Polacy kupują apartamenty w Bułgarii

Za przestronne i ładnie urządzone dwupokojowe mieszkanie z dużym aneksem kuchennym, obszerną łazienką a co najważniejsze z bajecznym widokiem na morze w Bułgarii zapłacimy nawet 3 razy niższą cenę niż w Polsce. To jedna z najbardziej opłacalnych inwestycji dla Polaków.

Inwestycja w nieruchomość nad Morzem Czarnym

Ceny za apartamenty nad Morzem Śródziemnym lub Czarnym w Bułgarii są znacznie niższe niż przeciętnie mieszkanie o podobnym metrażu w Warszawie, Poznaniu czy Wrocławiu. Za jedyne 38 000 EUR, czyli w granicach 150 000 PLN można kupić 71 m Przestronny 2 pokojowy apartament w luksusowym kompleksie 300 m od plaży CACAO BEACH umeblowany i wyposażony. Oczywiście recepcja działająca 24-godziny na dobę, ochrona, restauracja, własny basen, sklepy oraz podziemny parking.

Suma, jaką trzeba zapłacić za taką lub podobną nieruchomość jest atrakcyjna z punktu widzenia inwestora, który może wejść w posiadanie apartamentu w Bułgarii, Hiszpanii, Egipcie, Turcji, czy Grecji poprzez kredyty hipoteczne. To jedne z najbardziej oblegane miejsca przez inwestorów, również Polaków. Kredyt hipoteczny na 100% LTV (pełna wartość nieruchomości), przy pożyczeniu 150 000 zł rozłożonych na 30 lat, kredytobiorcę w odniesieniu do pięknie położonej nieruchomości będzie kosztował niewiele. Rata kredytowa wyniesie ok. 850 zł/mc.

Zakupione apartamenty wynajmowane są rodakom przez cały rok, co przynosi godziwe wynagrodzenie oraz w zupełności pokrywa koszty utrzymania oraz pokrywa spłatę kredytu hipotecznego lub pożyczki hipotecznej, poprzez którą część apartamentów w Hiszpanii czy Turcji jest kupowana. Oczywiście to również idealne miejsce na urlop dla własnej rodziny.Zainteresowanie jest tak duże, że ceny zaczną rosnąc już w najbliższym czasie. Tak prognozują najwięksi eksperci od nieruchomości. Stracić na takiej inwestycji po prostu nie można. W przypadku chęci odsprzedaży takiej nieruchomości na kupca nie trzeba długo czekać a zainwestowane pieniądze zwrócą się z zyskiem.

Okazje można znaleźć w serwisach ogłoszeniowych. Deweloperzy zapewniają przejazd, zakwaterowanie oraz wyżywienie dla osób zainteresowanych zakupem nieruchomości. Najpierw trzeba obejrzeć cały kompleks w kurorcie, Słonecznym Brzegu (bułg. Slănčev Briag, Słynczew Briag).