Banki

Aktualności prosto z banków, informacje o najnowszych promocjach, porównania i analizy produktów bankowych, porady, rankingi, najtańsze kredyty. Podpowiadamy między innymi: jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt, którą pożyczkę pozabankową wybrać, po który kredyt warto sięgnąć, w jakim banku założyć konto osobiste i jak załatwić debet w kilkadziesiąt sekund?

Nie wiesz, jak wziąć kredyt? Zacznij od dowiedzenia się, jakie w ogóle masz możliwości. Jakie są rodzaje kredytów? Różne rodzaje kredytów działają na różne sposoby, dlatego dobrze zrobisz, jeśli zorientujesz się, jak to dokładnie wygląda. Dzięki temu będziesz mógł dokonać świadomego wyboru, który naprawdę pomoże Ci w twoich życiowych planach.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny? – popularny rodzaj

Rodzaje kredytów są różne, ale jednym z najpopularniejszych ogólnych typów jest kredyt konsumpcyjny. O co w nim chodzi? To pożyczka gotówkowa, którą weźmiesz na zakup sprzętu gospodarstwa domowego, nowych mebli lub na wyjazd na wczasy. Już sama nazwa kredytu konsumpcyjnego właśnie to sugeruje. Zazwyczaj nie jest on zbyt wysoki, a zabezpieczeniem dla banku są środki, które aktualnie znajdują się na twoim koncie.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny (kredyt gotówkowy)? Możesz to zrobić na wiele różnych sposobów — w oddziela banku lub przez Internet. Możesz wypłacić pieniądze w banku, wykorzystać kartę kredytową albo swój rachunek bieżący. Specyficznym rodzajem tego typu pożyczki jest kredyt samochodowy oraz kredyt na remont i kredyt na wakacje.

Kredyt na mieszkanie, czyli kredyt hipoteczny

Kredyt na mieszkanie jest inaczej nazywany kredytem hipotecznym. W jego przypadku zabezpieczeniem banku jest kupowana nieruchomość. Z czym to będzie się wiązało? Przede wszystkim Twoje mieszkanie czy dom nie będzie w pełni twoją własnością, dopóki nie spłacisz kredytu hipotecznego. Jeśli będziesz miał problem ze spłatą raty, bank może przejąć nieruchomości, a następnie ją sprzedać, aby odzyskać część pieniędzy. Dla wielu osób to jednak jedyna droga do posiadania swojego własnego mieszkania.

Rodzaje kredytów – gdy masz problem z finansami

Czasem życie nie toczy się tak, jak powinno. Gdy tracisz płynność finansową, może okazać się, że zadłużysz się z powodu wziętych kredytów. Wtedy właśnie możesz wziąć pożyczkę, która pomoże ci w odzyskaniu stabilności. Taki kredyt nazywa się konsolidacyjnym. Zazwyczaj polega on na tym, że wydłuża się Twój czas spłaty pozostałych pożyczek, a w związku z tym raty są mniejsze. Staraj się jednak nie dopuszczać do sytuacji, w których będziesz musiał z niego korzystać, ponieważ ostatecznie podwyższy to Twoje koszty.

Kredyt dla firmy? Też taki jest

Jeśli z kolei posiadasz firmę, możesz wziąć kredyt dla firm. Dzięki temu będziesz mógł opłacić surowce, czy pracowników albo rozbudować firm. Jego spłata powinna pójść bez problemu, jeśli weźmiesz odpowiedni kredyt dla firm z niskim oprocentowaniem. Pożyczka dla firm to dobry sposób na rozkręcenie swojego biznesu, jeśli posiadasz ograniczone fundusze inwestycyjne.

Rodzaje kredytów są dopasowane do potrzeb i możliwości osoby, która się na takowy decyduje. Jeśli już wiesz, jaki kredyt może sprawdzić się w Twoim przypadku, możesz szybko wybrać najlepszy kredyt dla siebie — kredyt gotówkowy na dowolny cel.

E-kredyty gotówkowe szybko i wygodnie: Najlepszy kredyt gotówkowy dla całej rodziny w wyjątkowo dobrej cenie i z zasadami czarno na białym

Kalkulatory, oferty, dane kontaktowe i informacje o ofercie

Wiadomości, produkty, stopy procentowe, rachunki firmowe, konta (osobiste, oszczędnościowe, młodzieżowe), kredyty (hipoteczne, inwestycyjne, konsumpcyjne, lombardowe, obrotowe, w rachunku bieżącym, w rachunku kredytowym, społeczne, konsumenckie), pożyczki (bankowe, pozabankowe, społecznościowe), chwilówki, karty (kredytowe, debetowe, przedpłacone) dla klientów indywidualnych, instytucjonalnych i na okaziciela (dotyczy niektórych kart przedpłaconych).

Lokaty, kalkulator rat kredytu gotówkowego, kalkulator rat kredytu hipotecznego, kalkulator lokat, kalkulator walut, porównywarka pożyczek pozabankowych, porównywarka kont osobistych, rankingi.

Który bank jest najlepszy? Sprawdź bezpłatnie!

Porównaj ofert banków komercyjnych, wyspecjalizowanych (hipoteczne, inwestycyjne, samochodowe, wspierające budownictwo mieszkaniowe) oraz banków spółdzielczych.

Porównanie banków - Wiele banków w jednym miejscu!

Pokaż #
Tytuł Autor Odsłony
29. edycja Konferencji IPO Day Dzień Debiutantów Get-Money.pl 789
Waluta rozliczeniowa karty a koszt wypłat za granicą Bankier.pl - Finanse osobiste 531
EKOPOL GÓRNOŚLĄSKI HOLDING S.A.: Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Ekopol Górnośląski Holding SA Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 364
Bank Millennium oddaje pieniądze cierpliwym Bankier.pl - Finanse osobiste 546
Malwina Wrotniak: Ożywienie na rynku hipotek Bankier.pl - Finanse osobiste 566
06MAGNA: Projekty uchwał ZWZ zwołanego na dzień 7 czerwca 2010 r. Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 2094
Ożywienie na rynku hipotek Bankier.pl - Wiadomości dnia 580
KABLE: Jednolity tekst Statutu Spółki Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 558
ORZEŁ BIAŁY S.A.: Skup akcji własnych w celu umorzenia Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 521
06MAGNA: Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia NFI Magna Polonia S.A. Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 2266
WILBO: Projekty uchwał na ZWZA Wilbo SA Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 507
WILBO: Termin i porządek obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Wilbo SA Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 393
Już wkrótce samoloty dla VIP-ów Bankier.pl - Wiadomości dnia 510
ATMGRUPA: Zawarcie umowy znaczącej z Telewizją Polsat S.A Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 503
Pawlak: po pozytywnej decyzji KE szybko podpiszemy umowę z Rosją Bankier.pl - Wiadomości dnia 517
HSBC uruchamia ofertę dla średnio zamożnych klientów Bankier.pl - Finanse osobiste 530
Debiut PZU - dane z otwarcia sesji giełdowej Bankier.pl - Finanse osobiste 519
Polska nie spełnia kryteriów wejścia do strefy euro Bankier.pl - Wiadomości dnia 466
Estonia może wchodzić do strefy euro Bankier.pl - Wiadomości dnia 510
Grupa WARTA zebrała ponad 1 mld zł składki Bankier.pl - Finanse osobiste 471

Warto przeczytać: