Pożyczki na raty - czy są na preferencyjnych warunkach?

Iwona Wasilczuk - .

Pożyczki na raty przez Internet udzielane przez firmy pożyczkowe postrzegane są przez większość osób jako bardziej dostępne pożyczki dla przysłowiowego pana Kowalskiego niż kredyty gotówkowe udzielane przez banki. Wiarygodne i mniej ryzykowne pożyczki na raty na każdą kieszeń dostępne na uproszczone procedury i preferencyjne warunki finansowania są najczęściej zaciągane przez klientów w całej Polsce. Sprawdziliśmy, która firma pożyczkowa proponuje specjalne oferty pożyczki na raty na preferencyjnych warunkach?

Atrakcyjniejsze oprocentowanie dla stałych klientów i bonusy w postaci jednej raty gratis dla nowych klientów firm pożyczkowych funkcjonowały od wielu lat. Pandemia koronawirusa zmieniła naszą rzeczywistość także w zakresie dostępności do pożyczek ratalnych jak i warunków, na jakich udzielane są pożyczki online. Jedną z większych zmian na rynku pożyczek pozabankowych jest wycofanie się wielu firm pożyczkowych z pierwszej pożyczki za darmo, jak również z obniżenia dostępnej maksymalnej kwoty pożyczki na raty, jak i skrócenia okresu kredytowania.

Preferencje dla wiarygodnych klientów

Wraz ze zmianami na rynku pożyczek pozabankowych preferencyjne warunki dla klientów wnioskujących o pożyczki na raty bez wychodzenia z domu przybrały nieco inną formę. Większości oferowanych na rynku pożyczek ratalnych udzielanych jest na podstawie ogólnodostępnych przepisów prawa, ale wewnętrzne regulacje niektórych instytucji finansowych i firm pożyczkowych przewidują, preferencyjne warunki. Prym wśród nich wiodą firmy pożyczkowe przyznające preferencyjne warunki finansowania klientom, posiadającym dobrą zdolność kredytową oraz instytucje finansowe oferujące atrakcyjniejsze warunki kredytowania w postaci niższego oprocentowania osobom, które zdecydują się zaciągnąć zobowiązanie długoterminowe od 5000 zł do 20 000 zł.

Wszechobecna panika i strach przed tym, jak długo będzie trwała obecna sytuacja sprawiły, że na rynku pożyczek internetowych jest dużo mniej dostępnych ofert i to nie tylko szybkich pożyczek gotówkowych, ale i pożyczek ratalnych. Trwa więc walka o „najlepszych” klientów, czyli tych, którzy mają pewne dochody lub z racji wykonywania zawodów „zaufania publicznego” raczej nie będą unikali terminowego regulowania swoich zobowiązań. Wieloletnie doświadczenia Getmoney oraz kilku współpracujących z nami firm pozabankowych w obsłudze tego typu klientów potwierdza, że cechują się oni znacznie niższym ryzykiem kredytowym.

Czego dotyczą owe preferencyjne warunki pożyczki na raty? Na ogół jest to niższe oprocentowanie pożyczki na raty. Równie często firmy pożyczkowe wobec wiarygodnych klientów, mają niższe wymagania, co do zabezpieczeń (np. nie oczekują zaświadczenia z pracy), oferują wyższe kwoty pożyczki, albo możliwość zawieszenia spłaty 1 raty bez żadnych opłat.

Uproszczone formalności dla wszystkich

Regułą jest, że klienci firm pożyczkowych nie muszą dostarczać mnóstwa dokumentów potwierdzających ich dochody. Ich wnioski kredytowe rozpatrywane są w ramach procedury uproszczonej i wystarczy mieć dowód osobisty, telefon i stały dochód, aby móc bez przeszkód wnioskować o pożyczkę ratalną.

Wśród grup zawodowych mogących liczyć na preferencyjne warunki pożyczki na raty przez Internet są też lekarze, pielęgniarki, położne i przedstawiciele innych zawodów medycznych. Wykonujący tę profesję postrzegani są jako osoby rzetelne, sumienne i odpowiedzialne, a to przekłada się na niższe ryzyko pożyczkowe dla pożyczkodawcy.

Co ciekawe, przy ustalaniu preferencyjnych warunków kredytowania przez firmy pożyczkowe udzielające pożyczek na raty online nie ma znaczenia czy klient jest zatrudniony w ramach umowy o pracę (etat), kontraktu czy też prowadzi działalność gospodarczą. Najważniejszą rzeczą jest wiarygodność i dotychczasowa rzetelność w regulowania zobowiązań finansowych wobec banków i firm pożyczkowych.

Specjalne oferty pożyczki na raty

Firmy pożyczkowe nie chwalą się zbytnio swoimi ofertami pożyczek ratalnych dla „uprzywilejowanych”. Udało się nam znaleźć tylko kilka instytucji finansowych, które wprost komunikują swoje propozycje pożyczkowe na preferencyjnych warunkach. Oto one:

  • Nowa firma pozabankowa proponuje pożyczki na raty w wysokości do 3 tys. zł, zapewniając o minimum formalności i możliwości otrzymania niezwykle atrakcyjnych warunków finansowania w przypadku posiadania dobrej zdolności kredytowej oraz bardzo szybkiej wypłaty środków nawet w kilka minut od złożenia wniosku kredytowego.
  • Nowa firma pożyczkowa przygotował specjalną ofertę pożyczki na raty indywidualnie dopasowaną do każdego klienta. Pożyczka na raty dla osób zapracowanych na minimum 1500 zł i na minimum 6 miesięcy. Pożyczka na raty w wysokości do 20 tys. zł, bez zabezpieczeń rzeczowych spłacany przez 48 miesięcy. Firma pożyczkowa zapewnia o braku opłat za rozpatrzenie wniosku, minimalnych formalnościach i podjęciu decyzji kredytowej bez zbędnej zwłoki.
  • Smartney chętnie pożyczy pieniądze online do 60 tys. zł na dowolny cel. Oferuje minimum formalności, nie wymaga poręczycieli, zaświadczeń i dodatkowych dokumentów dochodowych oraz opłat, zabezpieczeń czy usług. Proponuje pożyczki od 3000 zł z minimalnym okresem kredytowania 24 miesięcy. Niskie oprocentowanie i dostępne wysokie kwoty pożyczki na raty online. To ważne w obecnej sytuacji.

Czytaj też: Aktualne oferty pożyczki na raty dostępne dla wszystkich

Czytaj też: Oprocentowanie kredytów gotówkowych – Santander Bank Polska, Credit Agricole Bank Polska, Alior Bank i Bank BNP Paribas

Najlepsze pożyczki na raty znajdziesz w naszej ofercie.