Banki

Aktualności prosto z banków, informacje o najnowszych promocjach, porównania i analizy produktów bankowych, porady, rankingi, najtańsze kredyty. Podpowiadamy między innymi: jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt, którą pożyczkę pozabankową wybrać, po który kredyt warto sięgnąć, w jakim banku założyć konto osobiste i jak załatwić debet w kilkadziesiąt sekund?

Nie wiesz, jak wziąć kredyt? Zacznij od dowiedzenia się, jakie w ogóle masz możliwości. Jakie są rodzaje kredytów? Różne rodzaje kredytów działają na różne sposoby, dlatego dobrze zrobisz, jeśli zorientujesz się, jak to dokładnie wygląda. Dzięki temu będziesz mógł dokonać świadomego wyboru, który naprawdę pomoże Ci w twoich życiowych planach.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny? – popularny rodzaj

Rodzaje kredytów są różne, ale jednym z najpopularniejszych ogólnych typów jest kredyt konsumpcyjny. O co w nim chodzi? To pożyczka gotówkowa, którą weźmiesz na zakup sprzętu gospodarstwa domowego, nowych mebli lub na wyjazd na wczasy. Już sama nazwa kredytu konsumpcyjnego właśnie to sugeruje. Zazwyczaj nie jest on zbyt wysoki, a zabezpieczeniem dla banku są środki, które aktualnie znajdują się na twoim koncie.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny (kredyt gotówkowy)? Możesz to zrobić na wiele różnych sposobów — w oddziela banku lub przez Internet. Możesz wypłacić pieniądze w banku, wykorzystać kartę kredytową albo swój rachunek bieżący. Specyficznym rodzajem tego typu pożyczki jest kredyt samochodowy oraz kredyt na remont i kredyt na wakacje.

Kredyt na mieszkanie, czyli kredyt hipoteczny

Kredyt na mieszkanie jest inaczej nazywany kredytem hipotecznym. W jego przypadku zabezpieczeniem banku jest kupowana nieruchomość. Z czym to będzie się wiązało? Przede wszystkim Twoje mieszkanie czy dom nie będzie w pełni twoją własnością, dopóki nie spłacisz kredytu hipotecznego. Jeśli będziesz miał problem ze spłatą raty, bank może przejąć nieruchomości, a następnie ją sprzedać, aby odzyskać część pieniędzy. Dla wielu osób to jednak jedyna droga do posiadania swojego własnego mieszkania.

Rodzaje kredytów – gdy masz problem z finansami

Czasem życie nie toczy się tak, jak powinno. Gdy tracisz płynność finansową, może okazać się, że zadłużysz się z powodu wziętych kredytów. Wtedy właśnie możesz wziąć pożyczkę, która pomoże ci w odzyskaniu stabilności. Taki kredyt nazywa się konsolidacyjnym. Zazwyczaj polega on na tym, że wydłuża się Twój czas spłaty pozostałych pożyczek, a w związku z tym raty są mniejsze. Staraj się jednak nie dopuszczać do sytuacji, w których będziesz musiał z niego korzystać, ponieważ ostatecznie podwyższy to Twoje koszty.

Kredyt dla firmy? Też taki jest

Jeśli z kolei posiadasz firmę, możesz wziąć kredyt dla firm. Dzięki temu będziesz mógł opłacić surowce, czy pracowników albo rozbudować firm. Jego spłata powinna pójść bez problemu, jeśli weźmiesz odpowiedni kredyt dla firm z niskim oprocentowaniem. Pożyczka dla firm to dobry sposób na rozkręcenie swojego biznesu, jeśli posiadasz ograniczone fundusze inwestycyjne.

Rodzaje kredytów są dopasowane do potrzeb i możliwości osoby, która się na takowy decyduje. Jeśli już wiesz, jaki kredyt może sprawdzić się w Twoim przypadku, możesz szybko wybrać najlepszy kredyt dla siebie — kredyt gotówkowy na dowolny cel.

E-kredyty gotówkowe szybko i wygodnie: Najlepszy kredyt gotówkowy dla całej rodziny w wyjątkowo dobrej cenie i z zasadami czarno na białym

Kalkulatory, oferty, dane kontaktowe i informacje o ofercie

Wiadomości, produkty, stopy procentowe, rachunki firmowe, konta (osobiste, oszczędnościowe, młodzieżowe), kredyty (hipoteczne, inwestycyjne, konsumpcyjne, lombardowe, obrotowe, w rachunku bieżącym, w rachunku kredytowym, społeczne, konsumenckie), pożyczki (bankowe, pozabankowe, społecznościowe), chwilówki, karty (kredytowe, debetowe, przedpłacone) dla klientów indywidualnych, instytucjonalnych i na okaziciela (dotyczy niektórych kart przedpłaconych).

Lokaty, kalkulator rat kredytu gotówkowego, kalkulator rat kredytu hipotecznego, kalkulator lokat, kalkulator walut, porównywarka pożyczek pozabankowych, porównywarka kont osobistych, rankingi.

Który bank jest najlepszy? Sprawdź bezpłatnie!

Porównaj ofert banków komercyjnych, wyspecjalizowanych (hipoteczne, inwestycyjne, samochodowe, wspierające budownictwo mieszkaniowe) oraz banków spółdzielczych.

Porównanie banków - Wiele banków w jednym miejscu!

Pokaż #
Tytuł Autor Odsłony
ZUS: Liczba emerytów w III wzrosła o 1,6 tys. osób mdm Bankier.pl - Finanse osobiste 424
Kuczyński o Grecji: politycy pomagali spekulantom Bankier.pl - Wiadomości dnia 407
Kredytowa karta płatnicza Rowerowa w Banku BGŻ Bankier.pl - Finanse osobiste 435
Fedyszak-Radziejowska: nowa ustawa o IPN upolitycznia stanowisko prezesa Bankier.pl - Wiadomości dnia 428
Wyjazdy zagraniczne: gotówka z kantoru czy karta z banku? Get-Money.pl 418
KPP krytykuje pomysły ograniczenia roli OFE Bankier.pl - Finanse osobiste 404
Powstanie kierunek studiów na potrzeby terminalu LNG w Świnoujściu Bankier.pl - Finanse osobiste 389
Wkrótce otwarcie pierwszego biurowca GTC w Katowicach Bankier.pl - Finanse osobiste 393
Nowe mieszkania coraz mniejsze, deweloperzy dostosowują się do popytu Bankier.pl - Finanse osobiste 399
Podatki PIT 2009 - najczęstsze błędy Bankier.pl - Finanse osobiste 392
Jesienna kampania mBanku wyróżniona Bankier.pl - Finanse osobiste 407
MSP: ponad 250 tys. Polaków zapisało się na akcje PZU Bankier.pl - Wiadomości dnia 421
Kredyty refinansowe objęte ulgą budowlaną Bankier.pl - Wiadomości dnia 428
INE PAN: Realne tempo wzrostu PKB w 2010 roku wyniesie 3,3 proc. Bankier.pl - Wiadomości dnia 399
MAGELLAN S.A.: Akcjonariusze posiadający ponad 5% głosów na WZA Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 362
Powołanie Polskiej Izby Nieruchomości Bankier.pl - Finanse osobiste 390
Infoinwestor.pl - nowy serwis dla indywidualnych inwestorów Bankier.pl - Finanse osobiste 422
KREDYTB: Ogłoszenie o Zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia na dzień 26 maja 2010 roku wraz z projektami uchwał z załącznikami i uzasadnieniami Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 329
Gigantyczny bufor finansowy NBP nie jest potrzebny Bankier.pl - Wiadomości dnia 403
Zatrzymani za napady rabunkowe na placówki bankowe i handlowe Bankier.pl - Finanse osobiste 401

Warto przeczytać: