Banki

Aktualności prosto z banków, informacje o najnowszych promocjach, porównania i analizy produktów bankowych, porady, rankingi, najtańsze kredyty. Podpowiadamy między innymi: jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt, którą pożyczkę pozabankową wybrać, po który kredyt warto sięgnąć, w jakim banku założyć konto osobiste i jak załatwić debet w kilkadziesiąt sekund?

Nie wiesz, jak wziąć kredyt? Zacznij od dowiedzenia się, jakie w ogóle masz możliwości. Jakie są rodzaje kredytów? Różne rodzaje kredytów działają na różne sposoby, dlatego dobrze zrobisz, jeśli zorientujesz się, jak to dokładnie wygląda. Dzięki temu będziesz mógł dokonać świadomego wyboru, który naprawdę pomoże Ci w twoich życiowych planach.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny? – popularny rodzaj

Rodzaje kredytów są różne, ale jednym z najpopularniejszych ogólnych typów jest kredyt konsumpcyjny. O co w nim chodzi? To pożyczka gotówkowa, którą weźmiesz na zakup sprzętu gospodarstwa domowego, nowych mebli lub na wyjazd na wczasy. Już sama nazwa kredytu konsumpcyjnego właśnie to sugeruje. Zazwyczaj nie jest on zbyt wysoki, a zabezpieczeniem dla banku są środki, które aktualnie znajdują się na twoim koncie.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny (kredyt gotówkowy)? Możesz to zrobić na wiele różnych sposobów — w oddziela banku lub przez Internet. Możesz wypłacić pieniądze w banku, wykorzystać kartę kredytową albo swój rachunek bieżący. Specyficznym rodzajem tego typu pożyczki jest kredyt samochodowy oraz kredyt na remont i kredyt na wakacje.

Kredyt na mieszkanie, czyli kredyt hipoteczny

Kredyt na mieszkanie jest inaczej nazywany kredytem hipotecznym. W jego przypadku zabezpieczeniem banku jest kupowana nieruchomość. Z czym to będzie się wiązało? Przede wszystkim Twoje mieszkanie czy dom nie będzie w pełni twoją własnością, dopóki nie spłacisz kredytu hipotecznego. Jeśli będziesz miał problem ze spłatą raty, bank może przejąć nieruchomości, a następnie ją sprzedać, aby odzyskać część pieniędzy. Dla wielu osób to jednak jedyna droga do posiadania swojego własnego mieszkania.

Rodzaje kredytów – gdy masz problem z finansami

Czasem życie nie toczy się tak, jak powinno. Gdy tracisz płynność finansową, może okazać się, że zadłużysz się z powodu wziętych kredytów. Wtedy właśnie możesz wziąć pożyczkę, która pomoże ci w odzyskaniu stabilności. Taki kredyt nazywa się konsolidacyjnym. Zazwyczaj polega on na tym, że wydłuża się Twój czas spłaty pozostałych pożyczek, a w związku z tym raty są mniejsze. Staraj się jednak nie dopuszczać do sytuacji, w których będziesz musiał z niego korzystać, ponieważ ostatecznie podwyższy to Twoje koszty.

Kredyt dla firmy? Też taki jest

Jeśli z kolei posiadasz firmę, możesz wziąć kredyt dla firm. Dzięki temu będziesz mógł opłacić surowce, czy pracowników albo rozbudować firm. Jego spłata powinna pójść bez problemu, jeśli weźmiesz odpowiedni kredyt dla firm z niskim oprocentowaniem. Pożyczka dla firm to dobry sposób na rozkręcenie swojego biznesu, jeśli posiadasz ograniczone fundusze inwestycyjne.

Rodzaje kredytów są dopasowane do potrzeb i możliwości osoby, która się na takowy decyduje. Jeśli już wiesz, jaki kredyt może sprawdzić się w Twoim przypadku, możesz szybko wybrać najlepszy kredyt dla siebie — kredyt gotówkowy na dowolny cel.

E-kredyty gotówkowe szybko i wygodnie: Najlepszy kredyt gotówkowy dla całej rodziny w wyjątkowo dobrej cenie i z zasadami czarno na białym

Kalkulatory, oferty, dane kontaktowe i informacje o ofercie

Wiadomości, produkty, stopy procentowe, rachunki firmowe, konta (osobiste, oszczędnościowe, młodzieżowe), kredyty (hipoteczne, inwestycyjne, konsumpcyjne, lombardowe, obrotowe, w rachunku bieżącym, w rachunku kredytowym, społeczne, konsumenckie), pożyczki (bankowe, pozabankowe, społecznościowe), chwilówki, karty (kredytowe, debetowe, przedpłacone) dla klientów indywidualnych, instytucjonalnych i na okaziciela (dotyczy niektórych kart przedpłaconych).

Lokaty, kalkulator rat kredytu gotówkowego, kalkulator rat kredytu hipotecznego, kalkulator lokat, kalkulator walut, porównywarka pożyczek pozabankowych, porównywarka kont osobistych, rankingi.

Który bank jest najlepszy? Sprawdź bezpłatnie!

Porównaj ofert banków komercyjnych, wyspecjalizowanych (hipoteczne, inwestycyjne, samochodowe, wspierające budownictwo mieszkaniowe) oraz banków spółdzielczych.

Porównanie banków - Wiele banków w jednym miejscu!

Pokaż #
Tytuł Autor Odsłony
KOMPUTRONIK S.A.: Komunikat o zmianie udziału akcjonariusza posiadającego pow. 5% ogólnej Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 346
BZWBK: Resolutions of the Annual General Meeting of BZ WBK Shareholders Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 411
Fiat do 2014 roku zainwestuje we Włoszech 30 mld euro Bankier.pl - Wiadomości dnia 512
GRUPA KOLASTYNA S.A.: Zmiany udziału w kapitale zakładowym oraz udziału w ogólnej liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 352
BAKALLAND S.A.: Wybór podmiotu uprawnionego do badania sprawozdania finansowego Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 330
Bankrutująca Grecja wciąż szkodzi europejskim giełdom Bankier.pl - Wiadomości dnia 441
LUBAWA: Podjęcie uchwały o zmianie w Zarządzie Spółki Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 389
Globalne nastroje udzieliły się na GPW. WIG20 na minusie Bankier.pl - Wiadomości dnia 383
MSP: ok. 1 mld 136 mln zł rekompensat za mienie zabużańskie Bankier.pl - Wiadomości dnia 371
100 milionów złotych kredytu dla Krakowa od ING Bankier.pl - Finanse osobiste 7098
Nowa promocja lokat w SGB Bankier.pl - Finanse osobiste 478
Pierwszy dom? Start na swoim Bankier.pl - Finanse osobiste 442
Specjaliści: sytuacja na rynkach finansowych do piątku stabilna Bankier.pl - Wiadomości dnia 370
Działki budowlane w I kwartale 2010 Bankier.pl - Finanse osobiste 379
Sytuacja na pierwotnym rynku mieszkaniowym, I kw. 2010 r. Bankier.pl - Finanse osobiste 449
Ceny mieszkań a świadomość nabywców Bankier.pl - Finanse osobiste 403
Udana koncepcja osiedla-miasteczka w Piasecznie Bankier.pl - Finanse osobiste 414
Nowy dyrektor Departamentu Sprzedaży w zespole UNIQA Bankier.pl - Finanse osobiste 473
NOWAGALA: Wykaz informacji przekazanych do publicznej wiadomości w 2009 roku Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 350
Provident Polska wybrał agencję PR Bankier.pl - Finanse osobiste 414

Warto przeczytać: