Banki

Aktualności prosto z banków, informacje o najnowszych promocjach, porównania i analizy produktów bankowych, porady, rankingi, najtańsze kredyty. Podpowiadamy między innymi: jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt, którą pożyczkę pozabankową wybrać, po który kredyt warto sięgnąć, w jakim banku założyć konto osobiste i jak załatwić debet w kilkadziesiąt sekund?

Nie wiesz, jak wziąć kredyt? Zacznij od dowiedzenia się, jakie w ogóle masz możliwości. Jakie są rodzaje kredytów? Różne rodzaje kredytów działają na różne sposoby, dlatego dobrze zrobisz, jeśli zorientujesz się, jak to dokładnie wygląda. Dzięki temu będziesz mógł dokonać świadomego wyboru, który naprawdę pomoże Ci w twoich życiowych planach.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny? – popularny rodzaj

Rodzaje kredytów są różne, ale jednym z najpopularniejszych ogólnych typów jest kredyt konsumpcyjny. O co w nim chodzi? To pożyczka gotówkowa, którą weźmiesz na zakup sprzętu gospodarstwa domowego, nowych mebli lub na wyjazd na wczasy. Już sama nazwa kredytu konsumpcyjnego właśnie to sugeruje. Zazwyczaj nie jest on zbyt wysoki, a zabezpieczeniem dla banku są środki, które aktualnie znajdują się na twoim koncie.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny (kredyt gotówkowy)? Możesz to zrobić na wiele różnych sposobów — w oddziela banku lub przez Internet. Możesz wypłacić pieniądze w banku, wykorzystać kartę kredytową albo swój rachunek bieżący. Specyficznym rodzajem tego typu pożyczki jest kredyt samochodowy oraz kredyt na remont i kredyt na wakacje.

Kredyt na mieszkanie, czyli kredyt hipoteczny

Kredyt na mieszkanie jest inaczej nazywany kredytem hipotecznym. W jego przypadku zabezpieczeniem banku jest kupowana nieruchomość. Z czym to będzie się wiązało? Przede wszystkim Twoje mieszkanie czy dom nie będzie w pełni twoją własnością, dopóki nie spłacisz kredytu hipotecznego. Jeśli będziesz miał problem ze spłatą raty, bank może przejąć nieruchomości, a następnie ją sprzedać, aby odzyskać część pieniędzy. Dla wielu osób to jednak jedyna droga do posiadania swojego własnego mieszkania.

Rodzaje kredytów – gdy masz problem z finansami

Czasem życie nie toczy się tak, jak powinno. Gdy tracisz płynność finansową, może okazać się, że zadłużysz się z powodu wziętych kredytów. Wtedy właśnie możesz wziąć pożyczkę, która pomoże ci w odzyskaniu stabilności. Taki kredyt nazywa się konsolidacyjnym. Zazwyczaj polega on na tym, że wydłuża się Twój czas spłaty pozostałych pożyczek, a w związku z tym raty są mniejsze. Staraj się jednak nie dopuszczać do sytuacji, w których będziesz musiał z niego korzystać, ponieważ ostatecznie podwyższy to Twoje koszty.

Kredyt dla firmy? Też taki jest

Jeśli z kolei posiadasz firmę, możesz wziąć kredyt dla firm. Dzięki temu będziesz mógł opłacić surowce, czy pracowników albo rozbudować firm. Jego spłata powinna pójść bez problemu, jeśli weźmiesz odpowiedni kredyt dla firm z niskim oprocentowaniem. Pożyczka dla firm to dobry sposób na rozkręcenie swojego biznesu, jeśli posiadasz ograniczone fundusze inwestycyjne.

Rodzaje kredytów są dopasowane do potrzeb i możliwości osoby, która się na takowy decyduje. Jeśli już wiesz, jaki kredyt może sprawdzić się w Twoim przypadku, możesz szybko wybrać najlepszy kredyt dla siebie — kredyt gotówkowy na dowolny cel.

E-kredyty gotówkowe szybko i wygodnie: Najlepszy kredyt gotówkowy dla całej rodziny w wyjątkowo dobrej cenie i z zasadami czarno na białym

Kalkulatory, oferty, dane kontaktowe i informacje o ofercie

Wiadomości, produkty, stopy procentowe, rachunki firmowe, konta (osobiste, oszczędnościowe, młodzieżowe), kredyty (hipoteczne, inwestycyjne, konsumpcyjne, lombardowe, obrotowe, w rachunku bieżącym, w rachunku kredytowym, społeczne, konsumenckie), pożyczki (bankowe, pozabankowe, społecznościowe), chwilówki, karty (kredytowe, debetowe, przedpłacone) dla klientów indywidualnych, instytucjonalnych i na okaziciela (dotyczy niektórych kart przedpłaconych).

Lokaty, kalkulator rat kredytu gotówkowego, kalkulator rat kredytu hipotecznego, kalkulator lokat, kalkulator walut, porównywarka pożyczek pozabankowych, porównywarka kont osobistych, rankingi.

Który bank jest najlepszy? Sprawdź bezpłatnie!

Porównaj ofert banków komercyjnych, wyspecjalizowanych (hipoteczne, inwestycyjne, samochodowe, wspierające budownictwo mieszkaniowe) oraz banków spółdzielczych.

Porównanie banków - Wiele banków w jednym miejscu!

Pokaż #
Tytuł Autor Odsłony
FASING: Umowa znacząca Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 375
Diaby: wkrótce termin konferencji ws. reformy emerytalnej Bankier.pl - Finanse osobiste 369
BORYSZEW: Rejestracja praw do akcji serii E Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 380
BORYSZEW: Korekta raportu bieżącego nr 16/2010 Zakończenie subskrypcji akcji serii E Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 387
Kolej: będą dodatkowe pociągi na uroczystości pogrzebowe Bankier.pl - Wiadomości dnia 368
Visa potwierdza: międzybankowa opłata bankomatowa będzie obniżona Get-Money.pl 471
GUS: Eksport wzrósł o 7,4%, import - o 4,9% w I-II Bankier.pl - Wiadomości dnia 347
NBP: 106 mln euro nadwyżki obrotów bieżących w lutym'10 Bankier.pl - Wiadomości dnia 376
Eksport wzrósł w o 20,1%, import o 22,3% w lutym Bankier.pl - Wiadomości dnia 399
Wiesiołek: NBP będzie realizował wszystkie zadania banku centralnego Bankier.pl - Wiadomości dnia 359
MSP sprzedało akcje Orbisu za 729 tys. zł, zakończyło prywatyzację spółki Bankier.pl - Finanse osobiste 366
POLICE: Akcjonariusze powyżej 5% na NWZ Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 419
PKOBP (PKO BP SA): Zgoda Komisji Nadzoru Finansowego na pełnienie funkcji Prezesa Zarządu Banku Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 326
Pogrzeb pary prezydenckiej w niedzielę na Wawelu Bankier.pl - Wiadomości dnia 347
Kardynał Dziwisz: Maria i Lech Kaczyńscy zostaną pochowani na Wawelu Bankier.pl - Wiadomości dnia 329
POLICE: Uchwały podjęte przez NWZ Z.Ch. "Police" S.A. w dniu 13 kwietnia 2010 roku Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 333
Czy istnieje możliwość zmniejszenia limitu na karcie kredytowej? Bankier.pl - Finanse osobiste 375
W Arabii Saudyjskiej wyspa, a w Polsce garaż do mieszkania gratis Bankier.pl - Finanse osobiste 348
Przelewy europejskie SEPA w DZ Banku Bankier.pl - Finanse osobiste 422
PKNORLEN: Wykaz informacji przekazanych przez PKN ORLEN S.A. do publicznej wiadomości w 2009 roku Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 280

Warto przeczytać: