Banki

Aktualności prosto z banków, informacje o najnowszych promocjach, porównania i analizy produktów bankowych, porady, rankingi, najtańsze kredyty. Podpowiadamy między innymi: jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt, którą pożyczkę pozabankową wybrać, po który kredyt warto sięgnąć, w jakim banku założyć konto osobiste i jak załatwić debet w kilkadziesiąt sekund?

Nie wiesz, jak wziąć kredyt? Zacznij od dowiedzenia się, jakie w ogóle masz możliwości. Jakie są rodzaje kredytów? Różne rodzaje kredytów działają na różne sposoby, dlatego dobrze zrobisz, jeśli zorientujesz się, jak to dokładnie wygląda. Dzięki temu będziesz mógł dokonać świadomego wyboru, który naprawdę pomoże Ci w twoich życiowych planach.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny? – popularny rodzaj

Rodzaje kredytów są różne, ale jednym z najpopularniejszych ogólnych typów jest kredyt konsumpcyjny. O co w nim chodzi? To pożyczka gotówkowa, którą weźmiesz na zakup sprzętu gospodarstwa domowego, nowych mebli lub na wyjazd na wczasy. Już sama nazwa kredytu konsumpcyjnego właśnie to sugeruje. Zazwyczaj nie jest on zbyt wysoki, a zabezpieczeniem dla banku są środki, które aktualnie znajdują się na twoim koncie.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny (kredyt gotówkowy)? Możesz to zrobić na wiele różnych sposobów — w oddziela banku lub przez Internet. Możesz wypłacić pieniądze w banku, wykorzystać kartę kredytową albo swój rachunek bieżący. Specyficznym rodzajem tego typu pożyczki jest kredyt samochodowy oraz kredyt na remont i kredyt na wakacje.

Kredyt na mieszkanie, czyli kredyt hipoteczny

Kredyt na mieszkanie jest inaczej nazywany kredytem hipotecznym. W jego przypadku zabezpieczeniem banku jest kupowana nieruchomość. Z czym to będzie się wiązało? Przede wszystkim Twoje mieszkanie czy dom nie będzie w pełni twoją własnością, dopóki nie spłacisz kredytu hipotecznego. Jeśli będziesz miał problem ze spłatą raty, bank może przejąć nieruchomości, a następnie ją sprzedać, aby odzyskać część pieniędzy. Dla wielu osób to jednak jedyna droga do posiadania swojego własnego mieszkania.

Rodzaje kredytów – gdy masz problem z finansami

Czasem życie nie toczy się tak, jak powinno. Gdy tracisz płynność finansową, może okazać się, że zadłużysz się z powodu wziętych kredytów. Wtedy właśnie możesz wziąć pożyczkę, która pomoże ci w odzyskaniu stabilności. Taki kredyt nazywa się konsolidacyjnym. Zazwyczaj polega on na tym, że wydłuża się Twój czas spłaty pozostałych pożyczek, a w związku z tym raty są mniejsze. Staraj się jednak nie dopuszczać do sytuacji, w których będziesz musiał z niego korzystać, ponieważ ostatecznie podwyższy to Twoje koszty.

Kredyt dla firmy? Też taki jest

Jeśli z kolei posiadasz firmę, możesz wziąć kredyt dla firm. Dzięki temu będziesz mógł opłacić surowce, czy pracowników albo rozbudować firm. Jego spłata powinna pójść bez problemu, jeśli weźmiesz odpowiedni kredyt dla firm z niskim oprocentowaniem. Pożyczka dla firm to dobry sposób na rozkręcenie swojego biznesu, jeśli posiadasz ograniczone fundusze inwestycyjne.

Rodzaje kredytów są dopasowane do potrzeb i możliwości osoby, która się na takowy decyduje. Jeśli już wiesz, jaki kredyt może sprawdzić się w Twoim przypadku, możesz szybko wybrać najlepszy kredyt dla siebie — kredyt gotówkowy na dowolny cel.

E-kredyty gotówkowe szybko i wygodnie: Najlepszy kredyt gotówkowy dla całej rodziny w wyjątkowo dobrej cenie i z zasadami czarno na białym

Kalkulatory, oferty, dane kontaktowe i informacje o ofercie

Wiadomości, produkty, stopy procentowe, rachunki firmowe, konta (osobiste, oszczędnościowe, młodzieżowe), kredyty (hipoteczne, inwestycyjne, konsumpcyjne, lombardowe, obrotowe, w rachunku bieżącym, w rachunku kredytowym, społeczne, konsumenckie), pożyczki (bankowe, pozabankowe, społecznościowe), chwilówki, karty (kredytowe, debetowe, przedpłacone) dla klientów indywidualnych, instytucjonalnych i na okaziciela (dotyczy niektórych kart przedpłaconych).

Lokaty, kalkulator rat kredytu gotówkowego, kalkulator rat kredytu hipotecznego, kalkulator lokat, kalkulator walut, porównywarka pożyczek pozabankowych, porównywarka kont osobistych, rankingi.

Który bank jest najlepszy? Sprawdź bezpłatnie!

Porównaj ofert banków komercyjnych, wyspecjalizowanych (hipoteczne, inwestycyjne, samochodowe, wspierające budownictwo mieszkaniowe) oraz banków spółdzielczych.

Porównanie banków - Wiele banków w jednym miejscu!

Pokaż #
Tytuł Autor Odsłony
Koniec z naciąganiem przez parabanki Bankier.pl - Wiadomości dnia 343
TRAVELPLANET: Rezygnacja Członka Rady Nadzorczej Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 340
EFH: Akcjonariusze posiadający co najmniej 5% głosów na NWZ w dniu 07.04.2010 roku Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 274
EFH: Uchwały powzięte przez NWZ EFH S.A. w dniu 07.04.2010 roku oraz zmiany w Statucie Spółki Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 321
Prawo pierwokupu - tylko dla nieruchomości powyżej 1 ha Bankier.pl - Wiadomości dnia 356
MARVIPOL S.A.: Przygotowanie korekty raportów rocznych za rok obrotowy 2009 Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 351
IGROUP: List intencyjny z BRE Bank S.A. oraz MCI.PrivateVentures Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 387
MSP: do września czas dla Możejek na odzyskanie rentowności Bankier.pl - Wiadomości dnia 385
Polskie autobusy niewygodne dla szwedzkich kierowców Bankier.pl - Wiadomości dnia 359
MI: powstaje nowy rządowy plan budowy dróg Bankier.pl - Wiadomości dnia 383
MARVIPOL S.A.: Zawarcie istotnej umowy Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 404
Złoty pozostawał dość stabilny w środę Bankier.pl - Wiadomości dnia 309
06MAGNA: Niespełnienie się warunku zawieszającego umowy znaczącej Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 2302
Druga edycja Polish National Sales Awards Bankier.pl - Finanse osobiste 340
BRE Bank i klienci przekazują pieniądze potrzebującym Bankier.pl - Finanse osobiste 692
TALEX: Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 396
TALEX: Informacja o przekazaniu skorygowanego Raportu kwartalnego SA-Q4 2009 Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 339
WAWEL SA: Zmiana terminu przekazania raportu rocznego Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 372
ERBUD S.A.: Nabycie przez Emitenta aktywów o znacznej wartości, tj. 251 udziałów w spółce zależnej Budlex Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 360
FOTA S.A.: Zawarcie znaczącej umowy linia na akredytywy własne z możliwością finansowania kredytem obrotowym Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 338

Warto przeczytać: