Pożyczka gotówkowa na samochód w Alior Banku

Redakcja - .

Kredyty samochodowe są obwarowane wieloma formalnościami, ich konstrukcja jest często niezbyt przejrzysta, a koszty – niemałe. Naprzeciw tym zarzutom wychodzi Alior Bank ze swoją najnowszą ofertą pożyczki gotówkowej, z której środki można przeznaczyć na zakup samochodu.

Dlaczego pożyczka, a nie kredyt samochodowy?

Alior Bank przekreśla swoją ofertą właściwie wszystkie minusy kredytu samochodowego: pożyczkę na zakup auta można dostać przed podjęciem ostatecznej decyzji co do modelu, marki czy egzemplarza, formalności jest zdecydowanie mniej, a kwota nadal bardzo atrakcyjna.

W Alior Banku pożyczka na samochód bez zabezpieczeń

Maksymalna kwota pożyczki dostępna bez zabezpieczeń to aż 150 tysięcy złotych – to kwota wystarczająco wysoka, żeby mieć naprawdę spory wybór aut. Dodatkowe zabezpieczenia są wymagane przy wyższych kwotach i koniec końców pożyczka gotówkowa może sięgnąć nawet pół miliona złotych. Przy przejściu z modelu bez zabezpieczeń na pożyczkę ubezpieczoną zmieniają się nieco warunki kredytowania, ale utrzymana zostanie na przykład gwarancja najniższej raty miesięcznej.

Brak zabezpieczeń nie oznacza, że pożyczka jest dostępna na oświadczenie – trzeba będzie dostarczyć do banku zaświadczenie od pracodawcy, przedsiębiorcy natomiast będą musieli przedstawić Księgę Przychodów i Rozchodów za dość długi okres (to, jak długi dokładnie, zależy od momentu w roku, w którym składany jest wniosek – najczęściej wystarcza 6-9 miesięcy wstecz plus PIT-36 za poprzedni rok).

W Alior Banku pożyczkę na samochód otrzymasz szybko

Środki z przyznanej pożyczki można otrzymać do dyspozycji tego samego dnia lub w kolejnym – sama procedura analizy wniosku kredytowego nie zajmuje wiele czasu i zwykle po kilkunastu minutach od złożenia wstępnego wniosku online konsultant dzwoni do potencjalnego pożyczkobiorcy, żeby ustalić dokładne warunki wniosku, podać szczegóły procedury i ustalić wszystkie inne kwestie wymagane polityka banku.

Krótki czas weryfikacji wniosków (wstępna odbywa się online, dopiero ostateczną decyzję wydają doradcy kredytowi) jest bardzo poważną zaletą pożyczki gotówkowej na samochód. Na klasyczny kredyt samochodowy czeka się niejednokrotnie około tygodnia a w niektórych przypadkach nawet dłużej – skrócenie czasu oczekiwania na decyzję może mieć kluczowe znaczenie, tym bardziej że często rezerwacja samochodu jest wykluczona.

Konkurencja nie śpi

Teoretycznie na zakup samochodu można przeznaczyć środki z zupełnie dowolnej pożyczki gotówkowej i prawie zawsze będzie to tańsze i wygodniejsze rozwiązanie niż kredyt samochodowy, ale w Alior Banku pożyczka gotówkowa na samochód została skrojona tak, aby i jej kwota, i mechanizm wydawania decyzji w jak największym stopniu odpowiadały potrzebom kierowców. Produkty konkurencyjne zwykle albo mają dłuższą ścieżkę procedowania, albo niższą kwotę, która poważnie ogranicza wybór aut, które można kupić za tak zdobyte środki. Oczywiście co czas jakiś pojawia się oferta podobnie atrakcyjna, jednak wtedy argumentem koronnym będzie gwarancja najniższej raty – nie na podstawie wysokości oprocentowania, ale faktycznej wysokości miesięcznego zobowiązania.