Banki

Aktualności prosto z banków, informacje o najnowszych promocjach, porównania i analizy produktów bankowych, porady, rankingi, najtańsze kredyty. Podpowiadamy między innymi: jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt, którą pożyczkę pozabankową wybrać, po który kredyt warto sięgnąć, w jakim banku założyć konto osobiste i jak załatwić debet w kilkadziesiąt sekund?

Nie wiesz, jak wziąć kredyt? Zacznij od dowiedzenia się, jakie w ogóle masz możliwości. Jakie są rodzaje kredytów? Różne rodzaje kredytów działają na różne sposoby, dlatego dobrze zrobisz, jeśli zorientujesz się, jak to dokładnie wygląda. Dzięki temu będziesz mógł dokonać świadomego wyboru, który naprawdę pomoże Ci w twoich życiowych planach.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny? – popularny rodzaj

Rodzaje kredytów są różne, ale jednym z najpopularniejszych ogólnych typów jest kredyt konsumpcyjny. O co w nim chodzi? To pożyczka gotówkowa, którą weźmiesz na zakup sprzętu gospodarstwa domowego, nowych mebli lub na wyjazd na wczasy. Już sama nazwa kredytu konsumpcyjnego właśnie to sugeruje. Zazwyczaj nie jest on zbyt wysoki, a zabezpieczeniem dla banku są środki, które aktualnie znajdują się na twoim koncie.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny (kredyt gotówkowy)? Możesz to zrobić na wiele różnych sposobów — w oddziela banku lub przez Internet. Możesz wypłacić pieniądze w banku, wykorzystać kartę kredytową albo swój rachunek bieżący. Specyficznym rodzajem tego typu pożyczki jest kredyt samochodowy oraz kredyt na remont i kredyt na wakacje.

Kredyt na mieszkanie, czyli kredyt hipoteczny

Kredyt na mieszkanie jest inaczej nazywany kredytem hipotecznym. W jego przypadku zabezpieczeniem banku jest kupowana nieruchomość. Z czym to będzie się wiązało? Przede wszystkim Twoje mieszkanie czy dom nie będzie w pełni twoją własnością, dopóki nie spłacisz kredytu hipotecznego. Jeśli będziesz miał problem ze spłatą raty, bank może przejąć nieruchomości, a następnie ją sprzedać, aby odzyskać część pieniędzy. Dla wielu osób to jednak jedyna droga do posiadania swojego własnego mieszkania.

Rodzaje kredytów – gdy masz problem z finansami

Czasem życie nie toczy się tak, jak powinno. Gdy tracisz płynność finansową, może okazać się, że zadłużysz się z powodu wziętych kredytów. Wtedy właśnie możesz wziąć pożyczkę, która pomoże ci w odzyskaniu stabilności. Taki kredyt nazywa się konsolidacyjnym. Zazwyczaj polega on na tym, że wydłuża się Twój czas spłaty pozostałych pożyczek, a w związku z tym raty są mniejsze. Staraj się jednak nie dopuszczać do sytuacji, w których będziesz musiał z niego korzystać, ponieważ ostatecznie podwyższy to Twoje koszty.

Kredyt dla firmy? Też taki jest

Jeśli z kolei posiadasz firmę, możesz wziąć kredyt dla firm. Dzięki temu będziesz mógł opłacić surowce, czy pracowników albo rozbudować firm. Jego spłata powinna pójść bez problemu, jeśli weźmiesz odpowiedni kredyt dla firm z niskim oprocentowaniem. Pożyczka dla firm to dobry sposób na rozkręcenie swojego biznesu, jeśli posiadasz ograniczone fundusze inwestycyjne.

Rodzaje kredytów są dopasowane do potrzeb i możliwości osoby, która się na takowy decyduje. Jeśli już wiesz, jaki kredyt może sprawdzić się w Twoim przypadku, możesz szybko wybrać najlepszy kredyt dla siebie — kredyt gotówkowy na dowolny cel.

E-kredyty gotówkowe szybko i wygodnie: Najlepszy kredyt gotówkowy dla całej rodziny w wyjątkowo dobrej cenie i z zasadami czarno na białym

Kalkulatory, oferty, dane kontaktowe i informacje o ofercie

Wiadomości, produkty, stopy procentowe, rachunki firmowe, konta (osobiste, oszczędnościowe, młodzieżowe), kredyty (hipoteczne, inwestycyjne, konsumpcyjne, lombardowe, obrotowe, w rachunku bieżącym, w rachunku kredytowym, społeczne, konsumenckie), pożyczki (bankowe, pozabankowe, społecznościowe), chwilówki, karty (kredytowe, debetowe, przedpłacone) dla klientów indywidualnych, instytucjonalnych i na okaziciela (dotyczy niektórych kart przedpłaconych).

Lokaty, kalkulator rat kredytu gotówkowego, kalkulator rat kredytu hipotecznego, kalkulator lokat, kalkulator walut, porównywarka pożyczek pozabankowych, porównywarka kont osobistych, rankingi.

Który bank jest najlepszy? Sprawdź bezpłatnie!

Porównaj ofert banków komercyjnych, wyspecjalizowanych (hipoteczne, inwestycyjne, samochodowe, wspierające budownictwo mieszkaniowe) oraz banków spółdzielczych.

Porównanie banków - Wiele banków w jednym miejscu!

Pokaż #
Tytuł Autor Odsłony
SFINKS: Zawiadomienie o zmianie stanu posiadania akcji przez OrsNet Sp. z o.o. Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 320
Dziękujmy Azji Wschodniej za wzrost Bankier.pl - Wiadomości dnia 389
Skanska nagrodzona za "zielone" biuro Bankier.pl - Finanse osobiste 369
Banki umorzą raty kredytów, fiskus wyciągnie rękę po podatek Bankier.pl - Finanse osobiste 381
Banki umorzą raty kredytów, ale fiskus czyha za rogiem Bankier.pl - Wiadomości dnia 349
INSTALLUB: Otrzymanie zawiadomienia na podstawie art. 69 ustawy o ofercie publicznej z firmy: Dom Maklerski IDM Spółka Akcyjna Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 359
Węgry wdrażają radykalne reformy, a polska gospodarka w lesie Bankier.pl - Wiadomości dnia 367
GANT: Stan posiadania akcji przez Mirosława Bielińskiego Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 386
Andrzej Bratkowski z RPP grozi dymisją Bankier.pl - Finanse osobiste 361
Lawinowe odszkodowania za brak lokali socjalnych w gminach Bankier.pl - Finanse osobiste 363
Doradcy premiera z nowym pomysłem na emerytury Bankier.pl - Finanse osobiste 387
Nowy rodzaj instrumentów już niedługo na GPW Bankier.pl - Finanse osobiste 363
TELFORCEONE S.A.: Znacząca umowa suma umów zawartych z jednym podmiotem Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 399
Przeszkoda dla IDM na drodze do kupienia WestLB? Bankier.pl - Finanse osobiste 344
Wiosną łatwiej o tańsze auto z salonu Bankier.pl - Finanse osobiste 360
PZU rusza w trasę z promocją oferty wśród inwestorów Bankier.pl - Wiadomości dnia 372
Polska przygotowuje się do boju o nowe fundusze z UE Get-Money.pl 371
Złoty denerwuje polskie firmy Bankier.pl - Wiadomości dnia 403
Tanieją kredyty hipoteczne i budowlane w Banku BGŻ Get-Money.pl 388
DEUTSCHE BANK AG: Deutsche Banks Asset Management business launches Private Equity Fund of Funds unit Get-Money.pl 353

Warto przeczytać: