Banki

Aktualności prosto z banków, informacje o najnowszych promocjach, porównania i analizy produktów bankowych, porady, rankingi, najtańsze kredyty. Podpowiadamy między innymi: jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt, którą pożyczkę pozabankową wybrać, po który kredyt warto sięgnąć, w jakim banku założyć konto osobiste i jak załatwić debet w kilkadziesiąt sekund?

Nie wiesz, jak wziąć kredyt? Zacznij od dowiedzenia się, jakie w ogóle masz możliwości. Jakie są rodzaje kredytów? Różne rodzaje kredytów działają na różne sposoby, dlatego dobrze zrobisz, jeśli zorientujesz się, jak to dokładnie wygląda. Dzięki temu będziesz mógł dokonać świadomego wyboru, który naprawdę pomoże Ci w twoich życiowych planach.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny? – popularny rodzaj

Rodzaje kredytów są różne, ale jednym z najpopularniejszych ogólnych typów jest kredyt konsumpcyjny. O co w nim chodzi? To pożyczka gotówkowa, którą weźmiesz na zakup sprzętu gospodarstwa domowego, nowych mebli lub na wyjazd na wczasy. Już sama nazwa kredytu konsumpcyjnego właśnie to sugeruje. Zazwyczaj nie jest on zbyt wysoki, a zabezpieczeniem dla banku są środki, które aktualnie znajdują się na twoim koncie.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny (kredyt gotówkowy)? Możesz to zrobić na wiele różnych sposobów — w oddziela banku lub przez Internet. Możesz wypłacić pieniądze w banku, wykorzystać kartę kredytową albo swój rachunek bieżący. Specyficznym rodzajem tego typu pożyczki jest kredyt samochodowy oraz kredyt na remont i kredyt na wakacje.

Kredyt na mieszkanie, czyli kredyt hipoteczny

Kredyt na mieszkanie jest inaczej nazywany kredytem hipotecznym. W jego przypadku zabezpieczeniem banku jest kupowana nieruchomość. Z czym to będzie się wiązało? Przede wszystkim Twoje mieszkanie czy dom nie będzie w pełni twoją własnością, dopóki nie spłacisz kredytu hipotecznego. Jeśli będziesz miał problem ze spłatą raty, bank może przejąć nieruchomości, a następnie ją sprzedać, aby odzyskać część pieniędzy. Dla wielu osób to jednak jedyna droga do posiadania swojego własnego mieszkania.

Rodzaje kredytów – gdy masz problem z finansami

Czasem życie nie toczy się tak, jak powinno. Gdy tracisz płynność finansową, może okazać się, że zadłużysz się z powodu wziętych kredytów. Wtedy właśnie możesz wziąć pożyczkę, która pomoże ci w odzyskaniu stabilności. Taki kredyt nazywa się konsolidacyjnym. Zazwyczaj polega on na tym, że wydłuża się Twój czas spłaty pozostałych pożyczek, a w związku z tym raty są mniejsze. Staraj się jednak nie dopuszczać do sytuacji, w których będziesz musiał z niego korzystać, ponieważ ostatecznie podwyższy to Twoje koszty.

Kredyt dla firmy? Też taki jest

Jeśli z kolei posiadasz firmę, możesz wziąć kredyt dla firm. Dzięki temu będziesz mógł opłacić surowce, czy pracowników albo rozbudować firm. Jego spłata powinna pójść bez problemu, jeśli weźmiesz odpowiedni kredyt dla firm z niskim oprocentowaniem. Pożyczka dla firm to dobry sposób na rozkręcenie swojego biznesu, jeśli posiadasz ograniczone fundusze inwestycyjne.

Rodzaje kredytów są dopasowane do potrzeb i możliwości osoby, która się na takowy decyduje. Jeśli już wiesz, jaki kredyt może sprawdzić się w Twoim przypadku, możesz szybko wybrać najlepszy kredyt dla siebie — kredyt gotówkowy na dowolny cel.

E-kredyty gotówkowe szybko i wygodnie: Najlepszy kredyt gotówkowy dla całej rodziny w wyjątkowo dobrej cenie i z zasadami czarno na białym

Kalkulatory, oferty, dane kontaktowe i informacje o ofercie

Wiadomości, produkty, stopy procentowe, rachunki firmowe, konta (osobiste, oszczędnościowe, młodzieżowe), kredyty (hipoteczne, inwestycyjne, konsumpcyjne, lombardowe, obrotowe, w rachunku bieżącym, w rachunku kredytowym, społeczne, konsumenckie), pożyczki (bankowe, pozabankowe, społecznościowe), chwilówki, karty (kredytowe, debetowe, przedpłacone) dla klientów indywidualnych, instytucjonalnych i na okaziciela (dotyczy niektórych kart przedpłaconych).

Lokaty, kalkulator rat kredytu gotówkowego, kalkulator rat kredytu hipotecznego, kalkulator lokat, kalkulator walut, porównywarka pożyczek pozabankowych, porównywarka kont osobistych, rankingi.

Który bank jest najlepszy? Sprawdź bezpłatnie!

Porównaj ofert banków komercyjnych, wyspecjalizowanych (hipoteczne, inwestycyjne, samochodowe, wspierające budownictwo mieszkaniowe) oraz banków spółdzielczych.

Porównanie banków - Wiele banków w jednym miejscu!

Pokaż #
Tytuł Autor Odsłony
Pierwsza uczelnia wdrożyła usługę BILIX Bankier.pl - Finanse osobiste 379
Ruch na polskich lotniskach powoli wraca do normy Bankier.pl - Wiadomości dnia 428
Orange liczy na wzrost udziału w rynku dzięki nowym taryfom Bankier.pl - Finanse osobiste 458
Nordea Polska TUnŻ rozpoczyna współpracę z Noble Bank oraz Open Finance Bankier.pl - Finanse osobiste 414
Budujemy dom ale z czego? - odc.3 cz.1 Bankier.pl - Finanse osobiste 768
Artystyczna Podróż Hestii - znamy finalistów Bankier.pl - Finanse osobiste 443
ATON-HT: Obiecująca wizyta na Łotwie Bankier.pl - Finanse osobiste 406
ARMATURA KRAKÓW S.A.: Dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu giełdowego na Głównym Rynku GPW akcji zwykłych na okaziciela serii F spółki Armatura Kraków S.A. Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 382
ŚWIECIE: RB 14/2010 w sprawie wykazu akcjonariuszy posiadających co najmniej 5% liczby głosów na walnym zgromadzeniu w dniu 16.04.2010 r. Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 332
Zatrzymani przy próbie wyłudzenia kredytu Bankier.pl - Finanse osobiste 449
ŚNIEZKA: Aneks do umowy kredytowej Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 440
GF PREMIUM S.A.: Realizacja Programu odkupu akcji własnych Spółki Grupy Finansowej Premium S.A. Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 353
Kurs PDA SMT Software wzrósł o ponad 12% na debiucie Bankier.pl - Finanse osobiste 413
POL-MOT WARFAMA S.A.: Rejestracja zmian Statutu Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 422
POL-MOT WARFAMA S.A.: Nabycie udziałów w spółce powiązanej Bioenergia Invest sp. z o.o. w Dobrym Mieście Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 414
LW BOGDANKA S.A.: Zmniejszenie udziału w ogólnej liczbie głosów Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 368
Linie lotnicze spieszą z powrotem w chmury Bankier.pl - Wiadomości dnia 436
Będą dziś nowe rekordy na Wall Street? Bankier.pl - Wiadomości dnia 380
Po dodatnim otwarciu WIG20 traci w środę po południu Bankier.pl - Wiadomości dnia 347
ZREMB-CHOJNICE S.A.: Zmiana nazwy Spółki zależnej Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 428

Warto przeczytać: