Banki

Aktualności prosto z banków, informacje o najnowszych promocjach, porównania i analizy produktów bankowych, porady, rankingi, najtańsze kredyty. Podpowiadamy między innymi: jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt, którą pożyczkę pozabankową wybrać, po który kredyt warto sięgnąć, w jakim banku założyć konto osobiste i jak załatwić debet w kilkadziesiąt sekund?

Nie wiesz, jak wziąć kredyt? Zacznij od dowiedzenia się, jakie w ogóle masz możliwości. Jakie są rodzaje kredytów? Różne rodzaje kredytów działają na różne sposoby, dlatego dobrze zrobisz, jeśli zorientujesz się, jak to dokładnie wygląda. Dzięki temu będziesz mógł dokonać świadomego wyboru, który naprawdę pomoże Ci w twoich życiowych planach.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny? – popularny rodzaj

Rodzaje kredytów są różne, ale jednym z najpopularniejszych ogólnych typów jest kredyt konsumpcyjny. O co w nim chodzi? To pożyczka gotówkowa, którą weźmiesz na zakup sprzętu gospodarstwa domowego, nowych mebli lub na wyjazd na wczasy. Już sama nazwa kredytu konsumpcyjnego właśnie to sugeruje. Zazwyczaj nie jest on zbyt wysoki, a zabezpieczeniem dla banku są środki, które aktualnie znajdują się na twoim koncie.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny (kredyt gotówkowy)? Możesz to zrobić na wiele różnych sposobów — w oddziela banku lub przez Internet. Możesz wypłacić pieniądze w banku, wykorzystać kartę kredytową albo swój rachunek bieżący. Specyficznym rodzajem tego typu pożyczki jest kredyt samochodowy oraz kredyt na remont i kredyt na wakacje.

Kredyt na mieszkanie, czyli kredyt hipoteczny

Kredyt na mieszkanie jest inaczej nazywany kredytem hipotecznym. W jego przypadku zabezpieczeniem banku jest kupowana nieruchomość. Z czym to będzie się wiązało? Przede wszystkim Twoje mieszkanie czy dom nie będzie w pełni twoją własnością, dopóki nie spłacisz kredytu hipotecznego. Jeśli będziesz miał problem ze spłatą raty, bank może przejąć nieruchomości, a następnie ją sprzedać, aby odzyskać część pieniędzy. Dla wielu osób to jednak jedyna droga do posiadania swojego własnego mieszkania.

Rodzaje kredytów – gdy masz problem z finansami

Czasem życie nie toczy się tak, jak powinno. Gdy tracisz płynność finansową, może okazać się, że zadłużysz się z powodu wziętych kredytów. Wtedy właśnie możesz wziąć pożyczkę, która pomoże ci w odzyskaniu stabilności. Taki kredyt nazywa się konsolidacyjnym. Zazwyczaj polega on na tym, że wydłuża się Twój czas spłaty pozostałych pożyczek, a w związku z tym raty są mniejsze. Staraj się jednak nie dopuszczać do sytuacji, w których będziesz musiał z niego korzystać, ponieważ ostatecznie podwyższy to Twoje koszty.

Kredyt dla firmy? Też taki jest

Jeśli z kolei posiadasz firmę, możesz wziąć kredyt dla firm. Dzięki temu będziesz mógł opłacić surowce, czy pracowników albo rozbudować firm. Jego spłata powinna pójść bez problemu, jeśli weźmiesz odpowiedni kredyt dla firm z niskim oprocentowaniem. Pożyczka dla firm to dobry sposób na rozkręcenie swojego biznesu, jeśli posiadasz ograniczone fundusze inwestycyjne.

Rodzaje kredytów są dopasowane do potrzeb i możliwości osoby, która się na takowy decyduje. Jeśli już wiesz, jaki kredyt może sprawdzić się w Twoim przypadku, możesz szybko wybrać najlepszy kredyt dla siebie — kredyt gotówkowy na dowolny cel.

E-kredyty gotówkowe szybko i wygodnie: Najlepszy kredyt gotówkowy dla całej rodziny w wyjątkowo dobrej cenie i z zasadami czarno na białym

Kalkulatory, oferty, dane kontaktowe i informacje o ofercie

Wiadomości, produkty, stopy procentowe, rachunki firmowe, konta (osobiste, oszczędnościowe, młodzieżowe), kredyty (hipoteczne, inwestycyjne, konsumpcyjne, lombardowe, obrotowe, w rachunku bieżącym, w rachunku kredytowym, społeczne, konsumenckie), pożyczki (bankowe, pozabankowe, społecznościowe), chwilówki, karty (kredytowe, debetowe, przedpłacone) dla klientów indywidualnych, instytucjonalnych i na okaziciela (dotyczy niektórych kart przedpłaconych).

Lokaty, kalkulator rat kredytu gotówkowego, kalkulator rat kredytu hipotecznego, kalkulator lokat, kalkulator walut, porównywarka pożyczek pozabankowych, porównywarka kont osobistych, rankingi.

Który bank jest najlepszy? Sprawdź bezpłatnie!

Porównaj ofert banków komercyjnych, wyspecjalizowanych (hipoteczne, inwestycyjne, samochodowe, wspierające budownictwo mieszkaniowe) oraz banków spółdzielczych.

Porównanie banków - Wiele banków w jednym miejscu!

Pokaż #
Tytuł Autor Odsłony
UKNF: 15 mld zł zadłużenia na kartach kredytowych w 2009 r. Get-Money.pl 403
LOT odwołuje wszystkie rejsy do wtorku do godz. 2 nad ranem Bankier.pl - Wiadomości dnia 407
BZWBK: Draft resolutions to be considered by the Annual General Meeting of Bank Zachodni WBK Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 356
BZWBK: Treść projektów uchwał, które mają być przedmiotem obrad ZWZA BZ WBK - zmiany Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 376
Polskie Ministerstwo Finansów też korzystało ze swapów, twierdzi, że legalnie Bankier.pl - Wiadomości dnia 456
PAŻP: część przestrzeni powietrznej otwarta Bankier.pl - Wiadomości dnia 453
Miedwiediew, Tymoszenko, Janukowycz - już są w Krakowie Bankier.pl - Wiadomości dnia 388
Przed bankami dwa chude lata Bankier.pl - Finanse osobiste 385
ELSTAROIL: Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Elstar Oils SA na dzień 14 maja 2010 r. Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 310
Europa sparaliżowana z powodu pyłu wulkanicznego znad Islandii Bankier.pl - Wiadomości dnia 329
LOT: żadnych rejsów do godz. 14 w poniedziałek Bankier.pl - Wiadomości dnia 385
W Smoleńsku oddają cześć ofiarom Bankier.pl - Wiadomości dnia 390
Hołd prezydentowi będzie można oddać w Archikatedrze Warszawskiej Bankier.pl - Wiadomości dnia 317
W niedzielę krakowskie lotnisko tylko dla delegacji Bankier.pl - Wiadomości dnia 392
Pogrzeb Prezydenta bez Merkel, Obamy i Berlusconiego Bankier.pl - Wiadomości dnia 386
Kolejni, którzy nie dotrą: kard. Sodano i Saakaszwili Bankier.pl - Wiadomości dnia 403
Do Krakowa nie dotarło prawie 30 delegacji zagranicznych Bankier.pl - Wiadomości dnia 335
ATLAS ESTATES LTD: Raport bieżący nr 6/2010 Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 355
Polacy uczestniczą w uroczystościach pogrzebowych Bankier.pl - Wiadomości dnia 454
LOT: żadnych rejsów w sobotę Bankier.pl - Wiadomości dnia 403

Warto przeczytać: