Banki

Aktualności prosto z banków, informacje o najnowszych promocjach, porównania i analizy produktów bankowych, porady, rankingi, najtańsze kredyty. Podpowiadamy między innymi: jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt, którą pożyczkę pozabankową wybrać, po który kredyt warto sięgnąć, w jakim banku założyć konto osobiste i jak załatwić debet w kilkadziesiąt sekund?

Nie wiesz, jak wziąć kredyt? Zacznij od dowiedzenia się, jakie w ogóle masz możliwości. Jakie są rodzaje kredytów? Różne rodzaje kredytów działają na różne sposoby, dlatego dobrze zrobisz, jeśli zorientujesz się, jak to dokładnie wygląda. Dzięki temu będziesz mógł dokonać świadomego wyboru, który naprawdę pomoże Ci w twoich życiowych planach.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny? – popularny rodzaj

Rodzaje kredytów są różne, ale jednym z najpopularniejszych ogólnych typów jest kredyt konsumpcyjny. O co w nim chodzi? To pożyczka gotówkowa, którą weźmiesz na zakup sprzętu gospodarstwa domowego, nowych mebli lub na wyjazd na wczasy. Już sama nazwa kredytu konsumpcyjnego właśnie to sugeruje. Zazwyczaj nie jest on zbyt wysoki, a zabezpieczeniem dla banku są środki, które aktualnie znajdują się na twoim koncie.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny (kredyt gotówkowy)? Możesz to zrobić na wiele różnych sposobów — w oddziela banku lub przez Internet. Możesz wypłacić pieniądze w banku, wykorzystać kartę kredytową albo swój rachunek bieżący. Specyficznym rodzajem tego typu pożyczki jest kredyt samochodowy oraz kredyt na remont i kredyt na wakacje.

Kredyt na mieszkanie, czyli kredyt hipoteczny

Kredyt na mieszkanie jest inaczej nazywany kredytem hipotecznym. W jego przypadku zabezpieczeniem banku jest kupowana nieruchomość. Z czym to będzie się wiązało? Przede wszystkim Twoje mieszkanie czy dom nie będzie w pełni twoją własnością, dopóki nie spłacisz kredytu hipotecznego. Jeśli będziesz miał problem ze spłatą raty, bank może przejąć nieruchomości, a następnie ją sprzedać, aby odzyskać część pieniędzy. Dla wielu osób to jednak jedyna droga do posiadania swojego własnego mieszkania.

Rodzaje kredytów – gdy masz problem z finansami

Czasem życie nie toczy się tak, jak powinno. Gdy tracisz płynność finansową, może okazać się, że zadłużysz się z powodu wziętych kredytów. Wtedy właśnie możesz wziąć pożyczkę, która pomoże ci w odzyskaniu stabilności. Taki kredyt nazywa się konsolidacyjnym. Zazwyczaj polega on na tym, że wydłuża się Twój czas spłaty pozostałych pożyczek, a w związku z tym raty są mniejsze. Staraj się jednak nie dopuszczać do sytuacji, w których będziesz musiał z niego korzystać, ponieważ ostatecznie podwyższy to Twoje koszty.

Kredyt dla firmy? Też taki jest

Jeśli z kolei posiadasz firmę, możesz wziąć kredyt dla firm. Dzięki temu będziesz mógł opłacić surowce, czy pracowników albo rozbudować firm. Jego spłata powinna pójść bez problemu, jeśli weźmiesz odpowiedni kredyt dla firm z niskim oprocentowaniem. Pożyczka dla firm to dobry sposób na rozkręcenie swojego biznesu, jeśli posiadasz ograniczone fundusze inwestycyjne.

Rodzaje kredytów są dopasowane do potrzeb i możliwości osoby, która się na takowy decyduje. Jeśli już wiesz, jaki kredyt może sprawdzić się w Twoim przypadku, możesz szybko wybrać najlepszy kredyt dla siebie — kredyt gotówkowy na dowolny cel.

E-kredyty gotówkowe szybko i wygodnie: Najlepszy kredyt gotówkowy dla całej rodziny w wyjątkowo dobrej cenie i z zasadami czarno na białym

Kalkulatory, oferty, dane kontaktowe i informacje o ofercie

Wiadomości, produkty, stopy procentowe, rachunki firmowe, konta (osobiste, oszczędnościowe, młodzieżowe), kredyty (hipoteczne, inwestycyjne, konsumpcyjne, lombardowe, obrotowe, w rachunku bieżącym, w rachunku kredytowym, społeczne, konsumenckie), pożyczki (bankowe, pozabankowe, społecznościowe), chwilówki, karty (kredytowe, debetowe, przedpłacone) dla klientów indywidualnych, instytucjonalnych i na okaziciela (dotyczy niektórych kart przedpłaconych).

Lokaty, kalkulator rat kredytu gotówkowego, kalkulator rat kredytu hipotecznego, kalkulator lokat, kalkulator walut, porównywarka pożyczek pozabankowych, porównywarka kont osobistych, rankingi.

Który bank jest najlepszy? Sprawdź bezpłatnie!

Porównaj ofert banków komercyjnych, wyspecjalizowanych (hipoteczne, inwestycyjne, samochodowe, wspierające budownictwo mieszkaniowe) oraz banków spółdzielczych.

Porównanie banków - Wiele banków w jednym miejscu!

Pokaż #
Tytuł Autor Odsłony
Branża hazardowa ma nowy sposób na zyski Bankier.pl - Wiadomości dnia 432
Inwestorzy w 2009 r. zarobili średnio po 8,7 tys. zł Bankier.pl - Wiadomości dnia 396
ASSECO POLAND: Warunkowa rejestracja praw do akcji serii I Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 355
ABM SOLID S.A.: Wybór biegłego rewidenta Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 383
DGA: Treść uchwał podjętych przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie w dniu 23 kwietnia 2010 roku Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 365
DGA: Informacja o wypłacie dywidendy Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 408
DGA: Powołanie członków Zarządu oraz Rady Nadzorczej na okres nowej kadencji Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 313
CBŚ zatrzymało osoby z kierownictwa sieci komórkowej Bankier.pl - Wiadomości dnia 404
POZBUD T&R S.A.: Zmiany w zakresie znacznych pakietów akcji Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 376
ARMATURA KRAKÓW S.A.: Lista akcjonariuszy posiadających co najmniej 5% liczby głosów na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Armatura Kraków S.A. w dniu 23 kwietnia 2010 r. Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 352
MŚ: do kilku milionów zł za poszukiwanie gazu z łupków Bankier.pl - Wiadomości dnia 408
ASTARTA HOLDING: Dates for filing periodical reports in 2010 Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 449
ARMATURA KRAKÓW S.A.: Powołanie Członka Rady Nadzorczej na V kadencję Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 421
IBSYSTEM: Zmiana terminu publikacji raportu za I kwartał Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 445
ARMATURA KRAKÓW S.A.: Uchwały powzięte przez ZWZ Armatura Kraków SA w dniu 23 kwietnia 2010 roku Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 367
IBSYSTEM: Zmiana stanu posiadania Akcji i ogólnej liczby głosów na WZ przez Akcjonariusza Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 346
ARMATURA KRAKÓW S.A.: Rezygnacja Członka Rady Nadzorczej Armatury Kraków S.A. Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 406
TPSA: Uchwały WZA Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 448
Pawlak: niskie obowiązkowe składki do ZUS, ale mała emerytura Bankier.pl - Finanse osobiste 442
Giełdowe indeksy odrobiły w piątek część czwartkowych strat Bankier.pl - Wiadomości dnia 453

Warto przeczytać: