Banki

Aktualności prosto z banków, informacje o najnowszych promocjach, porównania i analizy produktów bankowych, porady, rankingi, najtańsze kredyty. Podpowiadamy między innymi: jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt, którą pożyczkę pozabankową wybrać, po który kredyt warto sięgnąć, w jakim banku założyć konto osobiste i jak załatwić debet w kilkadziesiąt sekund?

Nie wiesz, jak wziąć kredyt? Zacznij od dowiedzenia się, jakie w ogóle masz możliwości. Jakie są rodzaje kredytów? Różne rodzaje kredytów działają na różne sposoby, dlatego dobrze zrobisz, jeśli zorientujesz się, jak to dokładnie wygląda. Dzięki temu będziesz mógł dokonać świadomego wyboru, który naprawdę pomoże Ci w twoich życiowych planach.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny? – popularny rodzaj

Rodzaje kredytów są różne, ale jednym z najpopularniejszych ogólnych typów jest kredyt konsumpcyjny. O co w nim chodzi? To pożyczka gotówkowa, którą weźmiesz na zakup sprzętu gospodarstwa domowego, nowych mebli lub na wyjazd na wczasy. Już sama nazwa kredytu konsumpcyjnego właśnie to sugeruje. Zazwyczaj nie jest on zbyt wysoki, a zabezpieczeniem dla banku są środki, które aktualnie znajdują się na twoim koncie.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny (kredyt gotówkowy)? Możesz to zrobić na wiele różnych sposobów — w oddziela banku lub przez Internet. Możesz wypłacić pieniądze w banku, wykorzystać kartę kredytową albo swój rachunek bieżący. Specyficznym rodzajem tego typu pożyczki jest kredyt samochodowy oraz kredyt na remont i kredyt na wakacje.

Kredyt na mieszkanie, czyli kredyt hipoteczny

Kredyt na mieszkanie jest inaczej nazywany kredytem hipotecznym. W jego przypadku zabezpieczeniem banku jest kupowana nieruchomość. Z czym to będzie się wiązało? Przede wszystkim Twoje mieszkanie czy dom nie będzie w pełni twoją własnością, dopóki nie spłacisz kredytu hipotecznego. Jeśli będziesz miał problem ze spłatą raty, bank może przejąć nieruchomości, a następnie ją sprzedać, aby odzyskać część pieniędzy. Dla wielu osób to jednak jedyna droga do posiadania swojego własnego mieszkania.

Rodzaje kredytów – gdy masz problem z finansami

Czasem życie nie toczy się tak, jak powinno. Gdy tracisz płynność finansową, może okazać się, że zadłużysz się z powodu wziętych kredytów. Wtedy właśnie możesz wziąć pożyczkę, która pomoże ci w odzyskaniu stabilności. Taki kredyt nazywa się konsolidacyjnym. Zazwyczaj polega on na tym, że wydłuża się Twój czas spłaty pozostałych pożyczek, a w związku z tym raty są mniejsze. Staraj się jednak nie dopuszczać do sytuacji, w których będziesz musiał z niego korzystać, ponieważ ostatecznie podwyższy to Twoje koszty.

Kredyt dla firmy? Też taki jest

Jeśli z kolei posiadasz firmę, możesz wziąć kredyt dla firm. Dzięki temu będziesz mógł opłacić surowce, czy pracowników albo rozbudować firm. Jego spłata powinna pójść bez problemu, jeśli weźmiesz odpowiedni kredyt dla firm z niskim oprocentowaniem. Pożyczka dla firm to dobry sposób na rozkręcenie swojego biznesu, jeśli posiadasz ograniczone fundusze inwestycyjne.

Rodzaje kredytów są dopasowane do potrzeb i możliwości osoby, która się na takowy decyduje. Jeśli już wiesz, jaki kredyt może sprawdzić się w Twoim przypadku, możesz szybko wybrać najlepszy kredyt dla siebie — kredyt gotówkowy na dowolny cel.

E-kredyty gotówkowe szybko i wygodnie: Najlepszy kredyt gotówkowy dla całej rodziny w wyjątkowo dobrej cenie i z zasadami czarno na białym

Kalkulatory, oferty, dane kontaktowe i informacje o ofercie

Wiadomości, produkty, stopy procentowe, rachunki firmowe, konta (osobiste, oszczędnościowe, młodzieżowe), kredyty (hipoteczne, inwestycyjne, konsumpcyjne, lombardowe, obrotowe, w rachunku bieżącym, w rachunku kredytowym, społeczne, konsumenckie), pożyczki (bankowe, pozabankowe, społecznościowe), chwilówki, karty (kredytowe, debetowe, przedpłacone) dla klientów indywidualnych, instytucjonalnych i na okaziciela (dotyczy niektórych kart przedpłaconych).

Lokaty, kalkulator rat kredytu gotówkowego, kalkulator rat kredytu hipotecznego, kalkulator lokat, kalkulator walut, porównywarka pożyczek pozabankowych, porównywarka kont osobistych, rankingi.

Który bank jest najlepszy? Sprawdź bezpłatnie!

Porównaj ofert banków komercyjnych, wyspecjalizowanych (hipoteczne, inwestycyjne, samochodowe, wspierające budownictwo mieszkaniowe) oraz banków spółdzielczych.

Porównanie banków - Wiele banków w jednym miejscu!

Pokaż #
Tytuł Autor Odsłony
Gdy dziecko zarobi za granicą, rodzice nie skorzystają z ulgi Bankier.pl - Finanse osobiste 369
Roczne zeznanie podatkowe można złożyć przez pełnomocnika Bankier.pl - Finanse osobiste 367
GASTEL ŻURAWIE S.A.: Zawarcie umowy przedwstępnej sprzedaży udziałów Spółki Gastel Hotele Sp. z o.o. Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 347
Platforma Comarch już w UNIQA Bankier.pl - Finanse osobiste 397
GASTEL ŻURAWIE S.A.: Uzupełnienie raportu bieżącego nr 44/2010 z dnia 8 kwietnia 2010 roku Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 296
MULTIMEDIA POLSKA S.A.: Zawarcie umowy o przeprowadzenie programu emisji obligacji Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 361
MULTIMEDIA POLSKA S.A.: Treść projektów uchwał Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Multimedia Polska S.A. zwołanego na dzień 10 maja 2010 roku Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 322
MULTIMEDIA POLSKA S.A.: Zwołanie Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Multimedia Polska S.A. na dzień 10 maja 2010 roku Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 320
Renta rodzinna nie dla małżonków bez więzi emocjonalnej Bankier.pl - Finanse osobiste 423
Grupa Lotos obniża od środy ceny paliw Bankier.pl - Finanse osobiste 391
Boni: Z wyborem prezesa NBP nie należy się spieszyć Bankier.pl - Wiadomości dnia 393
Osiem godzin oczekiwania na pożegnanie pary prezydenckiej Bankier.pl - Wiadomości dnia 349
INTEGER.PL S.A.: Pozyskanie środków z Funduszy Unijnych Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 407
NEW WORLD RESOURCES N.V.: Update on 2010 Prices Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 369
Lot prezydenckiego tupolewa nie był ubezpieczony Bankier.pl - Finanse osobiste 367
Oferta PZU może przypominać euforię wokół Banku Śląskiego Bankier.pl - Finanse osobiste 392
Barack Obama weźmie udział w pogrzebie prezydenta Lecha Kaczyńskiego Bankier.pl - Wiadomości dnia 374
Miliardowa dywidenda PKO BP Bankier.pl - Finanse osobiste 433
Zmiana oprocentowania lokat w Allianz Banku Bankier.pl - Finanse osobiste 371
Lekarze POZ nie chcą leczyć w nocy, ale nie chcą też oddać pieniędzy Bankier.pl - Finanse osobiste 350

Warto przeczytać: