Pożyczka gotówkowa PKO BP. Na czym polega jej fenomen?

Sprawdzamy regularnie, jakie pożyczki z naszej oferty na stronie Get-money.pl cieszą się największym powodzeniem. I ku pewnemu zaskoczeniu stwierdziliśmy, że najczęściej wybieraną propozycją jest pożyczka gotówkowa PKO BP.

mini ratka pożyczka gotówkowa pko bpJej Wygodność Mini Ratka - Pożyczka gotówkowa PKO BP

Co w tym dziwnego?

Bank PKO BP – trochę słusznie, a trochę na przekór – nie ma najlepszej opinii. Nie jest najtańszy ani najbardziej nowoczesny, ofertą też nie wygrywa w cuglach, ale jednak pożyczkę gotówkową ma na tyle atrakcyjną, że dla wielu osób jest to nie tyle bank pierwszego wyboru, ile jedynego wyboru: albo tu, albo nigdzie.

Zastanawialiśmy się więc, co wyróżnia pożyczkę z mini ratką na tle wielu – nie ukrywajmy – dość podobnych produktów. Takich cech nie ma wiele, ale udało się kilka znaleźć.

Czym wyróżnia się pożyczka PKO BP (a czym nie)?

Jest to pożyczka gotówkowa, a więc można ją przeznaczyć na święta, na wakacje, na rozruch biznesu czy na cokolwiek innego. To ważne, ale na pewno nie jest to żaden wyjątek. Większość pożyczek bankowych to właśnie kredyty gotówkowe, zatem tutaj żadnej przewagi PKO BP na pewno nie zyskuje.

Łatwość złożenia wniosku daje większe pole do popisu, ale mimo wszystko PKO BP nie jest nawet w połowie tak internetowy, jak kilka innych banków. Trzeba liczyć się na przykład z tym, że pożyczkę gotówkową, o którą wniosek został złożony w sieci, trzeba będzie przypieczętować umową podpisaną w oddziale. To znów niezbyt wygodne rozwiązanie.

Oprocentowanie? Szczerze mówiąc, też nie jest szczególnie atrakcyjne. To prawda, że pozwoli umieścić mini ratkę w czołówce rankingów kredytów gotówkowych, ale raczej rzadko na pierwszym miejscu zestawienia. Powiedzmy, że gdzieś w top 5 uda się tę pożyczkę gotówkową PKO BP znaleźć, ale w porównaniu z niektórymi promocyjnymi pożyczkami od konkurencji wypada niemal blado.

I tutaj pojawia się pierwsza wskazówka: tańsza pożyczka gotówkowa bywa na przykład w Eurobanku czy Getin Banku, ale te dwa banki mają znacznie gorsze opinie niż PKO BP. Czy na nie zasługują? To już wykracza poza ramy tego opracowania, ale faktem jest, że częściej spada na nie ciężka krytyka. Klienci więc wolą zapłacić nieco więcej za kredyt gotówkowy w niezbyt lubianym, ale też wciąż dość dobrym banku niż iść pożyczyć pieniądze tam, gdzie już od kogoś usłyszeli, że nie było warto.

Po drugie – i to chyba najważniejszy argument – mini ratka jest propozycją stałą. Nie pojawia się w ofercie jako promocja, tylko na stałe już wpisała się w ofertę banku, a taka stabilność działa zawsze uspokajająco. Co prawda to i owo się w regulaminie zmienia, ale na pewno nie są to zmiany radykalne i gruntowne, raczej drobna kosmetyka. Dodając do tego nie najkorzystniejszą, ale na pewno jedną ze stabilniejszych i prostszych umów, PKO BP stworzył pożyczkę gotówkową o idealnej konstrukcji. Nie jest najtaniej, ale to koszt przewidywalności, bezpieczeństwa i wygody. Właśnie dlatego – naszym zdaniem – pierwsze miejsce z rankingu popularności dla mini ratki nie jest wcale przypadkiem i nawet przyznamy, że PKO BP po raz pierwszy stworzył produkt, który faktycznie zasługuje na uznanie.

Mini Ratka PKO BP - Jej Wygodność Mini Ratka – najnowsza oferta Mini Ratka PKO BP i pożyczka gotówkowa PKO BP w najnowszej odsłonie.