Banki

Aktualności prosto z banków, informacje o najnowszych promocjach, porównania i analizy produktów bankowych, porady, rankingi, najtańsze kredyty. Podpowiadamy między innymi: jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt, którą pożyczkę pozabankową wybrać, po który kredyt warto sięgnąć, w jakim banku założyć konto osobiste i jak załatwić debet w kilkadziesiąt sekund?

Nie wiesz, jak wziąć kredyt? Zacznij od dowiedzenia się, jakie w ogóle masz możliwości. Jakie są rodzaje kredytów? Różne rodzaje kredytów działają na różne sposoby, dlatego dobrze zrobisz, jeśli zorientujesz się, jak to dokładnie wygląda. Dzięki temu będziesz mógł dokonać świadomego wyboru, który naprawdę pomoże Ci w twoich życiowych planach.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny? – popularny rodzaj

Rodzaje kredytów są różne, ale jednym z najpopularniejszych ogólnych typów jest kredyt konsumpcyjny. O co w nim chodzi? To pożyczka gotówkowa, którą weźmiesz na zakup sprzętu gospodarstwa domowego, nowych mebli lub na wyjazd na wczasy. Już sama nazwa kredytu konsumpcyjnego właśnie to sugeruje. Zazwyczaj nie jest on zbyt wysoki, a zabezpieczeniem dla banku są środki, które aktualnie znajdują się na twoim koncie.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny (kredyt gotówkowy)? Możesz to zrobić na wiele różnych sposobów — w oddziela banku lub przez Internet. Możesz wypłacić pieniądze w banku, wykorzystać kartę kredytową albo swój rachunek bieżący. Specyficznym rodzajem tego typu pożyczki jest kredyt samochodowy oraz kredyt na remont i kredyt na wakacje.

Kredyt na mieszkanie, czyli kredyt hipoteczny

Kredyt na mieszkanie jest inaczej nazywany kredytem hipotecznym. W jego przypadku zabezpieczeniem banku jest kupowana nieruchomość. Z czym to będzie się wiązało? Przede wszystkim Twoje mieszkanie czy dom nie będzie w pełni twoją własnością, dopóki nie spłacisz kredytu hipotecznego. Jeśli będziesz miał problem ze spłatą raty, bank może przejąć nieruchomości, a następnie ją sprzedać, aby odzyskać część pieniędzy. Dla wielu osób to jednak jedyna droga do posiadania swojego własnego mieszkania.

Rodzaje kredytów – gdy masz problem z finansami

Czasem życie nie toczy się tak, jak powinno. Gdy tracisz płynność finansową, może okazać się, że zadłużysz się z powodu wziętych kredytów. Wtedy właśnie możesz wziąć pożyczkę, która pomoże ci w odzyskaniu stabilności. Taki kredyt nazywa się konsolidacyjnym. Zazwyczaj polega on na tym, że wydłuża się Twój czas spłaty pozostałych pożyczek, a w związku z tym raty są mniejsze. Staraj się jednak nie dopuszczać do sytuacji, w których będziesz musiał z niego korzystać, ponieważ ostatecznie podwyższy to Twoje koszty.

Kredyt dla firmy? Też taki jest

Jeśli z kolei posiadasz firmę, możesz wziąć kredyt dla firm. Dzięki temu będziesz mógł opłacić surowce, czy pracowników albo rozbudować firm. Jego spłata powinna pójść bez problemu, jeśli weźmiesz odpowiedni kredyt dla firm z niskim oprocentowaniem. Pożyczka dla firm to dobry sposób na rozkręcenie swojego biznesu, jeśli posiadasz ograniczone fundusze inwestycyjne.

Rodzaje kredytów są dopasowane do potrzeb i możliwości osoby, która się na takowy decyduje. Jeśli już wiesz, jaki kredyt może sprawdzić się w Twoim przypadku, możesz szybko wybrać najlepszy kredyt dla siebie — kredyt gotówkowy na dowolny cel.

E-kredyty gotówkowe szybko i wygodnie: Najlepszy kredyt gotówkowy dla całej rodziny w wyjątkowo dobrej cenie i z zasadami czarno na białym

Kalkulatory, oferty, dane kontaktowe i informacje o ofercie

Wiadomości, produkty, stopy procentowe, rachunki firmowe, konta (osobiste, oszczędnościowe, młodzieżowe), kredyty (hipoteczne, inwestycyjne, konsumpcyjne, lombardowe, obrotowe, w rachunku bieżącym, w rachunku kredytowym, społeczne, konsumenckie), pożyczki (bankowe, pozabankowe, społecznościowe), chwilówki, karty (kredytowe, debetowe, przedpłacone) dla klientów indywidualnych, instytucjonalnych i na okaziciela (dotyczy niektórych kart przedpłaconych).

Lokaty, kalkulator rat kredytu gotówkowego, kalkulator rat kredytu hipotecznego, kalkulator lokat, kalkulator walut, porównywarka pożyczek pozabankowych, porównywarka kont osobistych, rankingi.

Który bank jest najlepszy? Sprawdź bezpłatnie!

Porównaj ofert banków komercyjnych, wyspecjalizowanych (hipoteczne, inwestycyjne, samochodowe, wspierające budownictwo mieszkaniowe) oraz banków spółdzielczych.

Porównanie banków - Wiele banków w jednym miejscu!

Pokaż #
Tytuł Autor Odsłony
ERBUD S.A.: Podpisanie znaczącej umowy na roboty budowlane - centrum handlowe: Galeria Twierdza w Zamościu Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 363
Real Management: pozwolenie na budowę centrum logistycznego Bankier.pl - Finanse osobiste 423
Dlaczego młodzi Polacy nie oszczędzają Bankier.pl - Finanse osobiste 453
Młode matki mają problemy z powrotem do pracy Bankier.pl - Finanse osobiste 409
MSP i BGK sprzedały 42% akcji Mennicy Polskiej za 347 mln zł Bankier.pl - Wiadomości dnia 403
BUDVAR CENTRUM S.A.: Wybór biegłego rewidenta Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 458
EKO HOLDING S.A.: Oświadczenie o zamiarze stałego przekazywania skonsolidowanych raportów kwartalnych Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 421
EKO HOLDING S.A.: Terminy publikowania raportów okresowych w roku obrotowym 2010 Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 344
Komu Polacy powierzają swoje pieniądze? Bankier.pl - Finanse osobiste 421
Z kredytem do śmierci Bankier.pl - Finanse osobiste 427
Deweloperzy najbardziej cenią PKO BP, Bank Nordea, Pekao i BZ WBK Bankier.pl - Finanse osobiste 376
Pocztowe Konto Nestor na podium Bankier.pl - Finanse osobiste 420
Przedsiębiorcy załamują ręce - 279 utrudnień w prowadzeniu firmy Bankier.pl - Wiadomości dnia 342
BUDVAR CENTRUM S.A.: Uzasadnienie projektów uchwał na Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy BUDVAR Centrum SA zwołane na dzień 24 maja 2010 roku oraz inne materiały związane z Walnym Zgromadzeniem Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 402
Browary liczą na dobre lato Bankier.pl - Wiadomości dnia 486
Nowy system komentarzy w serwisie Allegro.pl dzieli użytkowników Bankier.pl - Finanse osobiste 411
W księgach wieczystych błędne metraże działek Bankier.pl - Finanse osobiste 420
Klient z odzysku zapłaci rocznie 40 proc. wartości pożyczki Bankier.pl - Wiadomości dnia 436
ELEKTROTIM S.A.: Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 463
Ranking jakości obsługi biur i domów maklerskich Bankier.pl - Wiadomości dnia 520

Warto przeczytać: