Banki

Aktualności prosto z banków, informacje o najnowszych promocjach, porównania i analizy produktów bankowych, porady, rankingi, najtańsze kredyty. Podpowiadamy między innymi: jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt, którą pożyczkę pozabankową wybrać, po który kredyt warto sięgnąć, w jakim banku założyć konto osobiste i jak załatwić debet w kilkadziesiąt sekund?

Nie wiesz, jak wziąć kredyt? Zacznij od dowiedzenia się, jakie w ogóle masz możliwości. Jakie są rodzaje kredytów? Różne rodzaje kredytów działają na różne sposoby, dlatego dobrze zrobisz, jeśli zorientujesz się, jak to dokładnie wygląda. Dzięki temu będziesz mógł dokonać świadomego wyboru, który naprawdę pomoże Ci w twoich życiowych planach.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny? – popularny rodzaj

Rodzaje kredytów są różne, ale jednym z najpopularniejszych ogólnych typów jest kredyt konsumpcyjny. O co w nim chodzi? To pożyczka gotówkowa, którą weźmiesz na zakup sprzętu gospodarstwa domowego, nowych mebli lub na wyjazd na wczasy. Już sama nazwa kredytu konsumpcyjnego właśnie to sugeruje. Zazwyczaj nie jest on zbyt wysoki, a zabezpieczeniem dla banku są środki, które aktualnie znajdują się na twoim koncie.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny (kredyt gotówkowy)? Możesz to zrobić na wiele różnych sposobów — w oddziela banku lub przez Internet. Możesz wypłacić pieniądze w banku, wykorzystać kartę kredytową albo swój rachunek bieżący. Specyficznym rodzajem tego typu pożyczki jest kredyt samochodowy oraz kredyt na remont i kredyt na wakacje.

Kredyt na mieszkanie, czyli kredyt hipoteczny

Kredyt na mieszkanie jest inaczej nazywany kredytem hipotecznym. W jego przypadku zabezpieczeniem banku jest kupowana nieruchomość. Z czym to będzie się wiązało? Przede wszystkim Twoje mieszkanie czy dom nie będzie w pełni twoją własnością, dopóki nie spłacisz kredytu hipotecznego. Jeśli będziesz miał problem ze spłatą raty, bank może przejąć nieruchomości, a następnie ją sprzedać, aby odzyskać część pieniędzy. Dla wielu osób to jednak jedyna droga do posiadania swojego własnego mieszkania.

Rodzaje kredytów – gdy masz problem z finansami

Czasem życie nie toczy się tak, jak powinno. Gdy tracisz płynność finansową, może okazać się, że zadłużysz się z powodu wziętych kredytów. Wtedy właśnie możesz wziąć pożyczkę, która pomoże ci w odzyskaniu stabilności. Taki kredyt nazywa się konsolidacyjnym. Zazwyczaj polega on na tym, że wydłuża się Twój czas spłaty pozostałych pożyczek, a w związku z tym raty są mniejsze. Staraj się jednak nie dopuszczać do sytuacji, w których będziesz musiał z niego korzystać, ponieważ ostatecznie podwyższy to Twoje koszty.

Kredyt dla firmy? Też taki jest

Jeśli z kolei posiadasz firmę, możesz wziąć kredyt dla firm. Dzięki temu będziesz mógł opłacić surowce, czy pracowników albo rozbudować firm. Jego spłata powinna pójść bez problemu, jeśli weźmiesz odpowiedni kredyt dla firm z niskim oprocentowaniem. Pożyczka dla firm to dobry sposób na rozkręcenie swojego biznesu, jeśli posiadasz ograniczone fundusze inwestycyjne.

Rodzaje kredytów są dopasowane do potrzeb i możliwości osoby, która się na takowy decyduje. Jeśli już wiesz, jaki kredyt może sprawdzić się w Twoim przypadku, możesz szybko wybrać najlepszy kredyt dla siebie — kredyt gotówkowy na dowolny cel.

E-kredyty gotówkowe szybko i wygodnie: Najlepszy kredyt gotówkowy dla całej rodziny w wyjątkowo dobrej cenie i z zasadami czarno na białym

Kalkulatory, oferty, dane kontaktowe i informacje o ofercie

Wiadomości, produkty, stopy procentowe, rachunki firmowe, konta (osobiste, oszczędnościowe, młodzieżowe), kredyty (hipoteczne, inwestycyjne, konsumpcyjne, lombardowe, obrotowe, w rachunku bieżącym, w rachunku kredytowym, społeczne, konsumenckie), pożyczki (bankowe, pozabankowe, społecznościowe), chwilówki, karty (kredytowe, debetowe, przedpłacone) dla klientów indywidualnych, instytucjonalnych i na okaziciela (dotyczy niektórych kart przedpłaconych).

Lokaty, kalkulator rat kredytu gotówkowego, kalkulator rat kredytu hipotecznego, kalkulator lokat, kalkulator walut, porównywarka pożyczek pozabankowych, porównywarka kont osobistych, rankingi.

Który bank jest najlepszy? Sprawdź bezpłatnie!

Porównaj ofert banków komercyjnych, wyspecjalizowanych (hipoteczne, inwestycyjne, samochodowe, wspierające budownictwo mieszkaniowe) oraz banków spółdzielczych.

Porównanie banków - Wiele banków w jednym miejscu!

Pokaż #
Tytuł Autor Odsłony
Piotr Wiesiołek będzie przewodniczył posiedzeniom RPP Bankier.pl - Wiadomości dnia 380
NEPENTES S.A.: Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 394
Rostowski: resort finansów jest gotów wesprzeć NBP Bankier.pl - Wiadomości dnia 342
Wszystkie bankomaty dla klientów mBanku Bankier.pl - Finanse osobiste 368
Tauron złożył prospekt do KNF Bankier.pl - Finanse osobiste 362
ZUS ułatwi wypłatę świadczeń dla rodzin ofiar wypadku w Smoleńsku Bankier.pl - Finanse osobiste 301
UOKiK o zwrocie pieniędzy za bilety na odwołane imprezy Bankier.pl - Finanse osobiste 377
Awarie w dwóch bankach jednocześnie: Pekao i Alior Bank Bankier.pl - Finanse osobiste 793
KNF zatwierdziła prospekt Asseco Poland Bankier.pl - Finanse osobiste 342
Ceny dalej spadają, ale klienci powoli ustępują pola deweloperom Bankier.pl - Finanse osobiste 352
ERG: Zawarcie znaczącej umowy Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 361
NFI EMF: Zmiany w składzie organów zarządzających i nadzorujących emitenta Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 337
CLIF: Treść projektów uchwał Zwyczajnego Zgromadzenia Wspólników CLiF S.A. zwołanego na dzień 21 maja 2010 Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 332
Średnia cena kupna m.kw. w 7 aglomeracjach spadła o 0,2% do 6894 zł w marcu Bankier.pl - Wiadomości dnia 346
CLIF: Informacja o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia akcjonariuszy CLiF S.A. Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 327
Przed NBP znicze i kwiaty, warszawiacy składają kondolencje Bankier.pl - Wiadomości dnia 373
CLIF: Wybór podmiotu uprawnionego do badania sprawozdań finansowych Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 341
Komorowski: nie chcę przyspieszać procedur powołania prezesa NBP Bankier.pl - Wiadomości dnia 324
POZBUD T&R S.A.: Podsumowanie oferty publicznej akcji serii E Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 347
Liczba rachunków inwestycyjnych w marcu 2010 r. Bankier.pl - Finanse osobiste 357

Warto przeczytać: