Banki

Aktualności prosto z banków, informacje o najnowszych promocjach, porównania i analizy produktów bankowych, porady, rankingi, najtańsze kredyty. Podpowiadamy między innymi: jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt, którą pożyczkę pozabankową wybrać, po który kredyt warto sięgnąć, w jakim banku założyć konto osobiste i jak załatwić debet w kilkadziesiąt sekund?

Nie wiesz, jak wziąć kredyt? Zacznij od dowiedzenia się, jakie w ogóle masz możliwości. Jakie są rodzaje kredytów? Różne rodzaje kredytów działają na różne sposoby, dlatego dobrze zrobisz, jeśli zorientujesz się, jak to dokładnie wygląda. Dzięki temu będziesz mógł dokonać świadomego wyboru, który naprawdę pomoże Ci w twoich życiowych planach.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny? – popularny rodzaj

Rodzaje kredytów są różne, ale jednym z najpopularniejszych ogólnych typów jest kredyt konsumpcyjny. O co w nim chodzi? To pożyczka gotówkowa, którą weźmiesz na zakup sprzętu gospodarstwa domowego, nowych mebli lub na wyjazd na wczasy. Już sama nazwa kredytu konsumpcyjnego właśnie to sugeruje. Zazwyczaj nie jest on zbyt wysoki, a zabezpieczeniem dla banku są środki, które aktualnie znajdują się na twoim koncie.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny (kredyt gotówkowy)? Możesz to zrobić na wiele różnych sposobów — w oddziela banku lub przez Internet. Możesz wypłacić pieniądze w banku, wykorzystać kartę kredytową albo swój rachunek bieżący. Specyficznym rodzajem tego typu pożyczki jest kredyt samochodowy oraz kredyt na remont i kredyt na wakacje.

Kredyt na mieszkanie, czyli kredyt hipoteczny

Kredyt na mieszkanie jest inaczej nazywany kredytem hipotecznym. W jego przypadku zabezpieczeniem banku jest kupowana nieruchomość. Z czym to będzie się wiązało? Przede wszystkim Twoje mieszkanie czy dom nie będzie w pełni twoją własnością, dopóki nie spłacisz kredytu hipotecznego. Jeśli będziesz miał problem ze spłatą raty, bank może przejąć nieruchomości, a następnie ją sprzedać, aby odzyskać część pieniędzy. Dla wielu osób to jednak jedyna droga do posiadania swojego własnego mieszkania.

Rodzaje kredytów – gdy masz problem z finansami

Czasem życie nie toczy się tak, jak powinno. Gdy tracisz płynność finansową, może okazać się, że zadłużysz się z powodu wziętych kredytów. Wtedy właśnie możesz wziąć pożyczkę, która pomoże ci w odzyskaniu stabilności. Taki kredyt nazywa się konsolidacyjnym. Zazwyczaj polega on na tym, że wydłuża się Twój czas spłaty pozostałych pożyczek, a w związku z tym raty są mniejsze. Staraj się jednak nie dopuszczać do sytuacji, w których będziesz musiał z niego korzystać, ponieważ ostatecznie podwyższy to Twoje koszty.

Kredyt dla firmy? Też taki jest

Jeśli z kolei posiadasz firmę, możesz wziąć kredyt dla firm. Dzięki temu będziesz mógł opłacić surowce, czy pracowników albo rozbudować firm. Jego spłata powinna pójść bez problemu, jeśli weźmiesz odpowiedni kredyt dla firm z niskim oprocentowaniem. Pożyczka dla firm to dobry sposób na rozkręcenie swojego biznesu, jeśli posiadasz ograniczone fundusze inwestycyjne.

Rodzaje kredytów są dopasowane do potrzeb i możliwości osoby, która się na takowy decyduje. Jeśli już wiesz, jaki kredyt może sprawdzić się w Twoim przypadku, możesz szybko wybrać najlepszy kredyt dla siebie — kredyt gotówkowy na dowolny cel.

E-kredyty gotówkowe szybko i wygodnie: Najlepszy kredyt gotówkowy dla całej rodziny w wyjątkowo dobrej cenie i z zasadami czarno na białym

Kalkulatory, oferty, dane kontaktowe i informacje o ofercie

Wiadomości, produkty, stopy procentowe, rachunki firmowe, konta (osobiste, oszczędnościowe, młodzieżowe), kredyty (hipoteczne, inwestycyjne, konsumpcyjne, lombardowe, obrotowe, w rachunku bieżącym, w rachunku kredytowym, społeczne, konsumenckie), pożyczki (bankowe, pozabankowe, społecznościowe), chwilówki, karty (kredytowe, debetowe, przedpłacone) dla klientów indywidualnych, instytucjonalnych i na okaziciela (dotyczy niektórych kart przedpłaconych).

Lokaty, kalkulator rat kredytu gotówkowego, kalkulator rat kredytu hipotecznego, kalkulator lokat, kalkulator walut, porównywarka pożyczek pozabankowych, porównywarka kont osobistych, rankingi.

Który bank jest najlepszy? Sprawdź bezpłatnie!

Porównaj ofert banków komercyjnych, wyspecjalizowanych (hipoteczne, inwestycyjne, samochodowe, wspierające budownictwo mieszkaniowe) oraz banków spółdzielczych.

Porównanie banków - Wiele banków w jednym miejscu!

Pokaż #
Tytuł Autor Odsłony
MURATOR otworzył pasaż handlowy z produktami budowalnymi Bankier.pl - Finanse osobiste 409
Rodzina najważniejsza - sprzedaż ubezpieczeń wzrasta Bankier.pl - Finanse osobiste 384
HARDEX S.A.: Decyzja o wypłacie dywidendy za 2009 rok Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 390
HARDEX S.A.: Treść uchwał podjętych przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie Hardex S.A. Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 336
Wartość polskiego eksportu w marcu to 10,6 mld euro Bankier.pl - Wiadomości dnia 384
Nie stój w kolejce, wypełnij PIT przez Internet Bankier.pl - Finanse osobiste 432
CENTROZAP: Wykaz informacji przekazanych do publicznej wiadomości Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 370
SOVEREIGN CAPITAL S.A.: Zmiana terminu publikacji raportów okresowych w 2010 roku Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 351
Przedsiębiorcy są coraz lepiej przygotowani do kontroli podatkowych Bankier.pl - Finanse osobiste 360
MAGELLAN S.A.: Uchwały podjęte na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy w dniu 28.04.2010 Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 368
Co robić, jeśli nieprzewidziane wypadki popsuły nasz urlop Bankier.pl - Finanse osobiste 382
Komorowski z Wiesiołkiem dziś będą stabilizować sytuację w NBP Bankier.pl - Wiadomości dnia 350
Po podwyższeniu ceny obrót korygujemy na bieżąco Bankier.pl - Finanse osobiste 6326
IMPEXMET: Określenie VIII transzy akcji własnych, które będą skupowane przez Impexmetal S.A. Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 315
Wnuki nie mają co liczyć na mieszkanie po dziadku Bankier.pl - Wiadomości dnia 414
Zadyszka gospodarki na horyzoncie Bankier.pl - Wiadomości dnia 419
Finanse nadzoru finansowego pod większym nadzorem Bankier.pl - Wiadomości dnia 406
PKP PLK potrząśnie przewoźnikami, 150 pociągów w maju nie wyruszy w trasy Bankier.pl - Wiadomości dnia 372
Wojna na konta: Alior kontratakuje Bankier.pl - Finanse osobiste 407
Polacy wciąż nie wiedzą, jak obsługiwać kartę kredytową Bankier.pl - Finanse osobiste 350

Warto przeczytać: