Prezes Citi Handlowy w Radzie ds. Rynków Wschodzących Institute of International Finance

Sławomir S. Sikora został zaproszony do wąskiego grona finansistów z całego świata, powołanych w skład nowej Rady Doradczej ds. Rynków Wschodzących w Institute of International Finance. Pierwsze posiedzenie Rady Doradczej ds. Rynków Wschodzących odbyło się w tym tygodniu w Zurychu.

- Cieszę się, że tak prestiżowa i wpływowa instytucja jak IIF, jeden z wiodących think tanków w obszarze finansów, utworzyła Radę ds. Rynków Wschodzących, bo to również dowód wzrastającej roli takich krajów jak Polska. Uczestnictwo w Radzie d/s Rynków Wschodzących jest dla mnie szczególnie ważne ze względu na szczególny okres jaki przechodzimy, jest to bowiem czas, gdy rządy i instytucje prywatne wypracowują sposoby na wyjście światowej gospodarki z kryzysu - powiedział Sławomir S. Sikora po powołaniu do Rady.

Institute of International Finance (IIF) jest wiodącym globalnym stowarzyszeniem najważniejszych instytucji finansowych. Na całym świecie zrzesza 380 firm. IIF opracowuje analizy dotyczące rynków finansowych i rozwoju gospodarczego, promuje rozwój systemów finansowych i najlepsze praktyki w tym zakresie. Współpracuje także z wybitnymi przedstawicielami świata nauki oraz polityki.

źródło: Citi Handlowy.