Banki

Aktualności prosto z banków, informacje o najnowszych promocjach, porównania i analizy produktów bankowych, porady, rankingi, najtańsze kredyty. Podpowiadamy między innymi: jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt, którą pożyczkę pozabankową wybrać, po który kredyt warto sięgnąć, w jakim banku założyć konto osobiste i jak załatwić debet w kilkadziesiąt sekund?

Nie wiesz, jak wziąć kredyt? Zacznij od dowiedzenia się, jakie w ogóle masz możliwości. Jakie są rodzaje kredytów? Różne rodzaje kredytów działają na różne sposoby, dlatego dobrze zrobisz, jeśli zorientujesz się, jak to dokładnie wygląda. Dzięki temu będziesz mógł dokonać świadomego wyboru, który naprawdę pomoże Ci w twoich życiowych planach.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny? – popularny rodzaj

Rodzaje kredytów są różne, ale jednym z najpopularniejszych ogólnych typów jest kredyt konsumpcyjny. O co w nim chodzi? To pożyczka gotówkowa, którą weźmiesz na zakup sprzętu gospodarstwa domowego, nowych mebli lub na wyjazd na wczasy. Już sama nazwa kredytu konsumpcyjnego właśnie to sugeruje. Zazwyczaj nie jest on zbyt wysoki, a zabezpieczeniem dla banku są środki, które aktualnie znajdują się na twoim koncie.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny (kredyt gotówkowy)? Możesz to zrobić na wiele różnych sposobów — w oddziela banku lub przez Internet. Możesz wypłacić pieniądze w banku, wykorzystać kartę kredytową albo swój rachunek bieżący. Specyficznym rodzajem tego typu pożyczki jest kredyt samochodowy oraz kredyt na remont i kredyt na wakacje.

Kredyt na mieszkanie, czyli kredyt hipoteczny

Kredyt na mieszkanie jest inaczej nazywany kredytem hipotecznym. W jego przypadku zabezpieczeniem banku jest kupowana nieruchomość. Z czym to będzie się wiązało? Przede wszystkim Twoje mieszkanie czy dom nie będzie w pełni twoją własnością, dopóki nie spłacisz kredytu hipotecznego. Jeśli będziesz miał problem ze spłatą raty, bank może przejąć nieruchomości, a następnie ją sprzedać, aby odzyskać część pieniędzy. Dla wielu osób to jednak jedyna droga do posiadania swojego własnego mieszkania.

Rodzaje kredytów – gdy masz problem z finansami

Czasem życie nie toczy się tak, jak powinno. Gdy tracisz płynność finansową, może okazać się, że zadłużysz się z powodu wziętych kredytów. Wtedy właśnie możesz wziąć pożyczkę, która pomoże ci w odzyskaniu stabilności. Taki kredyt nazywa się konsolidacyjnym. Zazwyczaj polega on na tym, że wydłuża się Twój czas spłaty pozostałych pożyczek, a w związku z tym raty są mniejsze. Staraj się jednak nie dopuszczać do sytuacji, w których będziesz musiał z niego korzystać, ponieważ ostatecznie podwyższy to Twoje koszty.

Kredyt dla firmy? Też taki jest

Jeśli z kolei posiadasz firmę, możesz wziąć kredyt dla firm. Dzięki temu będziesz mógł opłacić surowce, czy pracowników albo rozbudować firm. Jego spłata powinna pójść bez problemu, jeśli weźmiesz odpowiedni kredyt dla firm z niskim oprocentowaniem. Pożyczka dla firm to dobry sposób na rozkręcenie swojego biznesu, jeśli posiadasz ograniczone fundusze inwestycyjne.

Rodzaje kredytów są dopasowane do potrzeb i możliwości osoby, która się na takowy decyduje. Jeśli już wiesz, jaki kredyt może sprawdzić się w Twoim przypadku, możesz szybko wybrać najlepszy kredyt dla siebie — kredyt gotówkowy na dowolny cel.

E-kredyty gotówkowe szybko i wygodnie: Najlepszy kredyt gotówkowy dla całej rodziny w wyjątkowo dobrej cenie i z zasadami czarno na białym

Kalkulatory, oferty, dane kontaktowe i informacje o ofercie

Wiadomości, produkty, stopy procentowe, rachunki firmowe, konta (osobiste, oszczędnościowe, młodzieżowe), kredyty (hipoteczne, inwestycyjne, konsumpcyjne, lombardowe, obrotowe, w rachunku bieżącym, w rachunku kredytowym, społeczne, konsumenckie), pożyczki (bankowe, pozabankowe, społecznościowe), chwilówki, karty (kredytowe, debetowe, przedpłacone) dla klientów indywidualnych, instytucjonalnych i na okaziciela (dotyczy niektórych kart przedpłaconych).

Lokaty, kalkulator rat kredytu gotówkowego, kalkulator rat kredytu hipotecznego, kalkulator lokat, kalkulator walut, porównywarka pożyczek pozabankowych, porównywarka kont osobistych, rankingi.

Który bank jest najlepszy? Sprawdź bezpłatnie!

Porównaj ofert banków komercyjnych, wyspecjalizowanych (hipoteczne, inwestycyjne, samochodowe, wspierające budownictwo mieszkaniowe) oraz banków spółdzielczych.

Porównanie banków - Wiele banków w jednym miejscu!

Pokaż #
Tytuł Autor Odsłony
Możliwa kilkumiesięczna korekta rocznych wzrostów Bankier.pl - Wiadomości dnia 454
ORBIS: Decyzja dotycząca deklaracji wstrzymania wypłaty dywidendy Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 452
HTL-STREFA S.A.: Rejestracja podwyższenia kapitału zakładowego HTL-STREFA S.A. Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 304
HTL-STREFA S.A.: Rejestracja połączenia HTL-STREFA S.A. z HAEMEDIC POLSKA Sp. z o.o. Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 433
Euro leci w dół po decyzji EBC Bankier.pl - Wiadomości dnia 474
WOJAS S.A.: Przychody spółki osiągnięte w kwietniu 2010 roku Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 360
ERBUD S.A.: Podpisanie aneksu do znaczącej umowy z Podwykonawcą robót ziemnych na Galerii VICTORIA w Wałbrzychu Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 363
NBP: FCL nie jest potrzebna Bankier.pl - Finanse osobiste 526
NIK sprawdził nadzór rozliczeń wewnątrzwspólnotowych VAT Bankier.pl - Wiadomości dnia 436
ŚNIEZKA: Wykaz raportów przekazanych do publicznej wiadomości w 2009 roku Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 343
KE zadowolona ze wstrzymania umowy gazowej Polska-Rosja Bankier.pl - Wiadomości dnia 455
ELSTAROIL: Zawarcie znaczącej umowy kredytowej Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 459
CEDC: Raport bieżący CEDC Wykaz akcjonariuszy posiadających co najmniej 5% liczby głosów na Rocznym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy, które odbyło się 29 kwietnia 2010 r. Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 452
Grecki kryzys może przenieść się na inne państwa Bankier.pl - Wiadomości dnia 449
PKPP Lewiatan: Indeks biznesu w kwietniu wzrósł o 8 pkt Bankier.pl - Wiadomości dnia 413
Dziurawa Rodzina na Swoim Bankier.pl - Finanse osobiste 469
Inwestorzy mają coraz większy wybór. FlexInvest Bankier.pl - Finanse osobiste 541
Specjalny harmonogram sesji w dniu debiutu PZU Bankier.pl - Finanse osobiste 524
Posłowie chcą, by KNF objęła nadzór nad agencjami ratingowymi Bankier.pl - Wiadomości dnia 388
MSP wkrótce zdecyduje o prywatyzacji I grupy chemicznej Bankier.pl - Finanse osobiste 497

Warto przeczytać: