Banki

Aktualności prosto z banków, informacje o najnowszych promocjach, porównania i analizy produktów bankowych, porady, rankingi, najtańsze kredyty. Podpowiadamy między innymi: jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt, którą pożyczkę pozabankową wybrać, po który kredyt warto sięgnąć, w jakim banku założyć konto osobiste i jak załatwić debet w kilkadziesiąt sekund?

Nie wiesz, jak wziąć kredyt? Zacznij od dowiedzenia się, jakie w ogóle masz możliwości. Jakie są rodzaje kredytów? Różne rodzaje kredytów działają na różne sposoby, dlatego dobrze zrobisz, jeśli zorientujesz się, jak to dokładnie wygląda. Dzięki temu będziesz mógł dokonać świadomego wyboru, który naprawdę pomoże Ci w twoich życiowych planach.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny? – popularny rodzaj

Rodzaje kredytów są różne, ale jednym z najpopularniejszych ogólnych typów jest kredyt konsumpcyjny. O co w nim chodzi? To pożyczka gotówkowa, którą weźmiesz na zakup sprzętu gospodarstwa domowego, nowych mebli lub na wyjazd na wczasy. Już sama nazwa kredytu konsumpcyjnego właśnie to sugeruje. Zazwyczaj nie jest on zbyt wysoki, a zabezpieczeniem dla banku są środki, które aktualnie znajdują się na twoim koncie.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny (kredyt gotówkowy)? Możesz to zrobić na wiele różnych sposobów — w oddziela banku lub przez Internet. Możesz wypłacić pieniądze w banku, wykorzystać kartę kredytową albo swój rachunek bieżący. Specyficznym rodzajem tego typu pożyczki jest kredyt samochodowy oraz kredyt na remont i kredyt na wakacje.

Kredyt na mieszkanie, czyli kredyt hipoteczny

Kredyt na mieszkanie jest inaczej nazywany kredytem hipotecznym. W jego przypadku zabezpieczeniem banku jest kupowana nieruchomość. Z czym to będzie się wiązało? Przede wszystkim Twoje mieszkanie czy dom nie będzie w pełni twoją własnością, dopóki nie spłacisz kredytu hipotecznego. Jeśli będziesz miał problem ze spłatą raty, bank może przejąć nieruchomości, a następnie ją sprzedać, aby odzyskać część pieniędzy. Dla wielu osób to jednak jedyna droga do posiadania swojego własnego mieszkania.

Rodzaje kredytów – gdy masz problem z finansami

Czasem życie nie toczy się tak, jak powinno. Gdy tracisz płynność finansową, może okazać się, że zadłużysz się z powodu wziętych kredytów. Wtedy właśnie możesz wziąć pożyczkę, która pomoże ci w odzyskaniu stabilności. Taki kredyt nazywa się konsolidacyjnym. Zazwyczaj polega on na tym, że wydłuża się Twój czas spłaty pozostałych pożyczek, a w związku z tym raty są mniejsze. Staraj się jednak nie dopuszczać do sytuacji, w których będziesz musiał z niego korzystać, ponieważ ostatecznie podwyższy to Twoje koszty.

Kredyt dla firmy? Też taki jest

Jeśli z kolei posiadasz firmę, możesz wziąć kredyt dla firm. Dzięki temu będziesz mógł opłacić surowce, czy pracowników albo rozbudować firm. Jego spłata powinna pójść bez problemu, jeśli weźmiesz odpowiedni kredyt dla firm z niskim oprocentowaniem. Pożyczka dla firm to dobry sposób na rozkręcenie swojego biznesu, jeśli posiadasz ograniczone fundusze inwestycyjne.

Rodzaje kredytów są dopasowane do potrzeb i możliwości osoby, która się na takowy decyduje. Jeśli już wiesz, jaki kredyt może sprawdzić się w Twoim przypadku, możesz szybko wybrać najlepszy kredyt dla siebie — kredyt gotówkowy na dowolny cel.

E-kredyty gotówkowe szybko i wygodnie: Najlepszy kredyt gotówkowy dla całej rodziny w wyjątkowo dobrej cenie i z zasadami czarno na białym

Kalkulatory, oferty, dane kontaktowe i informacje o ofercie

Wiadomości, produkty, stopy procentowe, rachunki firmowe, konta (osobiste, oszczędnościowe, młodzieżowe), kredyty (hipoteczne, inwestycyjne, konsumpcyjne, lombardowe, obrotowe, w rachunku bieżącym, w rachunku kredytowym, społeczne, konsumenckie), pożyczki (bankowe, pozabankowe, społecznościowe), chwilówki, karty (kredytowe, debetowe, przedpłacone) dla klientów indywidualnych, instytucjonalnych i na okaziciela (dotyczy niektórych kart przedpłaconych).

Lokaty, kalkulator rat kredytu gotówkowego, kalkulator rat kredytu hipotecznego, kalkulator lokat, kalkulator walut, porównywarka pożyczek pozabankowych, porównywarka kont osobistych, rankingi.

Który bank jest najlepszy? Sprawdź bezpłatnie!

Porównaj ofert banków komercyjnych, wyspecjalizowanych (hipoteczne, inwestycyjne, samochodowe, wspierające budownictwo mieszkaniowe) oraz banków spółdzielczych.

Porównanie banków - Wiele banków w jednym miejscu!

Pokaż #
Tytuł Autor Odsłony
CYFROWY POLSAT S.A.: Informacje o zmianie udziałów Polaris Finance B.V. w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Spółki Cyfrowy Polsat S.A. Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 364
CEDC: Raport bieżący CEDC - CEDC informuje o złożeniu raportu bieżącego na Formularzu 8-K w Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 285
ASSECO POLAND: Zatwierdzenie prospektu emisyjnego Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 624
MAXIPIZZA S.A.: Treść ogłoszenia o zwołaniu NWZA Maxipizza S.A. na dzień 10.05.2010r. Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 335
MAXIPIZZA S.A.: Zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 411
ATLANTIS ENERGY S.A.: Korekta Raportu Bieżącego Nr 14 /2010 z dnia 13-04-2010 r Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 333
Alior Bank wdrożył nową platformę Teradata Bankier.pl - Finanse osobiste 601
W krakowskich hotelach brakuje wolnych pokoi Bankier.pl - Wiadomości dnia 431
SECO/WARWICK S.A.: Zawiadomienie o przekroczeniu 5% w ogólnej liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu SECO/WARWICK S.A. Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 296
ATM: Rekomendacja Zarządu w sprawie dywidendy za rok 2009 Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 351
Żałoba została przedłużona do niedzieli do północy Bankier.pl - Wiadomości dnia 357
TUP: Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 416
TUP: Korekta raportu rocznego za 2009r. Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 388
Rozszerzona oferta funduszy Pioneer dostępna od kwietnia w Pekao SA Bankier.pl - Finanse osobiste 345
BANK BPH: Propozycja Zarządu Banku BPH w sprawie podziału zysku za 2009 rok Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 365
IGROUP: Zakończenie subskrypcji akcji serii H Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 365
OPONEO.PL S.A.: Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 454
Bernanke: Ożywienie w USA będzie kontynuowane Bankier.pl - Wiadomości dnia 331
WIG20 na najwyższym poziomie od września 2008 r. Bankier.pl - Wiadomości dnia 375
ZUS ułatwi wypłatę świadczeń rodzinom ofiar wypadku w Smoleńsku Bankier.pl - Finanse osobiste 363

Warto przeczytać: