Banki

Aktualności prosto z banków, informacje o najnowszych promocjach, porównania i analizy produktów bankowych, porady, rankingi, najtańsze kredyty. Podpowiadamy między innymi: jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt, którą pożyczkę pozabankową wybrać, po który kredyt warto sięgnąć, w jakim banku założyć konto osobiste i jak załatwić debet w kilkadziesiąt sekund?

Nie wiesz, jak wziąć kredyt? Zacznij od dowiedzenia się, jakie w ogóle masz możliwości. Jakie są rodzaje kredytów? Różne rodzaje kredytów działają na różne sposoby, dlatego dobrze zrobisz, jeśli zorientujesz się, jak to dokładnie wygląda. Dzięki temu będziesz mógł dokonać świadomego wyboru, który naprawdę pomoże Ci w twoich życiowych planach.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny? – popularny rodzaj

Rodzaje kredytów są różne, ale jednym z najpopularniejszych ogólnych typów jest kredyt konsumpcyjny. O co w nim chodzi? To pożyczka gotówkowa, którą weźmiesz na zakup sprzętu gospodarstwa domowego, nowych mebli lub na wyjazd na wczasy. Już sama nazwa kredytu konsumpcyjnego właśnie to sugeruje. Zazwyczaj nie jest on zbyt wysoki, a zabezpieczeniem dla banku są środki, które aktualnie znajdują się na twoim koncie.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny (kredyt gotówkowy)? Możesz to zrobić na wiele różnych sposobów — w oddziela banku lub przez Internet. Możesz wypłacić pieniądze w banku, wykorzystać kartę kredytową albo swój rachunek bieżący. Specyficznym rodzajem tego typu pożyczki jest kredyt samochodowy oraz kredyt na remont i kredyt na wakacje.

Kredyt na mieszkanie, czyli kredyt hipoteczny

Kredyt na mieszkanie jest inaczej nazywany kredytem hipotecznym. W jego przypadku zabezpieczeniem banku jest kupowana nieruchomość. Z czym to będzie się wiązało? Przede wszystkim Twoje mieszkanie czy dom nie będzie w pełni twoją własnością, dopóki nie spłacisz kredytu hipotecznego. Jeśli będziesz miał problem ze spłatą raty, bank może przejąć nieruchomości, a następnie ją sprzedać, aby odzyskać część pieniędzy. Dla wielu osób to jednak jedyna droga do posiadania swojego własnego mieszkania.

Rodzaje kredytów – gdy masz problem z finansami

Czasem życie nie toczy się tak, jak powinno. Gdy tracisz płynność finansową, może okazać się, że zadłużysz się z powodu wziętych kredytów. Wtedy właśnie możesz wziąć pożyczkę, która pomoże ci w odzyskaniu stabilności. Taki kredyt nazywa się konsolidacyjnym. Zazwyczaj polega on na tym, że wydłuża się Twój czas spłaty pozostałych pożyczek, a w związku z tym raty są mniejsze. Staraj się jednak nie dopuszczać do sytuacji, w których będziesz musiał z niego korzystać, ponieważ ostatecznie podwyższy to Twoje koszty.

Kredyt dla firmy? Też taki jest

Jeśli z kolei posiadasz firmę, możesz wziąć kredyt dla firm. Dzięki temu będziesz mógł opłacić surowce, czy pracowników albo rozbudować firm. Jego spłata powinna pójść bez problemu, jeśli weźmiesz odpowiedni kredyt dla firm z niskim oprocentowaniem. Pożyczka dla firm to dobry sposób na rozkręcenie swojego biznesu, jeśli posiadasz ograniczone fundusze inwestycyjne.

Rodzaje kredytów są dopasowane do potrzeb i możliwości osoby, która się na takowy decyduje. Jeśli już wiesz, jaki kredyt może sprawdzić się w Twoim przypadku, możesz szybko wybrać najlepszy kredyt dla siebie — kredyt gotówkowy na dowolny cel.

E-kredyty gotówkowe szybko i wygodnie: Najlepszy kredyt gotówkowy dla całej rodziny w wyjątkowo dobrej cenie i z zasadami czarno na białym

Kalkulatory, oferty, dane kontaktowe i informacje o ofercie

Wiadomości, produkty, stopy procentowe, rachunki firmowe, konta (osobiste, oszczędnościowe, młodzieżowe), kredyty (hipoteczne, inwestycyjne, konsumpcyjne, lombardowe, obrotowe, w rachunku bieżącym, w rachunku kredytowym, społeczne, konsumenckie), pożyczki (bankowe, pozabankowe, społecznościowe), chwilówki, karty (kredytowe, debetowe, przedpłacone) dla klientów indywidualnych, instytucjonalnych i na okaziciela (dotyczy niektórych kart przedpłaconych).

Lokaty, kalkulator rat kredytu gotówkowego, kalkulator rat kredytu hipotecznego, kalkulator lokat, kalkulator walut, porównywarka pożyczek pozabankowych, porównywarka kont osobistych, rankingi.

Który bank jest najlepszy? Sprawdź bezpłatnie!

Porównaj ofert banków komercyjnych, wyspecjalizowanych (hipoteczne, inwestycyjne, samochodowe, wspierające budownictwo mieszkaniowe) oraz banków spółdzielczych.

Porównanie banków - Wiele banków w jednym miejscu!

Pokaż #
Tytuł Autor Odsłony
COMARCH: Zarejestrowanie przez sąd zmian w statucie ComArch S.A. Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 355
PKNORLEN: ORLEN Deutschland nabył obligacje wyemitowane przez PKN ORLEN S.A. Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 372
MIT: Informacja o zakupie akcji przez osobę mającą dostęp do informacji poufnych Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 333
COMARCH: Zarejestrowanie przez sąd podwyższenia kapitału zakładowego ComArch S.A. Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 309
MIT: Korekta Komunikatu 13/2010 Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 304
ENEA: Przyjęcie tekstu jednolitego Statutu Spółki Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 326
PZU uznany za firmę przyjazną pracownikom Bankier.pl - Finanse osobiste 367
Hipoteczna teoria spiskowa Bankier.pl - Finanse osobiste 487
Walutomat wymienia już 1 mln złotych dziennie Bankier.pl - Finanse osobiste 313
Rewelacyjnie tani Real, ceny nie do pobicia Bankier.pl - Finanse osobiste 361
AirMarket na New Connect Bankier.pl - Finanse osobiste 474
Za nieobecność na posiedzeniu rady BFG tylko część wynagrodzenia Bankier.pl - Finanse osobiste 316
Pawlak: nadmierna aprecjacja złotego niebezpieczna dla gospodarki Bankier.pl - Wiadomości dnia 322
Bank PKO BP sfinansuje inwestycję w Krakowie Bankier.pl - Finanse osobiste 345
PKO BP patronem obchodów rocznicy Zbrodni Katyńskiej Bankier.pl - Finanse osobiste 341
Fundusze Inwestycyjne znów zgromadziły 100 mld zł? Bankier.pl - Wiadomości dnia 330
Posiedzenie EBC w cieniu upadającej Grecji Bankier.pl - Wiadomości dnia 466
Zielińska-Głębocka z RPP: Podwyżka stóp o 25-50 pb możliwa najwcześniej jesienią Bankier.pl - Wiadomości dnia 320
Przedsiębiorcy są negatywnie nastawieni do kredytów Bankier.pl - Wiadomości dnia 353
NIP będzie tylko dla firm, dla osób fizycznych tylko PESEL Bankier.pl - Wiadomości dnia 362

Warto przeczytać: