Banki

Aktualności prosto z banków, informacje o najnowszych promocjach, porównania i analizy produktów bankowych, porady, rankingi, najtańsze kredyty. Podpowiadamy między innymi: jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt, którą pożyczkę pozabankową wybrać, po który kredyt warto sięgnąć, w jakim banku założyć konto osobiste i jak załatwić debet w kilkadziesiąt sekund?

Nie wiesz, jak wziąć kredyt? Zacznij od dowiedzenia się, jakie w ogóle masz możliwości. Jakie są rodzaje kredytów? Różne rodzaje kredytów działają na różne sposoby, dlatego dobrze zrobisz, jeśli zorientujesz się, jak to dokładnie wygląda. Dzięki temu będziesz mógł dokonać świadomego wyboru, który naprawdę pomoże Ci w twoich życiowych planach.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny? – popularny rodzaj

Rodzaje kredytów są różne, ale jednym z najpopularniejszych ogólnych typów jest kredyt konsumpcyjny. O co w nim chodzi? To pożyczka gotówkowa, którą weźmiesz na zakup sprzętu gospodarstwa domowego, nowych mebli lub na wyjazd na wczasy. Już sama nazwa kredytu konsumpcyjnego właśnie to sugeruje. Zazwyczaj nie jest on zbyt wysoki, a zabezpieczeniem dla banku są środki, które aktualnie znajdują się na twoim koncie.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny (kredyt gotówkowy)? Możesz to zrobić na wiele różnych sposobów — w oddziela banku lub przez Internet. Możesz wypłacić pieniądze w banku, wykorzystać kartę kredytową albo swój rachunek bieżący. Specyficznym rodzajem tego typu pożyczki jest kredyt samochodowy oraz kredyt na remont i kredyt na wakacje.

Kredyt na mieszkanie, czyli kredyt hipoteczny

Kredyt na mieszkanie jest inaczej nazywany kredytem hipotecznym. W jego przypadku zabezpieczeniem banku jest kupowana nieruchomość. Z czym to będzie się wiązało? Przede wszystkim Twoje mieszkanie czy dom nie będzie w pełni twoją własnością, dopóki nie spłacisz kredytu hipotecznego. Jeśli będziesz miał problem ze spłatą raty, bank może przejąć nieruchomości, a następnie ją sprzedać, aby odzyskać część pieniędzy. Dla wielu osób to jednak jedyna droga do posiadania swojego własnego mieszkania.

Rodzaje kredytów – gdy masz problem z finansami

Czasem życie nie toczy się tak, jak powinno. Gdy tracisz płynność finansową, może okazać się, że zadłużysz się z powodu wziętych kredytów. Wtedy właśnie możesz wziąć pożyczkę, która pomoże ci w odzyskaniu stabilności. Taki kredyt nazywa się konsolidacyjnym. Zazwyczaj polega on na tym, że wydłuża się Twój czas spłaty pozostałych pożyczek, a w związku z tym raty są mniejsze. Staraj się jednak nie dopuszczać do sytuacji, w których będziesz musiał z niego korzystać, ponieważ ostatecznie podwyższy to Twoje koszty.

Kredyt dla firmy? Też taki jest

Jeśli z kolei posiadasz firmę, możesz wziąć kredyt dla firm. Dzięki temu będziesz mógł opłacić surowce, czy pracowników albo rozbudować firm. Jego spłata powinna pójść bez problemu, jeśli weźmiesz odpowiedni kredyt dla firm z niskim oprocentowaniem. Pożyczka dla firm to dobry sposób na rozkręcenie swojego biznesu, jeśli posiadasz ograniczone fundusze inwestycyjne.

Rodzaje kredytów są dopasowane do potrzeb i możliwości osoby, która się na takowy decyduje. Jeśli już wiesz, jaki kredyt może sprawdzić się w Twoim przypadku, możesz szybko wybrać najlepszy kredyt dla siebie — kredyt gotówkowy na dowolny cel.

E-kredyty gotówkowe szybko i wygodnie: Najlepszy kredyt gotówkowy dla całej rodziny w wyjątkowo dobrej cenie i z zasadami czarno na białym

Kalkulatory, oferty, dane kontaktowe i informacje o ofercie

Wiadomości, produkty, stopy procentowe, rachunki firmowe, konta (osobiste, oszczędnościowe, młodzieżowe), kredyty (hipoteczne, inwestycyjne, konsumpcyjne, lombardowe, obrotowe, w rachunku bieżącym, w rachunku kredytowym, społeczne, konsumenckie), pożyczki (bankowe, pozabankowe, społecznościowe), chwilówki, karty (kredytowe, debetowe, przedpłacone) dla klientów indywidualnych, instytucjonalnych i na okaziciela (dotyczy niektórych kart przedpłaconych).

Lokaty, kalkulator rat kredytu gotówkowego, kalkulator rat kredytu hipotecznego, kalkulator lokat, kalkulator walut, porównywarka pożyczek pozabankowych, porównywarka kont osobistych, rankingi.

Który bank jest najlepszy? Sprawdź bezpłatnie!

Porównaj ofert banków komercyjnych, wyspecjalizowanych (hipoteczne, inwestycyjne, samochodowe, wspierające budownictwo mieszkaniowe) oraz banków spółdzielczych.

Porównanie banków - Wiele banków w jednym miejscu!

Pokaż #
Tytuł Autor Odsłony
MAKARONY POLSKIE S.A.: Zawiadomienie o transakcjach na akcjach Makarony Polskie S.A. zawartych przez Członka Rady Nadzorczej Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 539
Oceń swojego brokera giełdowego. Ankieta Bankier.pl - Wiadomości dnia 588
Spokojnie, to tylko awaria - ale nie częściej, niż raz na pięć lat Bankier.pl - Wiadomości dnia 487
Zmiana ubezpieczyciela w czasie trwania umowy OC Bankier.pl - Finanse osobiste 662
Porównywarka lokat: dla tych, którzy szukają najlepszej oferty Bankier.pl - Finanse osobiste 650
Marketing 65+, czyli jak przekonać seniora do zakupów Bankier.pl - Finanse osobiste 653
ZUS wyłapuje symulantów Bankier.pl - Wiadomości dnia 691
Pogoda jest dla bogaczy Bankier.pl - Wiadomości dnia 681
PZU wyszło z komina Bankier.pl - Finanse osobiste 669
Carrefour idzie do małych Bankier.pl - Finanse osobiste 616
Polskie instytucje znowu nieprzygotowane na powódź Bankier.pl - Wiadomości dnia 583
ASBISc: Akcjonariusze posiadający nie mniej niż 5% akcji ASBISc Enterprises Plc obecni na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy ASBISc Enterprises Plc, które odbyło się w dniu 18 maja 2010 Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 519
ASBISc: Ponowny wybór członków Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 502
MOL: Q1 2010 - Flash report Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 633
ASBISc: Uchwały podjęte przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy ASBISc Enterprises PLC, które odbyło się w dniu 18 maja 2010 Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 439
PZ CORMAY S.A.: Wybór biegłego rewidenta Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 618
PZ CORMAY S.A.: Sprawozdanie z działalności Rady Nadzorczej w 2009 roku Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 489
DECORA: Nabycie znacznego pakietu akcji przekroczenie przez Akcjonariusza 5% ogólnej liczby głosów w spółce publicznej Decora S.A. Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 512
Banki poprawiły swoje wyniki Bankier.pl - Finanse osobiste 1457
Chcesz kredyt z BGK? uzbrój się w cierpliwość Bankier.pl - Finanse osobiste 643

Warto przeczytać: