Banki

Aktualności prosto z banków, informacje o najnowszych promocjach, porównania i analizy produktów bankowych, porady, rankingi, najtańsze kredyty. Podpowiadamy między innymi: jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt, którą pożyczkę pozabankową wybrać, po który kredyt warto sięgnąć, w jakim banku założyć konto osobiste i jak załatwić debet w kilkadziesiąt sekund?

Nie wiesz, jak wziąć kredyt? Zacznij od dowiedzenia się, jakie w ogóle masz możliwości. Jakie są rodzaje kredytów? Różne rodzaje kredytów działają na różne sposoby, dlatego dobrze zrobisz, jeśli zorientujesz się, jak to dokładnie wygląda. Dzięki temu będziesz mógł dokonać świadomego wyboru, który naprawdę pomoże Ci w twoich życiowych planach.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny? – popularny rodzaj

Rodzaje kredytów są różne, ale jednym z najpopularniejszych ogólnych typów jest kredyt konsumpcyjny. O co w nim chodzi? To pożyczka gotówkowa, którą weźmiesz na zakup sprzętu gospodarstwa domowego, nowych mebli lub na wyjazd na wczasy. Już sama nazwa kredytu konsumpcyjnego właśnie to sugeruje. Zazwyczaj nie jest on zbyt wysoki, a zabezpieczeniem dla banku są środki, które aktualnie znajdują się na twoim koncie.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny (kredyt gotówkowy)? Możesz to zrobić na wiele różnych sposobów — w oddziela banku lub przez Internet. Możesz wypłacić pieniądze w banku, wykorzystać kartę kredytową albo swój rachunek bieżący. Specyficznym rodzajem tego typu pożyczki jest kredyt samochodowy oraz kredyt na remont i kredyt na wakacje.

Kredyt na mieszkanie, czyli kredyt hipoteczny

Kredyt na mieszkanie jest inaczej nazywany kredytem hipotecznym. W jego przypadku zabezpieczeniem banku jest kupowana nieruchomość. Z czym to będzie się wiązało? Przede wszystkim Twoje mieszkanie czy dom nie będzie w pełni twoją własnością, dopóki nie spłacisz kredytu hipotecznego. Jeśli będziesz miał problem ze spłatą raty, bank może przejąć nieruchomości, a następnie ją sprzedać, aby odzyskać część pieniędzy. Dla wielu osób to jednak jedyna droga do posiadania swojego własnego mieszkania.

Rodzaje kredytów – gdy masz problem z finansami

Czasem życie nie toczy się tak, jak powinno. Gdy tracisz płynność finansową, może okazać się, że zadłużysz się z powodu wziętych kredytów. Wtedy właśnie możesz wziąć pożyczkę, która pomoże ci w odzyskaniu stabilności. Taki kredyt nazywa się konsolidacyjnym. Zazwyczaj polega on na tym, że wydłuża się Twój czas spłaty pozostałych pożyczek, a w związku z tym raty są mniejsze. Staraj się jednak nie dopuszczać do sytuacji, w których będziesz musiał z niego korzystać, ponieważ ostatecznie podwyższy to Twoje koszty.

Kredyt dla firmy? Też taki jest

Jeśli z kolei posiadasz firmę, możesz wziąć kredyt dla firm. Dzięki temu będziesz mógł opłacić surowce, czy pracowników albo rozbudować firm. Jego spłata powinna pójść bez problemu, jeśli weźmiesz odpowiedni kredyt dla firm z niskim oprocentowaniem. Pożyczka dla firm to dobry sposób na rozkręcenie swojego biznesu, jeśli posiadasz ograniczone fundusze inwestycyjne.

Rodzaje kredytów są dopasowane do potrzeb i możliwości osoby, która się na takowy decyduje. Jeśli już wiesz, jaki kredyt może sprawdzić się w Twoim przypadku, możesz szybko wybrać najlepszy kredyt dla siebie — kredyt gotówkowy na dowolny cel.

E-kredyty gotówkowe szybko i wygodnie: Najlepszy kredyt gotówkowy dla całej rodziny w wyjątkowo dobrej cenie i z zasadami czarno na białym

Kalkulatory, oferty, dane kontaktowe i informacje o ofercie

Wiadomości, produkty, stopy procentowe, rachunki firmowe, konta (osobiste, oszczędnościowe, młodzieżowe), kredyty (hipoteczne, inwestycyjne, konsumpcyjne, lombardowe, obrotowe, w rachunku bieżącym, w rachunku kredytowym, społeczne, konsumenckie), pożyczki (bankowe, pozabankowe, społecznościowe), chwilówki, karty (kredytowe, debetowe, przedpłacone) dla klientów indywidualnych, instytucjonalnych i na okaziciela (dotyczy niektórych kart przedpłaconych).

Lokaty, kalkulator rat kredytu gotówkowego, kalkulator rat kredytu hipotecznego, kalkulator lokat, kalkulator walut, porównywarka pożyczek pozabankowych, porównywarka kont osobistych, rankingi.

Który bank jest najlepszy? Sprawdź bezpłatnie!

Porównaj ofert banków komercyjnych, wyspecjalizowanych (hipoteczne, inwestycyjne, samochodowe, wspierające budownictwo mieszkaniowe) oraz banków spółdzielczych.

Porównanie banków - Wiele banków w jednym miejscu!

Pokaż #
Tytuł Autor Odsłony
GPW kontynuuje przecenę w środę przy sporych obrotach Bankier.pl - Wiadomości dnia 416
Debiut na NewConnect - jak zostać spółką na rynku alternatywnym Bankier.pl - Finanse osobiste 354
Na światowych giełdach zapachniało paniką Bankier.pl - Wiadomości dnia 393
Sytuacja w Grecji bez wpływu na Polskę - Rostowski Bankier.pl - Wiadomości dnia 391
Czy akcji PZU nie ma tylko ten, kto akcji nie kupuje w ogóle? Bankier.pl - Finanse osobiste 371
RPP pozostawiła stopy proc. bez zmian, zgodnie z oczekiwaniami Bankier.pl - Wiadomości dnia 408
Nowa inwestycja budowlana w Poznaniu Bankier.pl - Finanse osobiste 449
Zapisy na akcje PZU przedłużone Bankier.pl - Finanse osobiste 374
Więcej akcji i dłuższe zapisy na PZU Bankier.pl - Wiadomości dnia 399
RPP przyjęła sprawozdanie, część członków przeciw Bankier.pl - Wiadomości dnia 384
Rosjanie publikują katyńskie dokumenty Bankier.pl - Wiadomości dnia 408
Grecki dramat ciągnie na dno wspólnotową walutę Bankier.pl - Wiadomości dnia 424
KERNEL HOLDING S.A.: OFERTA AKCJI SKIEROWANA DO INWESTORÓW INSTYTUCJONALNYCH Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 368
ORZEŁ: Rezygnacje z członkostwa w Radzie Nadzorczej ZL "ORZEŁ" S.A. Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 356
GANT: Informacja o odstąpieniu przez ZWZA od rozpatrzenia punktu porządku obrad Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 441
GANT: Wprowadzenie do obrotu obligacji serii AA (informacja poufna) Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 366
ENERGOPN: Plan Połączenia Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 420
NEW WORLD RESOURCES N.V.: Wykaz akcjonariuszy posiadających co najmniej 5% liczby głosów na ZWZ Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 329
NEW WORLD RESOURCES N.V.: Uchwały podjęte przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 342
DEUTSCHE BANK AG: Deutsche Bank reports first quarter 2010 net income of EUR 1.8 billion Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 351

Warto przeczytać: