Porównywarka kont bankowych

Obecnie jednym z najważniejszych narzędzi służących do uzyskiwania szybkich i w miarę precyzyjnych informacji jest porównywarka kont bankowych. Można z niej skorzystać o każdej porze dnia i nocy. Porównując różne konta, znajdziesz konto osobiste, bankowe lub internetowe, najlepiej dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Zminimalizuj opłaty! Nie warto przepłacać za konto osobiste.

Dlaczego warto skorzystać z porównywarki kont osobistych?

Dane, na podstawie których przygotowujemy porównanie kont osobisty, są na bieżąco aktualizowane przez specjalistów. Zestawienie jest obiektywne i nie zawiera ofert sponsorowanych. Użytkownik może wybrać jeden z pasujących do niego profili: internauta, aktywny, oszczędny, senior, student, małoletni, aby dobrać najlepszy rachunek bankowy. W celu lepszego dopasowania oferty można dodatkowo wskazać wartości aż 13 dostępnych opcji.

Jak skorzystać z porównywarki kont osobistych?

Wystarczy podać odpowiednie kryteria, które według nas powinno spełniać konto osobiste i wcisnąć klawisz – oblicz. Wówczas ukarze się nam porównanie wszystkich kont osobistych, które będą spełniały podane przez nas kryteria. Dzięki zapoznaniu się z wynikami będziemy wiedzieli, w jakim banku możemy liczyć na najbliższe naszemu sercu konto osobiste. Również w zestawieniach, które prezentujemy na stronie, można znaleźć różnego rodzaju rankingi dotyczące kont osobistych, które także przedstawiają dość ciekawe porównania.

Pamiętać należy również o tym, iż oferty banków zmieniają się dość często i porównywarka kont osobistych, będzie zawsze ukazywała nam wszystkie aktualne dane. Warto jest się zapoznać z tym, co wiedzieć powinniśmy, ponieważ wybór odpowiedniego konta będzie na pewno znacznie dla nas łatwiejszy.

Ranking kont osobistych – najlepsze konta bankowe

Zobacz, które konto bankowe jest najtańsze. Porównaj opłaty za prowadzenie rachunku wszystkich banków. Nie trzeba przeprowadzać specjalistycznych analiz kont osobistych samemu! Od tego jest porównywarka kont bankowych. Zestawienie to umożliwia porównanie internetowych rachunków osobistych wielu banków.

Szukasz konta? Porównaj najlepsze konta bankowe za 0 zł

Nie wiesz gdzie założyć konto bankowe? Szukasz konta osobistego za darmo? Przedstawiamy aktualny ranking internetowych rachunków osobistych, który pomoże Ci w wyborze najlepszego konta bankowego – dopasowanego do Twoich potrzeb.

Konta bankowe – porównanie i ranking najlepszych kont osobistych

Konto bankowe można otworzyć w kilkanaście minut, nie wychodząc z domu. Szybko i przyjemnie załóż konto w banku. Kompletny przewodnik po kontach bankowych pomorze łatwo wybrać te najkorzystniejsze.

Jak wybrać konto bankowe? Popularne banki w Polsce

Konto bankowe to miejsce, w którym możesz przechowywać swoje pieniądze i dokonywać transakcji. To naprawdę ważna decyzja, dlatego warto poświęcić czas na znalezienie właściwej dla siebie. Do wyboru są różne rodzaje kont osobistych, takie jak konta oszczędnościowe i darmowe konta bankowe z trzema kartami płatniczymi do wyboru, różniącymi się usługami i opłatami. Możesz wybrać konto bankowe przez Internet, które nie ma żadnych opłat ani prowizji lub takie, które oferuje korzyści, takie jak wypłaty odsetek lub ubezpieczenie podróżne.

Jak wybrać idealne konto bankowe dla siebie?

Wybór odpowiedniego konta bankowego dla siebie nie jest łatwy. W naszej porównywarce kont bankowych jest tak wiele opcji do wyboru, że możesz poczuć się przytłoczony. Nie martw się, ten przewodnik pomoże Ci wybrać najlepsze konto bankowe dla Ciebie.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów kont osobistych, które odpowiadają różnym potrzebom i preferencjom. Różnią się one funkcjami, opłatami i dostępnością. Przy wyborze konta bankowego, które najlepiej odpowiada Twoim wymaganiom, ważne jest, aby wziąć pod uwagę swoje osobiste potrzeby.

Pierwszym krokiem do wyboru idealnego konta bankowego jest zastanowienie się, jaki rodzaj konta będzie dla Ciebie najlepszy – darmowe konto internetowe z darmowymi przelewami internetowymi, szerokim wyborem płatności mobilnych oraz z bezpłatnymi bankomatami w całym kraju, jak również z bezpłatną kartą debetową czy darmowe konto bankowe z darmowymi wypłatami ze wszystkich bankomatów na świecie, oraz błyskawicznymi przelewami.

Następnym krokiem jest porównanie różnych funkcji oferowanych przez różne banki, aby dowiedzieć się, który z nich oferuje wszystkie funkcje, których szukasz. Dzięki powyżej zamieszczonej porównywarce kont bankowych wszystkie konta bankowe porównasz szybko i wygodnie.

Jakie są najlepsze banki na rynku i jakie są zalety każdego z nich?

Bankowość w Polsce to branża silnie regulowana przez rząd. W Polsce jest kilka banków, ale nie wszystkie są równie dobre. Do najlepszych banków w Polsce należą: PKO Bank Polski, Alior Bank, ING Bank Śląski, BNP Paribas, Citi Handlowy, Crédit Agricole, Bank Pekao, Santander Bank Polska, Bank Millennium oraz mBank.

Wybraliśmy najlepsze banki w Polsce. Wśród nich są trzy oferujące najlepsze konta bankowe.

PKO Bank Polski to jeden z największych banków w Polsce o długiej historii i wysokim poziomie zaufania wśród obywateli polskich. Bank oferuje swoim klientom wiele różnych rodzajów produktów bankowych, z których niektóre cieszą się większą popularnością niż inne.

Alior Bank jest jednym z najmłodszych podmiotów wchodzących na polski rynek bankowy z ambitnym celem, aby w ciągu 10 lat stać się jednym z najlepszych banków w Polsce. Bank oferuje konkurencyjne oprocentowanie kredytów hipotecznych i posiada portfel obejmujący kredyty na mieszkanie.

ING Bank Śląski to Polski bank założony w 1988 roku z siedzibą w Katowicach. Podobno jest piątym co do wielkości bankiem w Polsce. ING jest jednym z najważniejszych polskich banków komercyjnych.

Elastyczne kredyty gotówkowe, czyli karty kredytowe i limity w koncie. Sprawdź, czym są, a także, dlaczego są lepszym rozwiązaniem od szybkich kredytów gotówkowych ze stałą ratą?

Elastyczne formy kredytów to bardzo korzystne rozwiązanie z wielu względów. Przeważnie szukając kredytów, nie skupiamy się jedynie na nich, biorąc pod uwagę tradycyjne kredyty ratalne ze stałą ratą np. na sprzęt AGD I RTV czy kredyty gotówkowe, konsolidacyjne itd. Elastyczne formy kredytowe mają jednak dużo więcej zalet i warto na nie stawiać w każdej sytuacji, wybierając je przed kredytami ze stałą ratą. Na Get-Money.pl opisujemy dokładnie karty kredytowej i limity w koncie, a także odpowiadamy na pytanie – dlaczego są najlepszym rozwiązaniem?

Karty kredytowe

Karty kredytowe to karty płatnicze przyznawane wraz z limitem kredytowym. Możemy je wyrobić we wszystkich bankach na rynku i nie musimy posiadać konta w konkretnym banku, aby to zrobić. Karty kredytowe są zatem limitem kredytowym przyznawanym na konkretną sumę, którym zarządzamy samodzielnie poprzez kartę płatniczą lub kredytową przypisaną do konta w banku.

Aby otrzymać kartę kredytową, musimy złożyć wniosek kredytowy, być w dobrej kondycji finansowej i posiadać zdolność kredytową. Limit karty kredytowej jest przyznawany indywidualnie na podstawie naszej sytuacji finansowej i przeważnie wynosi on od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

O kartę kredytową możemy zawnioskować zarówno w oddziale banku osobiście, jak i w bankowości elektronicznej. Jeśli zostanie ona nam przyznana, otrzymamy ją pocztą i będziemy mogli korzystać z niej w dowolny sposób. Za wydanie karty kredytowej oraz jej posiadanie roczne, mogą obowiązywać opcjonalnie pewne opłaty w wysokości ok. kilkudziesięciu złotych, choć jest to indywidualna kwestia danego banku. Od technicznej strony karty kredytowe są zwykłymi kartami płatniczymi. Posiadają one:

  • wypukły druk, który odróżnia je od kart debetowych
  • numer karty
  • dane posiadacza
  • datę ważności
  • kod bezpieczeństwa CVV.

Przy ich pomocy możemy zarówno wypłacać limit w bankomacie w formie gotówki, ale i również płacić kartą w sklepie stacjonarnym, restauracji czy dokonywać płatności w sklepie internetowym.

Działanie karty kredytowej jest bardzo proste, choć na pierwszy rzut oka może się takie nie wydawać. Jeśli otrzymamy już kartę kredytową do ręki z konkretnym limitem w rachunku osobistym, przede wszystkim możemy pozostawać ją w uśpieniu i nie musimy z niej korzystać.

Jeśli jednak będziemy chcieli pożyczyć z niej pieniądze, możemy zrobić to bardzo prosto, wypłacając je np. w bankomacie lub regulując nią rachunek. W tym momencie wykorzystując pewną sumę z karty kredytowej, będziemy mieli od miesiąca, do dwóch miesięcy na zwrócenie tej kwoty na kartę.

Jeśli zrobimy to w tym czasie, nie zapłacimy odsetek od pożyczonej sumy ani żadnych kosztów. Jest to tzw. okres bezodsetkowy, który bank daje nam na zwrot pieniędzy. Składa się on z ok. miesięcznego okresu na zwrot pieniędzy oraz z miesięcznego okresu rozliczeniowego. Jeśli zatem wypłacimy środki z karty na początku okresu rozliczeniowego, czyli np. na początku miesiąca będziemy mieli blisko 60 dni na spłatę pożyczonej sumy. Jeśli to zrobimy, nie poniesiemy żadnych kosztów pożyczki.

Karty kredytowe mogą służyć również do długoterminowego pożyczenia pieniędzy, gdzie można wypłacić środki z karty i pożyczyć je np. na kilka lub kilkanaście miesięcy. W takiej sytuacji miesięcznie od aktualnie wykorzystywanej sumy będą doliczane nam odsetki i będą one dodawane do salda zadłużenia na bieżąco. Kartę kredytową możemy spłacać w dowolnej sumie w takich momentach, w jakich jest to dla nas dogodne bez konkretnych terminów.

Limit kredytowy w koncie bankowym

Limity w koncie osobistym są bardzo podobnym produktem kredytowym do kart kredytowych. Są one jednak udzielane w ramach funkcjonującego konta bankowego, które posiada dany klient. W praktyce limit w koncie jest sumą, która przyznawana jest posiadaczowi rachunku, o którą właściciel konta może powiększyć ujemne saldo. Limit w koncie będzie zatem pozwalał zadłużać się na minus i wypłacać pieniądze z naszego konta, nawet jeśli nie będziemy już nic na nim posiadali.

Limity w koncie bankowym przyznawane są na takich samych zasadach jak inne kredyty. Aby je otrzymać, należy spełnić warunki banku, a także mieć odpowiednią zdolność kredytową. Po złożeniu wniosku kredytowego bank decyduje czy przyznać nam limit kredytowy w rachunku bieżącym, o który wnioskujemy lub proponuje nam limit w mniejszej kwocie. Jeśli decyzja banku jest pozytywna, limit kredytowy jest uruchamiany, a my możemy wypłacić z konta pieniądze do jego wysokości, nawet jeśli nie posiadamy już na koncie naszych własnych oszczędności.

Limity w koncie są często nazywane debetami i funkcjonują w różnych bankach na podobnej zasadzie. Ich zasada działania jest bardzo prosta. Jeśli zostanie przyznany nam limit 2000 zł, gdzie na naszym koncie nie będzie znajdowała się już żadna nasza gotówka, będziemy mogli wypłacić środki z naszego konta do sumy – 2000 zł. Będziemy mogli robić to jednorazowo lub będziemy mogli wypłacać mniejsze sumy np. 400 zł.

Limity w koncie spłacają się automatycznie. Oznacza to, iż jeśli na nasze konto wpłynie pewna kwota, to w pierwszej kolejności spłaci limit, a to, co pozostanie, zostanie zaksięgowane na plus jako tylko i wyłącznie nasza gotówka. Mając zatem saldo konta -400 zł po wpływie na konto 1000 zł, limit zostanie automatycznie spłacony, a na koncie zostanie zaksięgowana suma 600 zł. W takiej sytuacji będziemy mieli do dyspozycji nasze 600 zł, a także pełny limit kredytowy do wykorzystania.

Limity w koncie są również oprocentowane na ok. 10% RRSO, a odsetki doliczane są miesięcznie do salda konta. Niektóre banki coraz częściej oferują krótkie okresy bezodsetkowe trwające ok. 10 - 14 dni. Okres taki jest nieco krótszy niż przy karcie kredytowej, ale jeśli w tym czasie spłacimy nasz debet, nie zostaną doliczone nam żadne odsetki.

Dlaczego warto korzystać z elastycznych form kredytu?

Pierwszym powodem, dla którego warto korzystać z elastycznych form kredytu, jest przede wszystkim ich niezobowiązująca forma. To my samodzielnie decydujemy, kiedy oraz w jakiej sumie wypłacamy pieniądze z przyznanego limitu kredytowego na koncie, a także, w jakiej sumie i w jaki sposób będziemy go spłacali. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, dzięki któremu możemy dostosować spłatę zadłużenia do naszej aktualnej sytuacji życiowej czy finansowej. Elastycznymi kredytami możemy zarządzać również swobodnie i niezobowiązująco. Oznacza to, że nie musimy pamiętać o konkretnych terminach czy z góry narzuconych zasadach.

Elastyczne kredyty gotówkowe, co warto podkreślić, są również bardzo atrakcyjnie oprocentowane. Suma 10% RRSO jest bardzo atrakcyjnym oprocentowaniem w porównaniu do kilkunastu – kilkudziesięciu procent RRSO tradycyjnych kredytów bankowych czy pożyczek pozabankowych. Korzystając zatem z tego rozwiązania, nie tracimy tak dużo, jak przy kredytach tradycyjnych ze stałym harmonogramem spłaty.

Elastyczne kredyty gotówkowe online, mogą również służyć nam do wielu celów. Przede wszystkim przy ich pomocy możemy finansować bieżące potrzeby takie jak np. zakupy, ale możemy również wykorzystywać je jako zabezpieczenie finansowe. W sytuacji, w której będziemy potrzebowali nagłego zastrzyku gotówki, będziemy mogli po prostu wypłacić środki z bankomatu i nie będziemy musieli udawać się do banku oraz składać wniosków o kredyt gotówkowy. Pozwoli to na szybsze zareagowanie i wybrnięcie obronną ręką z wielu trudnych sytuacji finansowych.

Posiadanie limitu lub karty kredytowej jest zatem wskazane dla tych wszystkich osób, które nie posiadają swoich oszczędności, aby miały do dyspozycji pulę środków, z których będą mogły skorzystać w razie problematycznej sytuacji.

Elastyczne kredyty gotówkowe w koncie bankowym są również dostępne bardzo szeroko na rynku. Nie będziemy mieli zatem problemu z ich uzyskaniem, a także nie będziemy musieli spełniać dodatkowych czy specjalnych warunków w porównaniu z szybkimi kredytami tradycyjnymi.

Korzystając z elastycznych kredytów, ograniczamy również ryzyko wpadnięcia w zadłużenie. Nie mając stałego harmonogramu spłat rat, nawet w trudniejszym okresie naszego życia nie przeterminujemy raty, a po prostu spłacimy mniejszą część naszego zadłużenia. To zapobiegnie np. wypowiedzeniu umowy kredytowej czy wpisaniu nas do baz dłużników, jeśli przez dłuższy czas nie będziemy mogli regulować naszych zobowiązań – co często zdarza się w życiu.

Karta debetowa i karta kredytowa, którą wybrać?

W dzisiejszych czasach karta płatnicza stanowi element życia codziennego każdego z nas. Dzięki niej mamy pełny dostęp do naszych środków zgromadzonych na rachunku bankowym. Ponadto karta płatnicza przydaje się do zakupów nie tylko online, ale także stacjonarnych, szczególnie w dobie panującej pandemii. Czym różni się karta kredytowa od karty debetowej? Którą wybrać?

Karta kredytowa – czym jest i jak działa?

Karta kredytowa jest produktem wydawanym przez bank. W okresie spłaty środki są potrącane z przyznanej przez pożyczkodawcę linii kredytowej. Wysokość limitu zależy od Twojej historii kredytowej oraz naszych miesięcznych dochodów i wydatków. W miarę zbliżania się okresu rozliczeniowego otrzymaliśmy wyciąg z instytucji bankowej z wyszczególnieniem kwoty pobranej z karty oraz terminu spłaty zadłużenia. Jeśli klient nie jest w stanie spłacić zadłużenia, może zdecydować się na spłatę kwoty minimalnej po wcześniejszym powiadomieniu banku.

Decydując się na kartę kredytową, powinniśmy wziąć pod uwagę okres bezodsetkowy oraz oprocentowanie karty kredytowej. Każda oferta z banku jest indywidualna i dostosowana do potrzeb klienta.

Karta debetowa – czym jest i jak działa?

Karty debetowe są nam wydawane po otwarciu konta osobistego. Umożliwia klientom wypłatę gotówki w bankomatach oraz punktach handlowo-usługowych. W przeciwieństwie do kart kredytowych, w tym przypadku możemy wykorzystać środki zgromadzone na koncie aż do jego salda. Innymi słowy, jesteśmy właścicielami środków, które faktycznie mamy na koncie. Kartą debetową możemy zapłacić za zakupy zbliżeniowe do 100 zł, powyżej tej umownej kwoty klient będzie zmuszony wpisać swój PIN w terminalu. Wybierając kartę debetową mamy szybki dostęp do środków zgromadzonych na koncie i możemy w łatwy sposób płacić za zakupy.

Korzyści posiadania karty kredytowej

Niezaprzeczalną zaletą karty kredytowej jest to, że nie potrzebujesz gotówki. Możemy łatwo przeciągnąć naszą kartę podczas pracy z terminalem. Kolejną zaletą jest okres bezodsetkowy. Tak długo zobowiązania na karcie pozostają nieoprocentowane przez określony czas. W zależności od banku, który oferuje kartę kredytową, okres ten może trwać od 50 do 60 dni.

Banki oferują różne programy promocyjne i systemy cashback przy korzystaniu z kart kredytowych. Podczas zakupów część wydanej kwoty jest nam zwracana, dzięki czemu możemy trochę zaoszczędzić. Możliwość spłaty zadłużenia na raty zapewnia wygodę klientom. Gdy nie mamy na koncie środków na spłatę zadłużenia, możemy poprosić bank o spłatę zadłużenia w ratach. Wysokość raty będzie rozpatrywana osobno. Za transakcje internetowe możemy wygodnie zapłacić kartą kredytową. Z łatwością możemy robić zakupy online lub płacić rachunki.

Korzyści posiadania karty debetowej

Koszty użytkowania karty debetowej jest niewielkie lub nawet zerowe. Czasami możesz otrzymać kartę za darmo z co najmniej 5 małymi transakcjami. Płatności zbliżeniowych możemy dokonywać bez obaw o dodatkowe opłaty. Również wypłaty z bankomatów nie wiążą się z dodatkowymi prowizjami. Decydując się na kartę debetową, nie musimy spełniać kryteriów dochodowych. Każdy może otrzymać kartę bez spełnienia określonych warunków.

Wady posiadania karty kredytowej

Żaden produkt ani usługa nie są doskonałe i mają swoje wady. To samo dotyczy kart kredytowych. Przykładowo, wypłacając pieniądze z bankomatu, musimy liczyć się z wysokimi prowizjami. Każdy bank ma własną wysokość prowizji, od 3% do 7% wypłacanych środków. Klientom trudniej jest kontrolować swoje finanse. Niektóre osoby korzystają z karty w sposób nieuzasadniony, co wiąże się z nadmiernym zadłużeniem. Karty kredytowe są powiązane z opłatami za usługi. Roczny koszt takich kart waha się od 50 do 200 zł, ale zdarzają się też karty z wyższej półki. Opłat można uniknąć, jeśli aktywnie korzystamy z karty. Wystarczy minimum 5 transakcji miesięcznie.

Wady posiadania karty debetowej

Najważniejszą wadą kart debetowych jest konieczność założenia konta osobistego w konkretnym banku. Bez konta nie otrzymamy karty. Wady to wysokie oprocentowanie debetu na koncie w przypadku przekroczenia przez klienta dostępnej kwoty. Kwota ta różni się w zależności od oferty złożonej przez bank. Ponadto według niektórych osób, karta debetowa jest mniej prestiżowa od karty kredytowej.

Jaką kartę wybrać? Kredytową czy debetową?

Karty płatnicze, choć bliźniaczo podobne to pełnią różne funkcje. Karta debetowa przyda się osobom, które rzadko korzystają z karty i nie chcą ponosić żadnych dodatkowych kosztów. Służy głównie na co dzień, aby zapłacić za produkty i usługi. Karta kredytowa powinna służyć klientowi okazjonalnie, w sytuacjach, gdy zabraknie gotówki. Decydując się na kartę kredytową, musimy mieć na uwadze, że zaciągamy zobowiązanie, które trzeba będzie spłacić. Wyrobienie karty płatniczej to indywidualna kwestia i każdemu z nas jest potrzebna do innych celów i potrzeb.