Podatki PIT 2009 - najczęstsze błędy

Brak podpisu, błędny NIP i uchybienia rachunkowe to najczęstsze błędy w zeznaniach podatkowych wystękujące od 2009 roku. Tak samo jak w 2017 roku, w 2018 roku o północy mija termin rozliczenia się z fiskusem za rok poprzedni.

Deklaracje podatkowe PIT za 2017 r. zobowiązane są złożyć wszystkie osoby, które w trakcie roku 2017 uzyskiwały przychody podlegające opodatkowaniu i jednocześnie nie były zwolnione z podatku PIT. O ile w trakcie roku podatki opłacane są z reguły w formie zaliczek, to po jego zakończeniu, na podstawie danych od płatnika, podatnicy muszą wypełnić roczne zeznanie podatkowe PIT, wyliczyć podatek, ustalić zakres przysługujących im ulg podatkowych oraz wykazać, ile podatku zapłacą lub jaki zwrot podatku im przysługuje.

Terminy rozliczeń podatku PIT za 2017 r. w 2018 r. przypadają w następujące dni: do końca kwietnia 2018 r. (30 kwiecień przypada w poniedziałek) – podatnicy rozliczający się na PIT-36, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-36L.

Obecnie coraz więcej osób korzysta z bezpłatnego programu e-Deklaracje, za pomocą którego wypełnia i wysyła do Urzędu Skarbowego elektroniczne PITy za 2017 rok. Zeznania podatkowe roczne w formie poręcznych e-Deklaracji nie zawierają już takich błędów jak w zeznaniach podatkowych występujących w 2009 roku, gdyż program automatycznie sprawdza poprawność wypełnionego formularza PIT. e-Deklaracje to program do szybkiego, bezpiecznego i bezpłatnego wysyłania zeznań podatkowych przez Internet bezpośrednio do Urzędu Skarbowego. Program zawiera Informuje, jak prawidłowo rozliczać się z fiskusem przez Internet, pomaga prawidłowo wypełnić formularz PIT.

Najlepsze konta bankowe i Internetowe

Najlepsze konta - Ranking kont bankowych

konta bankowe

Warto zmienić konto bankowe na lepsze i bezpłatne. Standardem jest już dostęp do konta przez Internet, możliwość zarabiania na wysokooprocentowanych lokatach bankowych oraz możliwość korzystania z linii kredytowej w koncie. Obsługa w 100% on-line - bankomaty za 0 zł, prowadzenie konta 0 zł, karta 0 zł, przelewy 0 zł. Załóż najlepsze konto osobiste! Wybierz konto bankowe w promocji z premią pieniężną. Sprawdź oferty »

Szybkie pożyczki przez Internet

Pożyczki gotówkowe przez Internet

chwilówki online

Pożyczki przez Internet. Pożyczenie dodatkowej gotówki w dzisiejszych czasach nie jest trudnym zadaniem. Firmy pozabankowe oferują nam wręcz błyskawiczną obsługę. Od momentu wypełnienia wniosku do przelania pieniędzy na konto może minąć jedynie kilkanaście minut. Szybko, wygodnie, korzystnie i bez zbędnych formalności. Gdzie warto wziąć pożyczkę online? Sprawdź oferty »

Pożyczki i kredyty pozabankowe online 24h/7

Szybka pożyczka gotówkowa dla każdego 24/7

szybka pożyczka gotówkowa

Szybkie pożyczki online. Popadając w problemy finansowe, bardzo łatwo stracić głowę. Na szczęście ratunkiem w takich sytuacjach może być szybka pożyczka gotówkowa ratalna lub krótkoterminowa z przelewem na konto. Obie te formy mogą skutecznie podreperować nasz domowy budżet. Gdzie, kiedy i jak wziąć pożyczkę, by cieszyć się najlepszymi efektami? O tym piszemy na stronie. Sprawdź oferty »

Kredyty gotówkowe - porównywarka kredytów gotówkowych

Porównanie kredytów gotówkowych

porównywarka kredytów gotówkowych

Porównaj kredyty gotówkowe i wybierz najlepszy, najkorzystniejszy dla siebie kredyt gotówkowy z niską ratą. Kredyt gotówkowy szybko pomoże załatać dziurę w domowym budżecie. Sprawdź, które banki pożyczą Tobie pieniądze na najlepszych warunkach i ile wyniesie miesięczna rata kredytu. Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy i zamów go przez Internet. Szybka decyzja kredytowa! Sprawdź ofertę »

Kredyty mieszkaniowe - porównywarka kredytów mieszkaniowych

Porównywarka kredytów mieszkaniowych

kredyty mieszkaniowe

Kredyty hipoteczne. Skorzystaj z najkorzystniejszej oferty kredytu hipotecznego spośród wielu banków i zyskaj bezpłatne wsparcie eksperta w całym procesie. Porównaj kredyty hipoteczne, oblicz ratę kredytu na zakup mieszkania i wybierz najlepszy kredyt hipoteczny z prowizją już od 0%, dzięki któremu zrealizujesz swoje plany mieszkaniowe. Kredyt hipoteczny z oprocentowaniem stałym lub zmiennym oraz niską marżą. Sprawdź ofertę »