Banki

Aktualności prosto z banków, informacje o najnowszych promocjach, porównania i analizy produktów bankowych, porady, rankingi, najtańsze kredyty. Podpowiadamy między innymi: jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt, którą pożyczkę pozabankową wybrać, po który kredyt warto sięgnąć, w jakim banku założyć konto osobiste i jak załatwić debet w kilkadziesiąt sekund?

Nie wiesz, jak wziąć kredyt? Zacznij od dowiedzenia się, jakie w ogóle masz możliwości. Jakie są rodzaje kredytów? Różne rodzaje kredytów działają na różne sposoby, dlatego dobrze zrobisz, jeśli zorientujesz się, jak to dokładnie wygląda. Dzięki temu będziesz mógł dokonać świadomego wyboru, który naprawdę pomoże Ci w twoich życiowych planach.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny? – popularny rodzaj

Rodzaje kredytów są różne, ale jednym z najpopularniejszych ogólnych typów jest kredyt konsumpcyjny. O co w nim chodzi? To pożyczka gotówkowa, którą weźmiesz na zakup sprzętu gospodarstwa domowego, nowych mebli lub na wyjazd na wczasy. Już sama nazwa kredytu konsumpcyjnego właśnie to sugeruje. Zazwyczaj nie jest on zbyt wysoki, a zabezpieczeniem dla banku są środki, które aktualnie znajdują się na twoim koncie.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny (kredyt gotówkowy)? Możesz to zrobić na wiele różnych sposobów — w oddziela banku lub przez Internet. Możesz wypłacić pieniądze w banku, wykorzystać kartę kredytową albo swój rachunek bieżący. Specyficznym rodzajem tego typu pożyczki jest kredyt samochodowy oraz kredyt na remont i kredyt na wakacje.

Kredyt na mieszkanie, czyli kredyt hipoteczny

Kredyt na mieszkanie jest inaczej nazywany kredytem hipotecznym. W jego przypadku zabezpieczeniem banku jest kupowana nieruchomość. Z czym to będzie się wiązało? Przede wszystkim Twoje mieszkanie czy dom nie będzie w pełni twoją własnością, dopóki nie spłacisz kredytu hipotecznego. Jeśli będziesz miał problem ze spłatą raty, bank może przejąć nieruchomości, a następnie ją sprzedać, aby odzyskać część pieniędzy. Dla wielu osób to jednak jedyna droga do posiadania swojego własnego mieszkania.

Rodzaje kredytów – gdy masz problem z finansami

Czasem życie nie toczy się tak, jak powinno. Gdy tracisz płynność finansową, może okazać się, że zadłużysz się z powodu wziętych kredytów. Wtedy właśnie możesz wziąć pożyczkę, która pomoże ci w odzyskaniu stabilności. Taki kredyt nazywa się konsolidacyjnym. Zazwyczaj polega on na tym, że wydłuża się Twój czas spłaty pozostałych pożyczek, a w związku z tym raty są mniejsze. Staraj się jednak nie dopuszczać do sytuacji, w których będziesz musiał z niego korzystać, ponieważ ostatecznie podwyższy to Twoje koszty.

Kredyt dla firmy? Też taki jest

Jeśli z kolei posiadasz firmę, możesz wziąć kredyt dla firm. Dzięki temu będziesz mógł opłacić surowce, czy pracowników albo rozbudować firm. Jego spłata powinna pójść bez problemu, jeśli weźmiesz odpowiedni kredyt dla firm z niskim oprocentowaniem. Pożyczka dla firm to dobry sposób na rozkręcenie swojego biznesu, jeśli posiadasz ograniczone fundusze inwestycyjne.

Rodzaje kredytów są dopasowane do potrzeb i możliwości osoby, która się na takowy decyduje. Jeśli już wiesz, jaki kredyt może sprawdzić się w Twoim przypadku, możesz szybko wybrać najlepszy kredyt dla siebie — kredyt gotówkowy na dowolny cel.

E-kredyty gotówkowe szybko i wygodnie: Najlepszy kredyt gotówkowy dla całej rodziny w wyjątkowo dobrej cenie i z zasadami czarno na białym

Kalkulatory, oferty, dane kontaktowe i informacje o ofercie

Wiadomości, produkty, stopy procentowe, rachunki firmowe, konta (osobiste, oszczędnościowe, młodzieżowe), kredyty (hipoteczne, inwestycyjne, konsumpcyjne, lombardowe, obrotowe, w rachunku bieżącym, w rachunku kredytowym, społeczne, konsumenckie), pożyczki (bankowe, pozabankowe, społecznościowe), chwilówki, karty (kredytowe, debetowe, przedpłacone) dla klientów indywidualnych, instytucjonalnych i na okaziciela (dotyczy niektórych kart przedpłaconych).

Lokaty, kalkulator rat kredytu gotówkowego, kalkulator rat kredytu hipotecznego, kalkulator lokat, kalkulator walut, porównywarka pożyczek pozabankowych, porównywarka kont osobistych, rankingi.

Który bank jest najlepszy? Sprawdź bezpłatnie!

Porównaj ofert banków komercyjnych, wyspecjalizowanych (hipoteczne, inwestycyjne, samochodowe, wspierające budownictwo mieszkaniowe) oraz banków spółdzielczych.

Porównanie banków - Wiele banków w jednym miejscu!

Pokaż #
Tytuł Autor Odsłony
Koalicja przejęła całą władzę, więc czekamy na reformy Bankier.pl - Wiadomości dnia 350
Ekonomiści zastanawiają się, czy RPP nie złamała prawa Bankier.pl - Wiadomości dnia 352
ENERGOPN: Projekty uchwał będących przedmiotem obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 291
ENERGOPN: Zwołanie Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 369
Meritum Bank będzie miał nowego inwestora Bankier.pl - Finanse osobiste 382
Czy Raiffeisen stanie się właścicielem BZ WBK? Bankier.pl - Wiadomości dnia 366
Spadkodawca będzie miał wiekszy wpływ na podział spadku Bankier.pl - Wiadomości dnia 327
PRONOX TECHNOLOGY S.A.: Zawarcie warunkowej umowy sprzedaży nieruchomości Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 362
CERSANIT: Ustalenie jednolitego tekstu Statutu Cersanit S.A Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 388
WODKAN: Wykaz informacji przekazanych do publicznej wiadomości w 2009r. Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 325
NFI EMF: Powołanie Prezesa Zarządu Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 391
BRE: Zmiana okresu obowiązywania umowy kredytowej z Commerzbankiem AG Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 378
HANDLOWY: Temat: Informacja o deklarowanej dywidendzie z podziału zysku za 2009 rok Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 306
SWISSMED: Zmiana znaczącej umowy budowa Centrum Medycznego Warszawa Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 483
GDDKiA: Alpine Bau chce unieważnienia przetargu na odcinek autostrady A1 Bankier.pl - Wiadomości dnia 455
Bankowcy współczują z powodu straty, którą poniosła Polska Bankier.pl - Finanse osobiste 370
Oferty PZU i Taurona źle wpłyną na koniunkturę giełdową Bankier.pl - Finanse osobiste 354
Jest zgoda na powołanie Zbigniewa Jagiełło na prezesa PKO BP Bankier.pl - Finanse osobiste 341
KERNEL HOLDING S.A.: ZAWIADOMIENIE O DOKONANIU TRANSAKCJI PRZEZ POSIADACZA INFORMACJI POUFNYCH Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 360
KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Kulczyk Oil Venture Bankier.pl - Finanse osobiste 377

Warto przeczytać: