Banki

Aktualności prosto z banków, informacje o najnowszych promocjach, porównania i analizy produktów bankowych, porady, rankingi, najtańsze kredyty. Podpowiadamy między innymi: jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt, którą pożyczkę pozabankową wybrać, po który kredyt warto sięgnąć, w jakim banku założyć konto osobiste i jak załatwić debet w kilkadziesiąt sekund?

Nie wiesz, jak wziąć kredyt? Zacznij od dowiedzenia się, jakie w ogóle masz możliwości. Jakie są rodzaje kredytów? Różne rodzaje kredytów działają na różne sposoby, dlatego dobrze zrobisz, jeśli zorientujesz się, jak to dokładnie wygląda. Dzięki temu będziesz mógł dokonać świadomego wyboru, który naprawdę pomoże Ci w twoich życiowych planach.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny? – popularny rodzaj

Rodzaje kredytów są różne, ale jednym z najpopularniejszych ogólnych typów jest kredyt konsumpcyjny. O co w nim chodzi? To pożyczka gotówkowa, którą weźmiesz na zakup sprzętu gospodarstwa domowego, nowych mebli lub na wyjazd na wczasy. Już sama nazwa kredytu konsumpcyjnego właśnie to sugeruje. Zazwyczaj nie jest on zbyt wysoki, a zabezpieczeniem dla banku są środki, które aktualnie znajdują się na twoim koncie.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny (kredyt gotówkowy)? Możesz to zrobić na wiele różnych sposobów — w oddziela banku lub przez Internet. Możesz wypłacić pieniądze w banku, wykorzystać kartę kredytową albo swój rachunek bieżący. Specyficznym rodzajem tego typu pożyczki jest kredyt samochodowy oraz kredyt na remont i kredyt na wakacje.

Kredyt na mieszkanie, czyli kredyt hipoteczny

Kredyt na mieszkanie jest inaczej nazywany kredytem hipotecznym. W jego przypadku zabezpieczeniem banku jest kupowana nieruchomość. Z czym to będzie się wiązało? Przede wszystkim Twoje mieszkanie czy dom nie będzie w pełni twoją własnością, dopóki nie spłacisz kredytu hipotecznego. Jeśli będziesz miał problem ze spłatą raty, bank może przejąć nieruchomości, a następnie ją sprzedać, aby odzyskać część pieniędzy. Dla wielu osób to jednak jedyna droga do posiadania swojego własnego mieszkania.

Rodzaje kredytów – gdy masz problem z finansami

Czasem życie nie toczy się tak, jak powinno. Gdy tracisz płynność finansową, może okazać się, że zadłużysz się z powodu wziętych kredytów. Wtedy właśnie możesz wziąć pożyczkę, która pomoże ci w odzyskaniu stabilności. Taki kredyt nazywa się konsolidacyjnym. Zazwyczaj polega on na tym, że wydłuża się Twój czas spłaty pozostałych pożyczek, a w związku z tym raty są mniejsze. Staraj się jednak nie dopuszczać do sytuacji, w których będziesz musiał z niego korzystać, ponieważ ostatecznie podwyższy to Twoje koszty.

Kredyt dla firmy? Też taki jest

Jeśli z kolei posiadasz firmę, możesz wziąć kredyt dla firm. Dzięki temu będziesz mógł opłacić surowce, czy pracowników albo rozbudować firm. Jego spłata powinna pójść bez problemu, jeśli weźmiesz odpowiedni kredyt dla firm z niskim oprocentowaniem. Pożyczka dla firm to dobry sposób na rozkręcenie swojego biznesu, jeśli posiadasz ograniczone fundusze inwestycyjne.

Rodzaje kredytów są dopasowane do potrzeb i możliwości osoby, która się na takowy decyduje. Jeśli już wiesz, jaki kredyt może sprawdzić się w Twoim przypadku, możesz szybko wybrać najlepszy kredyt dla siebie — kredyt gotówkowy na dowolny cel.

E-kredyty gotówkowe szybko i wygodnie: Najlepszy kredyt gotówkowy dla całej rodziny w wyjątkowo dobrej cenie i z zasadami czarno na białym

Kalkulatory, oferty, dane kontaktowe i informacje o ofercie

Wiadomości, produkty, stopy procentowe, rachunki firmowe, konta (osobiste, oszczędnościowe, młodzieżowe), kredyty (hipoteczne, inwestycyjne, konsumpcyjne, lombardowe, obrotowe, w rachunku bieżącym, w rachunku kredytowym, społeczne, konsumenckie), pożyczki (bankowe, pozabankowe, społecznościowe), chwilówki, karty (kredytowe, debetowe, przedpłacone) dla klientów indywidualnych, instytucjonalnych i na okaziciela (dotyczy niektórych kart przedpłaconych).

Lokaty, kalkulator rat kredytu gotówkowego, kalkulator rat kredytu hipotecznego, kalkulator lokat, kalkulator walut, porównywarka pożyczek pozabankowych, porównywarka kont osobistych, rankingi.

Który bank jest najlepszy? Sprawdź bezpłatnie!

Porównaj ofert banków komercyjnych, wyspecjalizowanych (hipoteczne, inwestycyjne, samochodowe, wspierające budownictwo mieszkaniowe) oraz banków spółdzielczych.

Porównanie banków - Wiele banków w jednym miejscu!

Pokaż #
Tytuł Autor Odsłony
Ciąg dalszy awantury RPP i NBP Bankier.pl - Wiadomości dnia 472
PKP Polskie Linie Kolejowe pożyczy miliard euro Bankier.pl - Wiadomości dnia 452
Analitycy: cena akcji PZU wyniesie około 322 zł Bankier.pl - Finanse osobiste 765
NBP światowym liderem - wg raportu Rosjan Bankier.pl - Finanse osobiste 452
Amerykański gigant powalczy o polskie miliardy Bankier.pl - Finanse osobiste 471
Nowe rozdanie w PiS i Lewicy Bankier.pl - Wiadomości dnia 456
Bank pomoże zapłacić podatek Bankier.pl - Finanse osobiste 474
Dziś GPW obchodzi 19. urodziny Bankier.pl - Finanse osobiste 485
BOMI: Informacja od znaczącego akcjonariusza Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 460
IMMOEAST AG: Fuzja Immoeast AG i Immofinanz AG Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 342
Wall Street nie przejęło się wieściami z gospodarki Bankier.pl - Wiadomości dnia 349
TUP: Zwołanie Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy TUP S.A. Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 346
MEDIATEL: Zmiana stanu posiadania akcji Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 382
BANK PEKAO SA: Informacja o nabyciu/sprzedaży instrumentów finansowych Banku Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 328
BANK PEKAO SA: Wykaz informacji podanych do publicznej wiadomości w roku 2009 Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 326
CASH FLOW S.A.: Oddalenie pozwu o ustalenie / stwierdzenie nieistnienia uchwały Rady nadzorczej aktualizacja informcji Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 337
WIKANA: Rezygnacja z pełnienia obowiązków prokurenta Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 376
DOM DEVELOPMENT S.A.: Uchwała Zarządu dotycząca wypłaty dywidendy Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 346
EUROCASH: Zakończenie subskrypcji akcji motywacyjnych serii D Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 436
WIKANA: Podpisanie znaczącej umowy Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 387

Warto przeczytać: