Banki

Aktualności prosto z banków, informacje o najnowszych promocjach, porównania i analizy produktów bankowych, porady, rankingi, najtańsze kredyty. Podpowiadamy między innymi: jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt, którą pożyczkę pozabankową wybrać, po który kredyt warto sięgnąć, w jakim banku założyć konto osobiste i jak załatwić debet w kilkadziesiąt sekund?

Nie wiesz, jak wziąć kredyt? Zacznij od dowiedzenia się, jakie w ogóle masz możliwości. Jakie są rodzaje kredytów? Różne rodzaje kredytów działają na różne sposoby, dlatego dobrze zrobisz, jeśli zorientujesz się, jak to dokładnie wygląda. Dzięki temu będziesz mógł dokonać świadomego wyboru, który naprawdę pomoże Ci w twoich życiowych planach.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny? – popularny rodzaj

Rodzaje kredytów są różne, ale jednym z najpopularniejszych ogólnych typów jest kredyt konsumpcyjny. O co w nim chodzi? To pożyczka gotówkowa, którą weźmiesz na zakup sprzętu gospodarstwa domowego, nowych mebli lub na wyjazd na wczasy. Już sama nazwa kredytu konsumpcyjnego właśnie to sugeruje. Zazwyczaj nie jest on zbyt wysoki, a zabezpieczeniem dla banku są środki, które aktualnie znajdują się na twoim koncie.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny (kredyt gotówkowy)? Możesz to zrobić na wiele różnych sposobów — w oddziela banku lub przez Internet. Możesz wypłacić pieniądze w banku, wykorzystać kartę kredytową albo swój rachunek bieżący. Specyficznym rodzajem tego typu pożyczki jest kredyt samochodowy oraz kredyt na remont i kredyt na wakacje.

Kredyt na mieszkanie, czyli kredyt hipoteczny

Kredyt na mieszkanie jest inaczej nazywany kredytem hipotecznym. W jego przypadku zabezpieczeniem banku jest kupowana nieruchomość. Z czym to będzie się wiązało? Przede wszystkim Twoje mieszkanie czy dom nie będzie w pełni twoją własnością, dopóki nie spłacisz kredytu hipotecznego. Jeśli będziesz miał problem ze spłatą raty, bank może przejąć nieruchomości, a następnie ją sprzedać, aby odzyskać część pieniędzy. Dla wielu osób to jednak jedyna droga do posiadania swojego własnego mieszkania.

Rodzaje kredytów – gdy masz problem z finansami

Czasem życie nie toczy się tak, jak powinno. Gdy tracisz płynność finansową, może okazać się, że zadłużysz się z powodu wziętych kredytów. Wtedy właśnie możesz wziąć pożyczkę, która pomoże ci w odzyskaniu stabilności. Taki kredyt nazywa się konsolidacyjnym. Zazwyczaj polega on na tym, że wydłuża się Twój czas spłaty pozostałych pożyczek, a w związku z tym raty są mniejsze. Staraj się jednak nie dopuszczać do sytuacji, w których będziesz musiał z niego korzystać, ponieważ ostatecznie podwyższy to Twoje koszty.

Kredyt dla firmy? Też taki jest

Jeśli z kolei posiadasz firmę, możesz wziąć kredyt dla firm. Dzięki temu będziesz mógł opłacić surowce, czy pracowników albo rozbudować firm. Jego spłata powinna pójść bez problemu, jeśli weźmiesz odpowiedni kredyt dla firm z niskim oprocentowaniem. Pożyczka dla firm to dobry sposób na rozkręcenie swojego biznesu, jeśli posiadasz ograniczone fundusze inwestycyjne.

Rodzaje kredytów są dopasowane do potrzeb i możliwości osoby, która się na takowy decyduje. Jeśli już wiesz, jaki kredyt może sprawdzić się w Twoim przypadku, możesz szybko wybrać najlepszy kredyt dla siebie — kredyt gotówkowy na dowolny cel.

E-kredyty gotówkowe szybko i wygodnie: Najlepszy kredyt gotówkowy dla całej rodziny w wyjątkowo dobrej cenie i z zasadami czarno na białym

Kalkulatory, oferty, dane kontaktowe i informacje o ofercie

Wiadomości, produkty, stopy procentowe, rachunki firmowe, konta (osobiste, oszczędnościowe, młodzieżowe), kredyty (hipoteczne, inwestycyjne, konsumpcyjne, lombardowe, obrotowe, w rachunku bieżącym, w rachunku kredytowym, społeczne, konsumenckie), pożyczki (bankowe, pozabankowe, społecznościowe), chwilówki, karty (kredytowe, debetowe, przedpłacone) dla klientów indywidualnych, instytucjonalnych i na okaziciela (dotyczy niektórych kart przedpłaconych).

Lokaty, kalkulator rat kredytu gotówkowego, kalkulator rat kredytu hipotecznego, kalkulator lokat, kalkulator walut, porównywarka pożyczek pozabankowych, porównywarka kont osobistych, rankingi.

Który bank jest najlepszy? Sprawdź bezpłatnie!

Porównaj ofert banków komercyjnych, wyspecjalizowanych (hipoteczne, inwestycyjne, samochodowe, wspierające budownictwo mieszkaniowe) oraz banków spółdzielczych.

Porównanie banków - Wiele banków w jednym miejscu!

Pokaż #
Tytuł Autor Odsłony
CP ENERGIA S.A.: Wypowiedzenie umowy sprzedaży paliwa gazowego podpisanej przez spółkę zależną Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 420
OPTIMUS: Korekta raportu okresowego Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 574
Europejskie kłopoty znów uderzyły w Amerykę Bankier.pl - Wiadomości dnia 501
Dolnośląskie Surowce Skalne zadebiutują w poniedziałek na GPW Bankier.pl - Finanse osobiste 472
Giełdy i eurodolar dołują. Strach w oczach inwestorów Bankier.pl - Wiadomości dnia 533
Pomimo spadków w piątek, WIG20 zakończył tydzień z zyskiem Bankier.pl - Wiadomości dnia 418
TVP i PR będą przypominać o abonamencie Bankier.pl - Finanse osobiste 523
Maximus zadebiutuje we wtorek na NewConnect Bankier.pl - Finanse osobiste 572
Pawlak: nowy prezes NBP po wyborach Bankier.pl - Wiadomości dnia 585
Niewykluczone obniżki cen paliw na stacjach Bankier.pl - Finanse osobiste 574
Lewandowski: unijna pomoc dla Polski nie jest zagrożona Bankier.pl - Wiadomości dnia 537
NBP: Depozyty ogółem wzrosły o 6,9% r/r, kredyty - o 3,8% w kwietniu Bankier.pl - Finanse osobiste 482
Nie zalegasz? ZUS zaświadczy to od razu Bankier.pl - Finanse osobiste 512
GUS: Inflacja wyniosła 2,4% r/r w kwietniu Bankier.pl - Wiadomości dnia 512
Bank Światowy podpisał z MG umowę ws. reform gospodarczych Bankier.pl - Wiadomości dnia 505
NFI KREZUS: Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy NFI Krezus S.A. na dzień 11 czerwca 2010 roku Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 414
BANKIER Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 592
HYDROTOR: Raporty bieżące i okresowe przekazane w 2009 roku Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 512
PZU proponuje, by dniem wypłaty dywidendy był 9 września Bankier.pl - Wiadomości dnia 530
PRAGMA INKASO S.A.: Terminy przekazywania raportów okresowych w 2010 roku Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 531

Warto przeczytać: