Banki

Aktualności prosto z banków, informacje o najnowszych promocjach, porównania i analizy produktów bankowych, porady, rankingi, najtańsze kredyty. Podpowiadamy między innymi: jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt, którą pożyczkę pozabankową wybrać, po który kredyt warto sięgnąć, w jakim banku założyć konto osobiste i jak załatwić debet w kilkadziesiąt sekund?

Nie wiesz, jak wziąć kredyt? Zacznij od dowiedzenia się, jakie w ogóle masz możliwości. Jakie są rodzaje kredytów? Różne rodzaje kredytów działają na różne sposoby, dlatego dobrze zrobisz, jeśli zorientujesz się, jak to dokładnie wygląda. Dzięki temu będziesz mógł dokonać świadomego wyboru, który naprawdę pomoże Ci w twoich życiowych planach.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny? – popularny rodzaj

Rodzaje kredytów są różne, ale jednym z najpopularniejszych ogólnych typów jest kredyt konsumpcyjny. O co w nim chodzi? To pożyczka gotówkowa, którą weźmiesz na zakup sprzętu gospodarstwa domowego, nowych mebli lub na wyjazd na wczasy. Już sama nazwa kredytu konsumpcyjnego właśnie to sugeruje. Zazwyczaj nie jest on zbyt wysoki, a zabezpieczeniem dla banku są środki, które aktualnie znajdują się na twoim koncie.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny (kredyt gotówkowy)? Możesz to zrobić na wiele różnych sposobów — w oddziela banku lub przez Internet. Możesz wypłacić pieniądze w banku, wykorzystać kartę kredytową albo swój rachunek bieżący. Specyficznym rodzajem tego typu pożyczki jest kredyt samochodowy oraz kredyt na remont i kredyt na wakacje.

Kredyt na mieszkanie, czyli kredyt hipoteczny

Kredyt na mieszkanie jest inaczej nazywany kredytem hipotecznym. W jego przypadku zabezpieczeniem banku jest kupowana nieruchomość. Z czym to będzie się wiązało? Przede wszystkim Twoje mieszkanie czy dom nie będzie w pełni twoją własnością, dopóki nie spłacisz kredytu hipotecznego. Jeśli będziesz miał problem ze spłatą raty, bank może przejąć nieruchomości, a następnie ją sprzedać, aby odzyskać część pieniędzy. Dla wielu osób to jednak jedyna droga do posiadania swojego własnego mieszkania.

Rodzaje kredytów – gdy masz problem z finansami

Czasem życie nie toczy się tak, jak powinno. Gdy tracisz płynność finansową, może okazać się, że zadłużysz się z powodu wziętych kredytów. Wtedy właśnie możesz wziąć pożyczkę, która pomoże ci w odzyskaniu stabilności. Taki kredyt nazywa się konsolidacyjnym. Zazwyczaj polega on na tym, że wydłuża się Twój czas spłaty pozostałych pożyczek, a w związku z tym raty są mniejsze. Staraj się jednak nie dopuszczać do sytuacji, w których będziesz musiał z niego korzystać, ponieważ ostatecznie podwyższy to Twoje koszty.

Kredyt dla firmy? Też taki jest

Jeśli z kolei posiadasz firmę, możesz wziąć kredyt dla firm. Dzięki temu będziesz mógł opłacić surowce, czy pracowników albo rozbudować firm. Jego spłata powinna pójść bez problemu, jeśli weźmiesz odpowiedni kredyt dla firm z niskim oprocentowaniem. Pożyczka dla firm to dobry sposób na rozkręcenie swojego biznesu, jeśli posiadasz ograniczone fundusze inwestycyjne.

Rodzaje kredytów są dopasowane do potrzeb i możliwości osoby, która się na takowy decyduje. Jeśli już wiesz, jaki kredyt może sprawdzić się w Twoim przypadku, możesz szybko wybrać najlepszy kredyt dla siebie — kredyt gotówkowy na dowolny cel.

E-kredyty gotówkowe szybko i wygodnie: Najlepszy kredyt gotówkowy dla całej rodziny w wyjątkowo dobrej cenie i z zasadami czarno na białym

Kalkulatory, oferty, dane kontaktowe i informacje o ofercie

Wiadomości, produkty, stopy procentowe, rachunki firmowe, konta (osobiste, oszczędnościowe, młodzieżowe), kredyty (hipoteczne, inwestycyjne, konsumpcyjne, lombardowe, obrotowe, w rachunku bieżącym, w rachunku kredytowym, społeczne, konsumenckie), pożyczki (bankowe, pozabankowe, społecznościowe), chwilówki, karty (kredytowe, debetowe, przedpłacone) dla klientów indywidualnych, instytucjonalnych i na okaziciela (dotyczy niektórych kart przedpłaconych).

Lokaty, kalkulator rat kredytu gotówkowego, kalkulator rat kredytu hipotecznego, kalkulator lokat, kalkulator walut, porównywarka pożyczek pozabankowych, porównywarka kont osobistych, rankingi.

Który bank jest najlepszy? Sprawdź bezpłatnie!

Porównaj ofert banków komercyjnych, wyspecjalizowanych (hipoteczne, inwestycyjne, samochodowe, wspierające budownictwo mieszkaniowe) oraz banków spółdzielczych.

Porównanie banków - Wiele banków w jednym miejscu!

Pokaż #
Tytuł Autor Odsłony
ZELMER: Znaczne pakiety akcji Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 363
FON: Zwołanie Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Spółki FON S.A. Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 319
FON: Informacja o podjętych uchwałach i decyzjach na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy z dnia 16 kwietnia 2010 roku o godz 10:00 Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 340
ECM S.A.: Zawiadomienie od Pani Sylwii Rezanko-Cygan Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 416
ECM S.A.: Zawiadomienie od Pani Małgorzaty Grad o zmianie posiadanego pakietu akcji Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 300
ECM S.A.: Zawiadomienie od Pani Małgorzaty Grad Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 391
FON: Wykaz akcjonariuszy posiadających powyżej 5% na NWZA 16.04.2010 roku o godz.10:00 Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 307
KE ma zatwierdzić polski plan rozdziału uprawnień do emisji CO2 Bankier.pl - Wiadomości dnia 359
LOT prosi pasażerów, by nie udawali się na lotniska Bankier.pl - Wiadomości dnia 392
Inwestycje biurowe nie przyśpieszają Bankier.pl - Finanse osobiste 366
Trzy osoby starają się o stanowisko prezesa GPW Bankier.pl - Wiadomości dnia 351
Goldman Sachs pozwany o oszustwo, akcje tracą 11 proc. Bankier.pl - Wiadomości dnia 337
WIG20 zanotował 10-ty tygodniowy wzrost, korekta na horyzoncie Bankier.pl - Wiadomości dnia 353
Uroczystości pogrzebowe nie zostaną przełożone Bankier.pl - Wiadomości dnia 333
EBC nie ma jeszcze opinii w sprawie uchwały RPP dot. rezerwy NBP Bankier.pl - Wiadomości dnia 377
Jak rozwijać własną przedsiębiorczość? Bankier.pl - Finanse osobiste 336
Większy popyt na mieszkania zachęca małych deweloperów do powrotu na rynek Bankier.pl - Finanse osobiste 302
Przerwa techniczna w BZ WBK Bankier.pl - Finanse osobiste 452
BUDVAR CENTRUM S.A.: Zmiana terminu publikacji raportu rocznego Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 379
To będzie największa w Polsce oferta publiczna spółki Bankier.pl - Finanse osobiste 327

Warto przeczytać: