Banki

Aktualności prosto z banków, informacje o najnowszych promocjach, porównania i analizy produktów bankowych, porady, rankingi, najtańsze kredyty. Podpowiadamy między innymi: jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt, którą pożyczkę pozabankową wybrać, po który kredyt warto sięgnąć, w jakim banku założyć konto osobiste i jak załatwić debet w kilkadziesiąt sekund?

Nie wiesz, jak wziąć kredyt? Zacznij od dowiedzenia się, jakie w ogóle masz możliwości. Jakie są rodzaje kredytów? Różne rodzaje kredytów działają na różne sposoby, dlatego dobrze zrobisz, jeśli zorientujesz się, jak to dokładnie wygląda. Dzięki temu będziesz mógł dokonać świadomego wyboru, który naprawdę pomoże Ci w twoich życiowych planach.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny? – popularny rodzaj

Rodzaje kredytów są różne, ale jednym z najpopularniejszych ogólnych typów jest kredyt konsumpcyjny. O co w nim chodzi? To pożyczka gotówkowa, którą weźmiesz na zakup sprzętu gospodarstwa domowego, nowych mebli lub na wyjazd na wczasy. Już sama nazwa kredytu konsumpcyjnego właśnie to sugeruje. Zazwyczaj nie jest on zbyt wysoki, a zabezpieczeniem dla banku są środki, które aktualnie znajdują się na twoim koncie.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny (kredyt gotówkowy)? Możesz to zrobić na wiele różnych sposobów — w oddziela banku lub przez Internet. Możesz wypłacić pieniądze w banku, wykorzystać kartę kredytową albo swój rachunek bieżący. Specyficznym rodzajem tego typu pożyczki jest kredyt samochodowy oraz kredyt na remont i kredyt na wakacje.

Kredyt na mieszkanie, czyli kredyt hipoteczny

Kredyt na mieszkanie jest inaczej nazywany kredytem hipotecznym. W jego przypadku zabezpieczeniem banku jest kupowana nieruchomość. Z czym to będzie się wiązało? Przede wszystkim Twoje mieszkanie czy dom nie będzie w pełni twoją własnością, dopóki nie spłacisz kredytu hipotecznego. Jeśli będziesz miał problem ze spłatą raty, bank może przejąć nieruchomości, a następnie ją sprzedać, aby odzyskać część pieniędzy. Dla wielu osób to jednak jedyna droga do posiadania swojego własnego mieszkania.

Rodzaje kredytów – gdy masz problem z finansami

Czasem życie nie toczy się tak, jak powinno. Gdy tracisz płynność finansową, może okazać się, że zadłużysz się z powodu wziętych kredytów. Wtedy właśnie możesz wziąć pożyczkę, która pomoże ci w odzyskaniu stabilności. Taki kredyt nazywa się konsolidacyjnym. Zazwyczaj polega on na tym, że wydłuża się Twój czas spłaty pozostałych pożyczek, a w związku z tym raty są mniejsze. Staraj się jednak nie dopuszczać do sytuacji, w których będziesz musiał z niego korzystać, ponieważ ostatecznie podwyższy to Twoje koszty.

Kredyt dla firmy? Też taki jest

Jeśli z kolei posiadasz firmę, możesz wziąć kredyt dla firm. Dzięki temu będziesz mógł opłacić surowce, czy pracowników albo rozbudować firm. Jego spłata powinna pójść bez problemu, jeśli weźmiesz odpowiedni kredyt dla firm z niskim oprocentowaniem. Pożyczka dla firm to dobry sposób na rozkręcenie swojego biznesu, jeśli posiadasz ograniczone fundusze inwestycyjne.

Rodzaje kredytów są dopasowane do potrzeb i możliwości osoby, która się na takowy decyduje. Jeśli już wiesz, jaki kredyt może sprawdzić się w Twoim przypadku, możesz szybko wybrać najlepszy kredyt dla siebie — kredyt gotówkowy na dowolny cel.

E-kredyty gotówkowe szybko i wygodnie: Najlepszy kredyt gotówkowy dla całej rodziny w wyjątkowo dobrej cenie i z zasadami czarno na białym

Kalkulatory, oferty, dane kontaktowe i informacje o ofercie

Wiadomości, produkty, stopy procentowe, rachunki firmowe, konta (osobiste, oszczędnościowe, młodzieżowe), kredyty (hipoteczne, inwestycyjne, konsumpcyjne, lombardowe, obrotowe, w rachunku bieżącym, w rachunku kredytowym, społeczne, konsumenckie), pożyczki (bankowe, pozabankowe, społecznościowe), chwilówki, karty (kredytowe, debetowe, przedpłacone) dla klientów indywidualnych, instytucjonalnych i na okaziciela (dotyczy niektórych kart przedpłaconych).

Lokaty, kalkulator rat kredytu gotówkowego, kalkulator rat kredytu hipotecznego, kalkulator lokat, kalkulator walut, porównywarka pożyczek pozabankowych, porównywarka kont osobistych, rankingi.

Który bank jest najlepszy? Sprawdź bezpłatnie!

Porównaj ofert banków komercyjnych, wyspecjalizowanych (hipoteczne, inwestycyjne, samochodowe, wspierające budownictwo mieszkaniowe) oraz banków spółdzielczych.

Porównanie banków - Wiele banków w jednym miejscu!

Pokaż #
Tytuł Autor Odsłony
EUROTEL S.A.: Informacja o zobowiązaniach emitenta w ramach umowy Ramowej Linii Wielozadaniowej Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 473
Niezadowolenie kolejarzy z antyspołecznej polityki Tuska Bankier.pl - Wiadomości dnia 314
Obroty faktoringowe Raiffeisen Banku wzrosły w I kw. do 2,64 mld zł Bankier.pl - Finanse osobiste 391
Kredy Bank i Polbank oferują najwyżej oprocentowane konta oszczędnościowe Bankier.pl - Finanse osobiste 408
CBOS: polskim rodzinom żyje się coraz lepiej Bankier.pl - Finanse osobiste 483
EUROCASH: Liczba akcji dopuszczonych do obrotu giełdowego na dzień 31 marca 2010 roku Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 337
EUROCASH: Wykup obligacji serii C. Nabycie papierów wartościowych wyemitowanych przez Spółkę Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 341
Podatkowa rewolucja w papierosach Bankier.pl - Finanse osobiste 346
BORYSZEW: Zapisy na akcje serii E Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 341
WOJAS S.A.: Przychody spółki osiągnięte w marcu 2010 roku Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 335
W DnB NORD bankomaty bez prowizji Bankier.pl - Finanse osobiste 415
Ruszyła pierwsza telewizyjna kampania FM Banku Bankier.pl - Finanse osobiste 359
TPSA obniża ceny szybkiego dostępu do internetu Bankier.pl - Wiadomości dnia 332
TU EUROPA SA: Zawarcie znaczącej umowy przez jednostkę zależną od Emitenta Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 316
EKO HOLDING S.A.: Otrzymanie zawiadomienia od Amplico PTE S.A. o przekroczeniu progu 5% udziałów Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 334
GETIN NOBLE BANK S.A.: WYKAZ AKCJONARIUSZY POSIADAJĄCYCH CO NAJMNIEJ 5% LICZBY GŁOSÓW NA ZWYCZAJNYM WALNYM ZGROMADZENIU GETIN NOBLE BANK S.A. Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 300
MIDAS: Niespełnienie się warunku znaczącej umowy z NFI Magna Polonia S.A. oraz Mediatel S.A. Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 307
BEEFSAN: Wykaz informacji przekazanych w 2009 r. Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 362
Po wtorkowych rekordach, środowa sesja na GPW może rozpocząć się od spadków Bankier.pl - Wiadomości dnia 357
Małych mieszkań wciąż za mało Get-Money.pl 467

Warto przeczytać: