Banki

Aktualności prosto z banków, informacje o najnowszych promocjach, porównania i analizy produktów bankowych, porady, rankingi, najtańsze kredyty. Podpowiadamy między innymi: jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt, którą pożyczkę pozabankową wybrać, po który kredyt warto sięgnąć, w jakim banku założyć konto osobiste i jak załatwić debet w kilkadziesiąt sekund?

Nie wiesz, jak wziąć kredyt? Zacznij od dowiedzenia się, jakie w ogóle masz możliwości. Jakie są rodzaje kredytów? Różne rodzaje kredytów działają na różne sposoby, dlatego dobrze zrobisz, jeśli zorientujesz się, jak to dokładnie wygląda. Dzięki temu będziesz mógł dokonać świadomego wyboru, który naprawdę pomoże Ci w twoich życiowych planach.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny? – popularny rodzaj

Rodzaje kredytów są różne, ale jednym z najpopularniejszych ogólnych typów jest kredyt konsumpcyjny. O co w nim chodzi? To pożyczka gotówkowa, którą weźmiesz na zakup sprzętu gospodarstwa domowego, nowych mebli lub na wyjazd na wczasy. Już sama nazwa kredytu konsumpcyjnego właśnie to sugeruje. Zazwyczaj nie jest on zbyt wysoki, a zabezpieczeniem dla banku są środki, które aktualnie znajdują się na twoim koncie.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny (kredyt gotówkowy)? Możesz to zrobić na wiele różnych sposobów — w oddziela banku lub przez Internet. Możesz wypłacić pieniądze w banku, wykorzystać kartę kredytową albo swój rachunek bieżący. Specyficznym rodzajem tego typu pożyczki jest kredyt samochodowy oraz kredyt na remont i kredyt na wakacje.

Kredyt na mieszkanie, czyli kredyt hipoteczny

Kredyt na mieszkanie jest inaczej nazywany kredytem hipotecznym. W jego przypadku zabezpieczeniem banku jest kupowana nieruchomość. Z czym to będzie się wiązało? Przede wszystkim Twoje mieszkanie czy dom nie będzie w pełni twoją własnością, dopóki nie spłacisz kredytu hipotecznego. Jeśli będziesz miał problem ze spłatą raty, bank może przejąć nieruchomości, a następnie ją sprzedać, aby odzyskać część pieniędzy. Dla wielu osób to jednak jedyna droga do posiadania swojego własnego mieszkania.

Rodzaje kredytów – gdy masz problem z finansami

Czasem życie nie toczy się tak, jak powinno. Gdy tracisz płynność finansową, może okazać się, że zadłużysz się z powodu wziętych kredytów. Wtedy właśnie możesz wziąć pożyczkę, która pomoże ci w odzyskaniu stabilności. Taki kredyt nazywa się konsolidacyjnym. Zazwyczaj polega on na tym, że wydłuża się Twój czas spłaty pozostałych pożyczek, a w związku z tym raty są mniejsze. Staraj się jednak nie dopuszczać do sytuacji, w których będziesz musiał z niego korzystać, ponieważ ostatecznie podwyższy to Twoje koszty.

Kredyt dla firmy? Też taki jest

Jeśli z kolei posiadasz firmę, możesz wziąć kredyt dla firm. Dzięki temu będziesz mógł opłacić surowce, czy pracowników albo rozbudować firm. Jego spłata powinna pójść bez problemu, jeśli weźmiesz odpowiedni kredyt dla firm z niskim oprocentowaniem. Pożyczka dla firm to dobry sposób na rozkręcenie swojego biznesu, jeśli posiadasz ograniczone fundusze inwestycyjne.

Rodzaje kredytów są dopasowane do potrzeb i możliwości osoby, która się na takowy decyduje. Jeśli już wiesz, jaki kredyt może sprawdzić się w Twoim przypadku, możesz szybko wybrać najlepszy kredyt dla siebie — kredyt gotówkowy na dowolny cel.

E-kredyty gotówkowe szybko i wygodnie: Najlepszy kredyt gotówkowy dla całej rodziny w wyjątkowo dobrej cenie i z zasadami czarno na białym

Kalkulatory, oferty, dane kontaktowe i informacje o ofercie

Wiadomości, produkty, stopy procentowe, rachunki firmowe, konta (osobiste, oszczędnościowe, młodzieżowe), kredyty (hipoteczne, inwestycyjne, konsumpcyjne, lombardowe, obrotowe, w rachunku bieżącym, w rachunku kredytowym, społeczne, konsumenckie), pożyczki (bankowe, pozabankowe, społecznościowe), chwilówki, karty (kredytowe, debetowe, przedpłacone) dla klientów indywidualnych, instytucjonalnych i na okaziciela (dotyczy niektórych kart przedpłaconych).

Lokaty, kalkulator rat kredytu gotówkowego, kalkulator rat kredytu hipotecznego, kalkulator lokat, kalkulator walut, porównywarka pożyczek pozabankowych, porównywarka kont osobistych, rankingi.

Który bank jest najlepszy? Sprawdź bezpłatnie!

Porównaj ofert banków komercyjnych, wyspecjalizowanych (hipoteczne, inwestycyjne, samochodowe, wspierające budownictwo mieszkaniowe) oraz banków spółdzielczych.

Porównanie banków - Wiele banków w jednym miejscu!

Pokaż #
Tytuł Autor Odsłony
Rekordowe wyniki Apple Inc. Bankier.pl - Wiadomości dnia 389
Przełom w turystyce: Unia dofinansuje nasze podróże Bankier.pl - Wiadomości dnia 350
Kolejki po akcje "dojnej krowy" Bankier.pl - Wiadomości dnia 357
AD.DRĄGOWSKI S.A.: Korekta raportu okresowego za IV kwartał 2009 roku Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 359
WILBO: Zmiana terminów przekazywania raportów okresowych w roku 2010 Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 333
IGROUP: Złożenie wniosku o wprowadzenie akcji serii I do obrotu na rynku regulowanym GPW Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 329
ATLAS ESTATES LTD: Informacja o zbyciu akcji Atlas Estates Limited Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 354
M.W. TRADE: Wstępne wyniki finansowe M.W.Trade za I kwartał 2010 r. Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 348
ENERGOPOL: Wykaz informacji przekazanych do publicznej wiadomości w 2009 roku korekta Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 408
Biura turystyczne dopiero zaczynają szacować straty Bankier.pl - Wiadomości dnia 342
Start nowego systemu bankowości internetowej Banku Pekao SA Bankier.pl - Finanse osobiste 394
Hiszpańska alternatywa dla oferty PZU Bankier.pl - Finanse osobiste 389
Kredyt hipoteczny Stokrotka - ruszyła nowa kampania telewizyjna GETIN Banku Bankier.pl - Finanse osobiste 610
MF: Komitet wyborczy będzie mógł wydać na wybory ponad 15,5 mln zł Bankier.pl - Wiadomości dnia 377
Czym jest karta dodatkowa do głównej karty kredytowej? Bankier.pl - Finanse osobiste 380
Kulczyk Oil Ventures liczy na złoża ropy w Brunei Bankier.pl - Finanse osobiste 364
ING Bank Śląski obsługuje budżet Poznania Bankier.pl - Finanse osobiste 385
Konkurs na najlepszą gazetę firmową Bankier.pl - Finanse osobiste 469
LENTEX: Otrzymanie wyroku Sądu Okręgowego w Częstochowie oddalającego powództwo Stella Pack Spółka Akcyjna Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 456
GUS: Produkcja przemysłowa wzrosła w III o 12,3% r/r wobec oczekiwanych 9,6% Bankier.pl - Wiadomości dnia 374

Warto przeczytać: