomo, że dobry klient Banku PKO BP to klient zamożny, który zdeponował w nim sporą kwotę środków, z których w dodatku chętnie korzysta i nabywa wciąż nowe produkty finansowe. Taki klient jest dla PKO BP cenny, a więc może liczyć na szczególne przywileje, które daje karta kredytowa. Bardzo często to dodatkowe ubezpieczenia, wstęp do saloników lotniskowych czy nawet opieka prywatnego konsjerża, który zarezerwuje nam hotel lub bilet na koncert znanego zespołu.

Czy karta kredytowa PKO BP przyda się przeciętnemu Kowalskiemu?

Zanim Bank PKO BP przyzna nam kartę kredytową, dokładnie zbada naszą zdolność i wiarygodność kredytową i przyzna limit do wykorzystania w kwocie, na którą nas stać. To spora gwarancja tego, że jesteśmy wypłacalni. Dla wielu usługodawców: sprzedawców biletów, usług hotelowych czy wypożyczalni samochodów to sposób na potwierdzenie naszej wiarygodności. W większości przypadków nie uda nam się dokonać rezerwacji tych usług bez podania danych z karty kredytowej lub po prostu zapłacimy za nie zdecydowanie drożej, bo usługodawca będzie doliczał sobie koszty ryzyka naszej niewypłacalności.

Kiedy karta kredytowa jest niebezpieczna?

Karta kredytowa każdego banku może być bardzo groźna, jeśli traktujesz ją jako sposób na szybką i zawsze dostępną pożyczkę gotówkową. Przez dwa miesiące nie tylko nie musisz płacić żadnych odsetek, ani nawet oddawać pieniędzy z powrotem. To takie złudne… A banki doskonale o tym wiedzą i dlatego na wyciągu sugerują kwotę minimalnie wymaganą do spłaty. To niebezpieczne dla tych, którzy mają swobodny stosunek do pieniędzy i z trudem oddają pożyczki. Beztroska jest kosztowna, bo spłata tylko w minimalnej kwocie zadłużenia na koncie sprawia, że dług narasta, rosną odsetki od niespłaconych kwot, a w dodatku im kwota wyższa, tym spłata coraz trudniejsza.

Karta kredytowa to nie poduszka finansowa

Niestety wiele osób traktuje kartę kredytową jak poduszkę finansowego bezpieczeństwa. Faktycznie, z przyznanego limitu łatwo skorzystać i można się nią posiłkować, gdy zabraknie nam pieniędzy. Tylko zawsze trzeba zadać sobie pytanie: co dalej? Spłata karty kredytowej nie jest sprawą prostą, zwłaszcza gdy mamy problemy finansowe. Karta kredytowa bywa pułapką i pierwszym krokiem do zadłużenia, dlatego osoby beztroskie, nieumiejące pilnować terminów i mało skrupulatne po prostu nie powinny z niej korzystać.